2013. január 31., csütörtök

Januári összefoglaló

január 31, 2013 0 Hozzászólás

Januárban ezekről írtam:

Hoztam a decemberi formámat -sajnos-. Ebben a hónapban is csak egy gyermekirodalomról írtam, igaz nagy kedvencemről, ami Gyerkőcöm egyik kedvence is lett, a Sicc az iskolában-ról.
A hónap vezető műfaja a fantasy és az ifjúsági irodalom lett, valamint újra előtérbe kerültek az erotikusabb történetek.
Egyik ifjúsági regénnyel se lőttem mellé, mind a négy nagyon tetszett. (Karen Thompson Walker: Csodák kora, Lauren Oliver: Delírium, Simone Elkeles: Rules of Attraction- A vonzás szabályai, Kerstin Gier: Smaragdzöld).
Írtam a Napernyő Protektorátus második részéről, a Változatlanról, ami egy kicsit néhol untatott, de továbbra is nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.
Két hazai szerző munkája is terítékre került. Szó volt Harmat Anett Gólyára várva c. regényéről -ami nagyon tetszett-, továbbá egy új írónő sorozatának első részéről, az Elveszett lelkekről. Ez egy romantikus fantasy, ami a megjelenése óta elég szép számmal vonzza az érdeklődőket, nektek is csak még egyszer a figyelmetekbe tudom ajánlani.
Erotikusabb történet az FTT 7. része, a  Megbosszult szerető volt, valamint az írónő egyik másik sorozatának első része, a Kapzsiság. Kivégeztem az Ötven árnyalat trilógiát (igen, az illusztrációról lefelejtettem a borítót), vagyis írtam A szabadság ötven árnyalatáról.

Ami a blogéletet illeti:

A Kérdezz! Felelek! során arra voltam kíváncsi, hogy Utána szoktál nézni a szerzőnek, amikor olvasol tőle valamit?, Mely külföldön már megjelent könyveket olvasnád magyarul is?, Milyen a tökéletes kivitelezésű könyv?, Mely könyvek vásárlását tervezted be 2013-ban?.
A Barangolásban a Zeppelinek-ről írtam.
Alkotóműhely a hónapban kimaradt, de helyette jöttem egy interjúval, amit A. O. Estherrel készítettem. (Ismerd meg az Összetört glóriák írónőjét, A. O. Esthert!)
Írtam adaptációról (Hajnalhasadás- film), egy kis eszmefuttatással is fárasztottalak titeket (Mi lehet az Ötven árnyalat trilógia sikere mögött?), megmutattam, hogy idén milyen adaptációkra lehet számítani a hazai mozikban (2013 az adaptációk éve lesz ) és jelentkeztem egy új, nem rendszeres rovattal (Mit olvasok most? 1. (frissítve)).
A Várólista csökkentésben nagyon aktív voltam, ugyanis már 5 könyvet kivégeztem a 12-ből és a 6. itt van már a polcomon. Még a végén sikerül teljesítenem. ;o) Csak ne vesszen el a lendületem!

Ami a nagyvilágot illeti:

Kiderült, hogy film készül a Tisztákból, A beavatottból és a Delíriumból.
Azt is megtudhattuk, hogy március elején jelenik meg A Szent Johanna gimi 8. kötete, ami ketté lett szedve a terjedelme miatt, de egyszerre lehet majd megvásárolni őket és az Örökké lesz majd a címe. (Hű, nagyon várom, bár még a 7. részt be kéne szereznem!).

Mi várható februárban?:

Ezeket már elolvastam, így számíthattok bejegyzésekre róluk:
  • Ljudmila Ulickaja: Szonyecska
  • Dan Wells: Partials- Részben ember
  • Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz
  • Leiner Laura: Ketten
Valamint épp Nalini Singhtől olvasom a Borzongást.

Blogszülinap is lesz, így számíthattok valamilyen nyereményjátékra, bár még semmi se körvonalazódott bennem. ;o)

2013. január 30., szerda

"Waiting On" Wednesday (40.)- Várólistára ...

január 30, 2013 0 Hozzászólás
Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

És igen-igen-igen! Hamarosan jön az Engelsfors trilógia második kötete! Éljen! :o)

Mats Strandberg- Sara B. Elfgren: 
A Tűz
Várható megjelenése: ápr. 15.
Kiadja: Geopen Könyvkiadó
Ára: 3.490
"Vége a nyárnak és a kiválasztott hat lányt a gimnázium második osztálya várja. A szünidő szinte rettegésben telt el, és ők felkészültek a gonosz erők következő lépésére. Ám a veszedelem olyan irányból fenyegeti őket, ahonnan egyáltalán nem számítanak rá. Egyre nyilvánvalóbb, hogy valami nagyon nincs rendjén Engelsforsban. A múlt összefonódik a jelennel, az élő találkozik a holttal. A Kiválasztottak között még szorosabb lesz a kötelék, és a lányok megint rádöbbennek, hogy a rendkívüli képesség vagy a varázslat sem vigasztalja a boldogtalan szerelmeseket, és nem gyógyítja meg az összetört szíveket...
A svéd szerzőpáros fiatal felnőtteknek szóló trilógiájának első kötete, a "Kör" óriási sikert aratott az egész világon, és nagy várakozás előzte meg a folytatást, melyben újabb sötét és misztikus fordulatok borzolják az olvasók idegeit."

Barangolás 9.- A Zeppelinek

január 30, 2013 0 Hozzászólás
Mi is az a Barangolás?: a Könyves blogok oldalon Zsanó ötlete nyomán jött létre ez a rovat és csatlakoztam hozzá én is. A lényege az, hogy az olvasott valós vagy képzeletbeli helyszíneket mutatnak be a bloggerek egy-egy bejegyzésben. Én annyival egészíteném ki, hogy nálam nem csak helyszínek, hanem életrajzok, bemutatások is feltűnhetnek a bejegyzésben.

2013. január 29., kedd

J. R. Ward: Megbosszult szerető

január 29, 2013 0 Hozzászólás
Eredeti címe: Lover Avenged (2009.)
Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2010.)
Oldalszám: 943 (hála az égnek, ajánlás
nincs már a végén)
Sorozat: Fekete Tőr Testvériség (FTT)
1.  J. R. Ward: Éjsötét szerető
2. J.R. Ward: Síron túli szerető
3. J. R. Ward: Megsebzett szerető
4. J. R. Ward: Életre keltett szerető
5.-6. J. R. Ward: Feloldozott szerető; 
Megváltott szerető
J. R. Ward: Beavatás
Ára: 3999
Forrás: könyvtár
"A New York állambeli Caldwellben halálos harc folyik a vámpírok és gyilkosaik között Rehvenge, az alvilág drogbárója a városba érkezett. Kétes hírneve miatt egy titokzatos megbízótól azt a feladatot kapja, hogy ölje meg Wrath-t, a Testvériség vezetőjét. Rehvenge származása hétpecsétes titok, ha kitudódik, egy életre száműzhetik. Eddig kerülte az összetűzést a Testvériséggel, s bár a húga az egyik testvér asszonya, most viszont nincs válaszút. Miközben a múltbeli események és a titok mázsás súlyként nehezednek rá, Rehvenge ahhoz a vámpír lányhoz menekül, aki sötét életében a fényt jelenti, akit még nem hálózott be a korrupt világ és aki megválthatja az örök szenvedéstől. J. R. WARD neve fogalom a vámpírtörténetek rajongóinak körében. Akit egyszer rabul ejtett káprázatos, rémséges, baljós és szenvedélyes világa, az odaadó híve marad."

2013. január 28., hétfő

Utána szoktál nézni a szerzőnek, amikor olvasol tőle valamit?

január 28, 2013 7 Hozzászólás

Kérdezz! Felelek! (35.)

Biztos észrevettétek már, hogy többnyire minden könyves bejegyzésnél ott virít az író képe is. Innen adódik a kérdésem:
Utána szoktál nézni a szerzőnek, amikor olvasol tőle valamit?
Semmilyen jelentősége nincs annak, hogy kik szerepelnek
az illusztráción! Egyszerűen csak pont az ő nevük ugrott be
elsőként. (Amúgy tudjátok, hogy kik is ők?) ;o)
Én szeretem legalább az arcképét látni, így ha annyira nem is olvasok utána a munkásságnak, legalább ennek utána szoktam nézni a neten.
Tudni szeretem, hogy mégis ki írta az adott könyvet, hogy néz ki, hogy lehet őt elképzelni. Ebből fakadóan történt már velem érdekesség, ugyanis meggyőződésem volt, hogy férfi írta az adott könyvet, erre meg kiderült a képről, hogy nő, szóval bizonyos nevek esetében főleg jól jöhet, ha rákeresünk. ;o) És ha már megtaláltam a képét a neten, akkor nagy eséllyel a hivatalos oldalát dobja ki a kereső az elsők közt (már ha van, ha nincs, akkor a wikipédia is jól jöhet), így az esetek többségében rá szoktam kukkantani arra is. Az már más kérdés, hogy elolvasom-e a BIO-s részt avagy sem, ez a hangulatomtól és az érdeklődésemtől függ. Meg az is, hogy kinek olvasok jobban utána, kinek kevésbé és kinél áll meg a "kutatás" csak a kép megnézésénél.


Hupsz, és ez az 1000. közzé tett bejegyzésem! Éljen! :o)

2013. január 27., vasárnap

Hajnalhasadás- film

január 27, 2013 0 Hozzászólás
Igaz, hogy a legtöbben alig várták, hogy vetítsék a mozik a 2. részt, de én még az elsőt is csak nem rég néztem meg. :o)

Könyvben tetszik a Twilight saga, de annyira nem vagyok elájulva egyik filmtől sem. Egyrészt a szereplők szerintem totál nem olyanok, mint amilyennek el lehetne képzelni őket. Nem tartom őket lélegzetelállítóan szépnek, ha már annyira ez hangsúlyozva van a történetekben, sőt, ha nem lennének annyira fehérre mázolva, teljesen átlagos embereknek nézném őket, nem pedig csilli-villi, gyönyörű vámpíroknak, akikért mindenki epedezik.

színes
amerikai kalandfilm 
117 perc 
2011
"Végre teljesül a halandó Bella és a vámpír Edward álma, örök hűséget esküdnek egymásnak. Az esküvő után a fiatal pár Rio de Janeiróba utazik nászútra. Nem sokkal később Bella észreveszi, hogy teherbe esett. A magzat viharos gyorsasággal fejlődik, amely csaknem végzetessé válik a fiatal nő számára. Végül Edward teljesíti kedvese kérését, és halhatatlanná teszi. A lányuk, Renesmee érkezése különös események sorát indítja el. A Cullen-család és szövetségeseik szembekerülnek a Volturik tanácsával, és az összecsapás elkerülhetetlen."

Amolyan elment kategória lett a Hajnalhasadás I
Tetszettek a farkasok, az esküvő, meg úgy alapjáraton jó volt, de a szereplőkkel nem vagyok kibékülve. És szegény Bella terhesen! Elismerem, hogy nagyon rosszul kellett lennie, de vajon mennyit fogyott a szerep kedvéért? Olyan lett szegény, mint egy menekült. Rémisztő volt.
Ja, és az esküvői ruha szörnyű volt. Brrrrr.

A könyv megjelenése:
Stephenie Meyer: Breaking Dawn- Hajnalhasadás 
Könyvmolyképző Kiadó (2010.)
 

Egy ideje már piszkozatban volt a bejegyzés első fele, de mivel nem sokkal utána megnéztem a második részt is, így vártam a publikálásával, amíg arról is írok. Ennek most jött el az ideje.

színes
amerikai fantasy
115 perc
2012
"Bella miután életet adott lányának, Rensmee-nek, megerősödve és új képességek birtokában, vámpírként tér magához. Végre beteljesedett amire mindig is vágyott: vámpírként élheti életét Edward oldalán. A boldogságukat azonban hamarosan megzavarja a Volturik tanácsa, akik azt állítják, a Cullenek vétettek a vámpírtörvények ellen. Úgy vélik, hogy Bella és Edward gyermeke halhatatlan, természetfeletti képességeit születése után kapta, ezért a gyermeknek meg kell halnia.
A Volturik csak a kínálkozó alaklomra vártak, hogy örökre leszámolhassanak a Cullenekkel. Edward Jacobbal az oldalán szövetségeseket gyűjt, hogy együtt küzdjenek meg a Volturikkal a mindent eldöntő, utolsó nagy csatában, ahol már nem csak családja, hanem a vámpírok és a vérfarkasok sorsa a tét."

forrás: port.hu 

A második rész jobban bejött, mint az első. Tetszettek a humorosabb mondatok, sokszor egész jókat tudtam derülni. Tetszett Bella átalakulása (mire képes egy jó smink), az összecsapás. Ó, a végén pedig rendesen bőgtem! 
Tán a befejező rész lett a legjobb, a filmek tekintetében.

2013. január 26., szombat

Letye-petye-lepetye 13.

január 26, 2013 0 Hozzászólás
Nagyon rég írtam már pletykáról nektek, de @Nancy a napokban bekarcolta a molyra a nagy hírt és azonnal a szívemhez kaptam örömömben. :o)

TV sorozat készül Lauren Oliver Delírium trilógiájából!

Igaz, eddig csak az első részhez volt szerencsém, de nagyon tetszett és bízom abban, hogy a sorozatra se kell sokat várni, na meg persze, hogy jól fog sikerülni. A hírt ITT olvashatjátok.

Aztán ITT olvashattam, hogy nem ám csak a Delírium jön majd, hanem a Tiszták és A beavatott is, igaz, ők már a mozikban. A két könyvről ITT és ITT írtam.


2013. január 25., péntek

Mi lehet az Ötven árnyalat trilógia sikere mögött?

január 25, 2013 3 Hozzászólás
Ígértem, hogy egy kicsit ecsetelgetni fogom, vajon miért is lehetett akkora sikere az Ötven árnyalat trilógiának, így hát íme. Most vonatkoztassunk el a sok szakembertől, akik nyilván a háttérben azon ügyködtek, hogy a siker összejöjjön, nézzük csak magát a könyvet.

Felhívom a figyelmeteket már a bejegyzés elején, elkerülhetetlen, hogy valamilyen szinten skatulyázzak, de igyekszem minden oldalról megnézni a véleményeket, elfogadni, nem kategorizálni, de ez valahol tán lehetetlen. Így senki se vegye magára, ha ő a kivétel, mert kivételek mindig vannak! 


2013. január 24., csütörtök

Karen Thompson Walker: Csodák kora

január 24, 2013 2 Hozzászólás
Eredeti címe: The Age of Miracles (2012.)
Kiadta: Libri Kiadó (2012.)
Oldalszám: 355
Ára: 2990
Forrás: molyos csere
"Amikor a Föld forgása lassulni kezdett, még sokáig nem lehetett érzékelni a napok peremén domborodó plusz időt. Egyre csak gyűlt, mint a rejtett daganat. Eleinte még nem látszottak a következményei: a felerősödő gravitáció, a sötét és világos napszakok meghosszabbodása, mely a növények kipusztulásához vezetett, vagy hogy a bolygót védő mágneses mező gyengülése felerősítette a napkitörések káros hatásait. De lassacskán már a kevésbé egyértelmű következményekkel is szembe kellett nézniük az embereknek. Családok estek szét, és új, lázas szerelmek szövődtek. Barátságok lettek semmivé, és sokan teljesen magukra maradtak. Lehet, hogy annak, ami Juliával és a családjával történt, semmi köze nem volt a lassuláshoz. Ám a tizenegy éves lánynak hirtelen muszáj volt felnőnie és megtalálnia a túlélés lehetőségét egy pusztuló világban." 

2013. január 23., szerda

"Waiting On" Wednesday (39.)- Várólistára ...

január 23, 2013 3 Hozzászólás
Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Bár még a Yorkshire puding Klubot se olvastam az írónőtől, de már az újabb magyarul megjelenő történetére is kíváncsi vagyok. Legalábbis a fülszövege alapján. A kérdés már csak az, hogy vajon mikor fog megjelenni.

Milly Johnson: 
Madarak és méhek 
Várható megjelenése: 2013.
Kiadja: Ulpius-ház Könyvkiadó
Ára: 3499
"Stevie Honeywellt, a romantikus regényírót és egyedülálló anyát alig pár hét választja el a menyegzőjétől, amikor Matthew, a vőlegénye kereket old Jo MacLeannel, Stevie igéző barátnőjével. Stevie azonban érti a módját, miként szerezze vissza elcsábult szerelmét. Őrült edzésbe és fogyókúrába fog, s kétsége sincs a felől, hogy kapcsolatuk hamarosan ismét édes lesz, mint a méz.
Adam MacLean ugyancsak eltökéli, hogy visszahódítja szíve hölgyét. Csupán rá kell vennie Stevie-t, szövetkezzen vele furfangos tervében. Bár e kilátás egyiküket sem villanyozza fel igazán – mindketten a másikat okolják partnerük elvesztéséért –, Stevie szükség törvényt bont alapon kötélnek áll, amikor önfejlesztési stratégiája csúnyán csődöt mond.
Így esik, hogy a két párocska, mint valami skót néptáncban, párt cserél. A nagy kérdés csak az, kivel ropják majd éppen, amikor a zene elhallgat."

2013. január 22., kedd

Jön George, képeskönyvben is!

január 22, 2013 0 Hozzászólás
Gyerkőcöm egyik kedvenc Minimaxos meséje A bajkeverő majom, így mondanom se kell mennyire örültem annak, amikor a Manó Könyvek hírlevelében olvashattam, hogy hamarosan mesekönyvben is olvashatóak lesznek a kis majom kalandjai.

24 oldal
Ára: 690 Ft
"George véletlenül kilöttyintette a szőlőlevet a szőnyegre. Sokat törte a fejét, de végül rájött, hogyan tüntethetné el a foltot. A könyv végén a játékos kísérletek érthetően magyaráznak meg mindennapi jelenségeket a gyerekeknek!"





 24 oldal
Ár: 690 Ft
"George a színekkel ismerkedik. A bajkeverő majom tojást fest a barátaival, és közben igen különös dolgokra figyel fel! Vajon sikerül George-nak a kísérlet anélkül, hogy galibát okozna? A könyv végén rajzos feladatok találhatók, melyek segítenek a gyerekeknek felfedezni és megérteni a színek világát." 

2013. január 21., hétfő

Mely külföldön már megjelent könyveket olvasnád magyarul is?

január 21, 2013 8 Hozzászólás

Kérdezz! Felelek! (34.)

Ma már nem követek nyomon annyi külföldi blogot, mint pár hónapja, de azért így is szép számmal szoktam jónak tűnő, itthon még nem megjelent könyvekbe botlani.
Mely külföldön már megjelent könyveket olvasnád magyarul is?
Ha esetleg valamelyik várhatóan meg is fog hamarosan jelenni, akkor légyszi jelezzétek! ;o)






Nyrae Dawn: Chared

A 19 éves Cheyenne próbálja túltenni magát azon, hogy megcsalta a barátja.
A 21 éves Colt nem akart egyetemre menni, de ez a haldokló édesanyja utolsó kívánsága.
Cheyenne-nek szüksége van egy álbarátra, Coltnak pedig pénzre. A többit gondolom el tudjátok képzelni. ;o)

Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha

Ella és Micha a legjobb barátok voltak, de aztán a barátságuk megszakadt.
Ellanak most a nyári szünetben haza kell mennie az egyetemről, de így elkerülhetetlen, hogy találkozzon a szomszédban lakó fiúval. Micha ráadásul elhatározta, hogy elcsábítja őt.

Jennifer Castle: The Beginning of After

A 16 éves Laurel élete egycsapásra megváltozik, amikor egy autóbalesetben elveszíti a szüleit és a testvérét. ...

Mette Ivie: Tris & Izzie

A Trisztán és Izolda feldolgozása.
Izzie boszorkány, aki beleszeret a kosárlabdacsapat kapitányába. Nem rest szerelmi bájitalt is bevetni, de valami balul sül el.

Paula Morris: Ruined

A Katrina után Rebecca többé nem érzi jól magát New Orleans-ban. Egy hátborzongató házban él a nagynénjével. Egy este aztán új barátra tesz szert, Lisette-re. Csak egy probléma van. Lisette szellem.

Paula Brackston: The Witch's Daughter

Elizabeth 384 éves.
1628-ban veszi kezdetét a történet, amikor is boszorkányság vádjával megölik az édesanyját, neki pedig menekülnie kell a sorsa elől.
Aztán a mai Angliában találhatjuk magunkat, ahol Elizabeth csendes élete fenekestül felfordul egy tizenéves lány érkezésével.

Michael Grant: Gone

A felnőttek eltűnnek, a fiatalok magukra maradnak. Az állatok mutálódnak, de a fiatalok is változnak. Egy rémisztő új világ veszi kezdetét.

Kálmán Jenő: Sicc az iskolában

január 21, 2013 0 Hozzászólás
Legfrissebb kiadás adatai 
Kiadta: Móra Ferenc Ifjúsági Kiadó (2011.)
Oldalszám: 46
Ára: 2490
"Ki ne ismerné Siccet, a mókás kandúrt, akinek csínytevésein több nemzedék is felnőtt? Tankó Béla és Kálmán Jenő klasszikusát sokan üdvözlik nagy örömmel újra a könyvespolcokon.Annál is inkább, mert nem csak a szülők gyerekkorának szépségét idézik fel, hanem a mai gyerekek számára is érdekesek,...

Hogyan lehet, hogy Sicc iskolájában minden állat megtanul olvasni? Róka Rudi rájön a turpisságra, ám Sicc bosszút áll: a híres Szputynikon a világűrbe repíti az oktondi rókát."

2013. január 19., szombat

Lauren Oliver: Delírium

január 19, 2013 8 Hozzászólás
Eredeti címe: Delirium (2011.)
Kiadta: Ciceró Könyvstúdió (2011.)
Oldalszám: 407
Ára: 2990
Forrás: Mónitól kaptam Karácsonyra
"Kilencvenöt nap, és védett leszek. Nem tudom, fájni fog-e a kúra. Túl akarok lenni rajta. Nehéz türelmesnek maradnom. Nehéz nem félni, amíg nem vagyok biztonságban, habár a delírium eddig még elkerült. Mégis aggódom. Állítólag a régi időkben az emberek megőrültek a szerelemtől. Ez a legelvetemültebb gyilkos a világon: akkor is végez az áldozattal, ha megérinti, és akkor is, ha nem."

Mit olvasok most? 1. (frissítve)

január 19, 2013 6 Hozzászólás

2013. 01. 18. Péntek

Nem tudom meddig fog működni ez a rovat, de most egy olyan könyvet olvasok, amiről még a végezte előtt írni szeretnék nektek.
Szóval a "Mit olvasok most?" lényege az, hogy amikor úgy érzem egy épp olvasott könyv olvasása során, hogy muszáj pötyögnöm róla még azelőtt, hogy befejeztem volna, akkor fogok jönni ezzel a nem rendszeres rovattal.

És hogy mit is olvasok most? A Csodák korát.
A könyv arról szól, hogy a Föld lassulni kezd, a napok szépen kitolódnak, lassan ott tart már, hogy 48 óra is eltelik, mire újra lenyugszik a Nap. Vajon ez hogyan fog hatni az emberekre? Mi lesz az emberiséggel? Mi lesz a sorsuk? És minderről egy 11 éves kislány szemén keresztül olvashatunk.

Nem olyan rég egy molyos csere révén került a könyvespolcomra a könyv és áldom a szerencsémet, mert már megint az volt. Igazán annyira nem volt kedvem nekiállni az olvasásának, de aztán épp olvastam az oldalon egy dicsérő karcot róla és elkapott a vágy, hogy kézbe vegyem. Már a 20. oldalon végem volt, éreztem, hogy ez a könyv nagyon-nagy kedvenc lesz. Igaz, hogy vannak benne zavaró dolgok, felmerülő kérdéseim, de mégis annyira közel érzem magamhoz, hogy letenni se szeretném.
Teljesen magával sodort ez a világvége elképzelés és nagyon sokszor arra kényszerít, hogy megálljak az olvasása során. Ma is többször megpihentem, kinéztem az ablakon, hullt a hó és azon gondolkodtam, hogy tisztában vagyunk-e azzal, hogy mit is teszünk a Földdel? Meddig lehet szennyezni, kiszipolyozni? Mikor fogja azt mondani, hogy most már elég volt és ellenünk fordul? Vagy mikor fog a naprendszer ellenünk fordulni, pusztán csak azért, mert eljött az ideje? Mennyire elképzelhető egy ilyen világvége?
Tavaly különösen sok katasztrófa történt a Világon és ilyenkor mindig arra szoktam gondolni, hogy vajon miért? Mindez minek az előszele? Okuk biztos van. Mi lesz a vége?
Tudom, hogy rohanó Világban élünk, amikor sok embernek nincs ideje megállni egy pillanatra sem. Állandó pörgésben van, egyik naptól a másikig él, nem érdekli igazán, hogy mi van körülötte. Kicsit én is ilyen vagyok, bevallom. De mégis, miközben olvastam ezt a könyvet, nagyon sokszor úgy éreztem, hogy lelassul az idő. Majd amikor elindultam Gyerkőcömért az oviba, megálltam egy pillanatra a hóesésben és arra gondoltam, hogy igazából milyen csoda részesei is vagyunk.
A hatalmas naprendszerben itt van ez a kis bolygó, amin évmilliárdok alatt kialakult az élet. Olyanok vagyunk az univerzumban, mint a homokszemek (jobban mondva, még annál is kisebbek), de itt vagyunk. Élünk, városokat építettünk fel, a technikánk folyamatosan fejlődik, benépesítettük a Földet. Mi, emberek. És egyre jobban érzem azt is, amit a könyv sugall, hogy: tönkre is tesszük. Mi tesszük tönkre. Kaptunk egy lehetőséget. Élhetünk, boldogok lehetünk, megadott nekünk lényegében mindent. Mi pedig hálából tönkretesszük szerencsétlent és fel se fogjuk, hogy ezzel saját magunk alatt vágjuk a fát. ...


2013. 01. 19. Szombat

Befejeztem a könyv olvasását és nem találok szavakat.
Éreztétek már azt egy könyv olvasása után, hogy egyszerűen nem tudtok másik könyvet a kezetekbe venni? Hogy egyszerűen nem akartok mást olvasni, csak gondolkodtok-gondolkodtok rajta, nem tudtok elszakadni tőle? Így vagyok a Csodák korával.
Olvastam már pár disztópikus történetet, mindegyik tetszett valamilyen szinten, de ez valahogy mégis mindent vitt. Pedig nem kimondottan izgalmas, vannak bukkanói, de mégis. ... Annyira valóságosnak tűnt, annyira elgondolkodtató, annyira olvasmányos.
Befészkeli magát az ember tudatába és egyszerűen nem enged el. ... Kedvenc született!

2013. január 16., szerda

A. O. Esther: Elveszett lelkek

január 16, 2013 4 Hozzászólás
Kiadta: Decens Magazin
Média Kft. (2012.)
Oldalszám: 443
Sorozat: Összetört glóriák
Ára: 3990
Forrás: írónő
"Hiszel a végzetben? A sorsszerű szerelemben? Az Univerzum végtelen csendjében különös fényben ragyogó üvegcsékről suttognak. Úgy tartják, az ezüstszállal lezárt parányi palackoknak közük van élethez s halálhoz, ezért angyalok ezrei szállnak alá, hogy megszerezzék a világmindenség titokzatos kincsét. Sophiel, a bájos fiatal angyal lány glóriája és szárnyai nélkül érkezik a Földre, hogy küldetését teljesítse, ám nem számol azzal, hogy a halandó léttel emberi érzéseket is kap odafentről. A félelem, a fájdalom, a kétely és a gyász ugyanúgy ismeretlen fogalom számára, mit az életre szóló barátság, a keserű féltékenység, vagy a mindent felemésztő szerelem - de vajon meg tud birkózni mindezzel az ellenséggel való küzdelem során? Képes lesz-e vakon hinni, s véghezvinni feladatát? Elijah a Sötét Angyalok vezére, harcos katona, aki sajátosan gondolkozik a jó és a rossz fogalmáról, miközben önálló életet élő, nyolcágú lángoló ostora - szövetségesei sorait erősítve - teszi a dolgát. Kiátkozott angyalként ő a legidősebb idelent, s bár maga sem hisz benne, egy váratlan esemény folytán örökre megváltozik az élete, s ezzel létezésének értelme. Két össze nem illő lélek és egy elkerülhetetlen találkozás, amely alapjaiban rengeti meg a világot."

"Waiting On" Wednesday (38.)- Várólistára ...

január 16, 2013 0 Hozzászólás
Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Nagyon kedvelem Rachel Gibson eddig magyarul is megjelent történeteit, így kíváncsian várom az újabbat. Remélem, ebben se fogok csalódni.

Rachel Gibson: Ments meg! 
Várható megjelenése: 2013.
Kiadja: Athenaeum Kiadó
Oldalszám: 320
Ára: 2990
"33 éves, szingli és egy rágógumi-rózsaszín koszorúslányruhába gyömöszölte magát. Ráadásul az egész város azon mesterkedik, hogy összehozza őt valakivel. Bárkivel, aki meg tudná zabolázni ezt az öntörvényű, szilaj teremtést.
Na de ki fogja megmenteni a gyönyörű Sadie Hollowellt?
A texasi Lovettben mindenki tudja, hogy Sadie mindig is lázadó csajszi volt. Amint lehetett, elhúzta a csíkot e porfészekből, hátra sem nézett. Ám most visszatért, és csak azért is meghívott egy jóképű, tökéletesen kigyúrt ismeretlent az unokahúga esküvőjére. Jobb ma egy idegen, mint tegnap egy lúzer ex.
Vince Haven ellenállhatatlan izmait kemény munkával szerezte: a SEAL-elitalakulatban szolgált Afganisztánban. Kattant nénikéjét látogatva cseppent Lovettbe, és talán marad a városban egy darabig. Talán képes lesz megbirkózni véres múltja gyötrő démonaival. Talán kihámozza Sadie-t abból a cuki rózsaszín ruciból!"

2013. január 14., hétfő

Ismerd meg az Összetört glóriák írónőjét, A. O. Esthert!

január 14, 2013 3 Hozzászólás
Nem sokára írnok fogok a hazai könyvpiacon nem olyan rég megjelent Elveszett lelkekről, de előtte szeretném, ha egy kicsit megismerhetnétek az írónőt. Ugyanis A. O. Esther az Összetört glóriák első részével felírta a nevét a kedvenc, mai magyar szerzőim közé.
De ki is ez az első könyves írónő, akinek még csak most jelent meg az első kötete, de már több, mint 1000 példányt adtak el belőle?

Interjú az írónővel


Mit lehet tudni A. O. Estherről? 
Aszódi-Ordódy Eszternek hívnak. Szerkesztő-újságíróként dolgozom immáron több, mint egy évtizede. Hazánk legnagyobb lapkiadójánál töltöttem ezen évek jó részét, és számtalan (online és print) női magazinban jelentek meg az írásaim. Hét éven keresztül vezettem az első gasztroblogok egyikét, a Morzsálót, és a férjemmel, Ádámmal megalapítottuk a saját magazinunkat, a decens.hu-t. A regényírás nagyon régóta foglalkoztatott, de sokáig nem láttam magam előtt kristálytiszán, hogy milyen műfajban tudnék a legjobban megmutatkozni. Aztán egy nap jött az isteni szikra, megszületett az első fantasy regényem alapkonfliktusa, és még aznap éjjel papírra vetettem az első húsz oldalt.

Milyen műfajú könyveket szeretsz olvasni? Vannak kedvenceid? Esetleg olvasol most is valamilyen könyvet?
Nem titkoltan fantasy rajongó vagyok, így a kedvenceim is e műfaj nagyjai közül kerülnek ki. (J.R.R.Tolkien, J.K.Rowling, Stephenie Meyer, George R.R.Martin és még hosszan sorolhatnám), de nagyon szeretem a régi klasszikus romantikus irodalmat (Jane Austennel az élen), Agatha Christie krimijeit, és az életrajzi könyveket. Nagyon sok Jeffrey Archer könyvem van, és a magyar irodalom minden jeles képviselője is helyet kapott a polcokon.
Jelenleg nem regényt, hanem egy antik szőnyegekről szóló szakkönyvet olvasok. Pontosabban kettőt. Az egyik Ian Bennet: A keleti szőnyeg, a másik Enza Milanesi: A szőnyeg (Stílustörténeti kalauz az ókortól napjainkig). Imádom ugyanis az antikvitásokat, ezen belül pedig rajongok a régi szőnyegekért, kiváltképp a kazak darabokért. Nem titok, hogy már a következő sorozatomat tervezem, és az első kötetben oroszlánrészhez jutnak majd az antik szőnyegek.

Mikor kezdted el írni az Elveszett lelkeket? És mennyi ideig tartott a megírása? 
A kisebbik lányommal, Izabellával voltam várandós, amikor nekiálltam a történetnek, és másfél hónap alatt elkészültem az első kötettel. Borzasztó gyorsan írok, ez talán az újságírói múltnak és a rengeteg gépelésnek köszönhető (amit gyermekkorom óta lelkesen művelek). Valójában, amikor írok, nem is látom a klaviatúrát, sem a monitort, csak a történetet, ami gyorsan fut a szemem előtt, az ujjaim pedig peregnek, mint a géppuska-ropogás, és igyekeznek lépést tartani az események sodrásával.
Szóval hamar elkészültem, utána viszont sok idő telt el, hiszen megszületett Iza, és utána gyermekágyas voltam, éjszakáztam a babával, közben el kellett látni a nagyobbik lányunkat, Dorkát és a háztartást is, így majd egy év telt el, mire újraolvastam és javítottam a kötetet, majd újabb három hónap ment el, mire a lektoromhoz, a tördelőhöz és a nyomdába került az első kiadás.

Már akkor is trilógiának tervezted amikor nekiálltál vagy csak az írása során alakult így?
Igazság szerint sorozatot terveztem, és valószínűleg az is lesz belőle, csak jelenleg a harmadik kötetnél járunk, ezért trilógiaként emlegetem. Negyedik részt mindenképp kell, hogy írjak, mert a történet megkívánja. Azt azonban, hogy a negyedik rész után továbbmegyünk-e, az olvasóközönségtől teszem majd függővé. Van a szereplőimben annyi, hogy akár beleférjen egy ötödik, hatodik, s befejezésképp egy hetedik rész is.

A folytatásokról mit lehet tudni? Mikor fog várhatóan megjelenni a Hívogat a fény?
A második rész, Hívogat a fény címmel 2013 februárjában fog megjelenni. Az angyalok - a szentekhez hasonlóan - úgy halnak meg, hogy a testük fénnyé válik, innen a cím. Ebben a részben a főszereplőm, Sophiel lesz az, akit elkezd magához hívni a fény. Újabb küldetést is kap odafentről, így megkezdődik a versenyfutása az idővel, hiszen nem elég megtalálnia a Mindenség Térképét, meg kell lelnie a gyógyírt is, ami megállítja a fénnyé válás folyamatát, különben meghal.

Honnan jött Sophiel és Elijah neve? 
Az angyalok nevei többségükben "-el" végződésűek: Gabriel, Michael, Raphael, Uriel, Ariel, Mizariel, Ramodiel… stb.
A "Sophie" avagy "Zsófia" névvel játszottam, így a név kapott egy "-l" betűt, és máris felvette a szép, angyalos, -el végződésű csengést. Ezzel "létrehoztam" egy saját angyal nevet, Sophielt.
Elijah ősi, bibliai név. Olyan nevet szerettem volna adni a számkivetett és egyben legöregebb angyalaim egyikének, ami más, mint a többi, de mégis illik a történethez. Elijah, Fagus és Bardo (utóbbiak kitalált nevek) ezért nem -el végződésűek, mint a többi angyal, mert ezzel is hangsúlyozni szerettem volna, hogy ők hárman mások, mint a társaik. Ősöregek, az Isten legrégebbi "jobbkezei", akik sajnálatos módon, a szemléletmódjuk miatt kiűzettek a Paradicsomból.

Van esetleg kedvenc szereplőd? 
Minden szereplőm egyben a kedvencem is, hisz' mindannyian az "én gyermekeim". Mindegyikükben ott vagyok én is… Sophiel az én szememmel lát, és én lelkemen keresztül vívódik, az én kételyeim gyötrik. Elijah és Gabriel a két legkedvesebb férfi karakterem, de nagyon szeretem a kis Joshuát és az összes Erdőlakót. Sahranfer az első kötetben gonosznak tűnik, de a második könyből kiderül majd, hogy ő sem ilyennek született, s a körülmények hatására vált olyanná, mint amilyennek az olvasó megismerte. Látni fogjuk, milyen volt gyermekkorában, ki volt az anyja, ki volt a világhírű apja, sőt felbukkannak - és jó sok zűrt kavarnak majd - a nővérei.

Honnan merítetted az ötletet? 
Olvastam egy tanmesét. Az ördög és az angyal, ez volt a címe. Nézd, itt el is tudod olvasni: http://decens.hu/az-oerdoeg-es-az-angyal.html
Nagyon nagy hatással volt rám ez a történet, és szinte abban a pillanatban megszületett bennem az elhatározás, miszerint épp ez az a konfliktus, amiről írni szeretnék. Hiszem, hogy nem a semmiből pattanti ki belőlem ez az ötlet, mint ahogy a tanmesére sem véletlenül bukkantam… szerintem az angyalok intézték úgy, hogy ihletet kapjak.

Ki olvashatta legelőször a történetedet? 
Kezdjük azzal, hogy senkinek sem mondtam el: nekiálltam könyvet írni. Szép nyári este volt, a lányokat lefektettem aludni, és beültem a szobájukba a laptopommal, majd nekiálltam írni. Nem volt vázlatom, sem koncepcióm, semmi, egyszerűen csak nekiálltam, és legnagyobb meglepetésemre azt éreztem, hogy ömlik a "kezemből" a történet. Beírtam az első tizenvalahány oldalt, majd kinyomtattam és a férjem kezébe adtam. Ádámról érdemes tudni, hogy nem olvas fantasyt, sem romantikus irodalmat. Ő egy műszaki érdeklődésű ember, akit nagyon nem mozgat meg az ilyen stílusú irodalom. Mégis, miután beleolvasott (én izgatottam lestem a kanapéról), többször rám nézett és azt mondta:
- Úristen, ez milyen jó… Honnan szerezted? Ki írta ezt?
Nem szóltam, hagytam, hogy végig olvassa az egészet. Akkor letette, és megrázta a fejét.
- Ez valami világsiker, igaz?
… és ez volt az a pillanat, amikor nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Mondtam neki, hogy ezt én írtam, most, fent, a lányok szobájában.
Mire ő: - Ha ez így van, többé semmi mással ne foglalkozz, csak a regényírással és tényleg világsiker lesz!

Kik segítettek az Elveszett lelkek megírásában? 
Senki nem segített. Az első kötetnél Ádámot, mint társszerzőt azért tüntettem fel a belső borítón, mert remek helyszíneket, ötleteket adott, ő találta ki például a Holdszirének legendáját, a denevérkutyákat, és egy csomó olyan misztikus elemet, amit nekem "csak" bele kellett szőnöm a történetbe. A második és a harmadik rész azonban saját "álom", és bár utólag azt mondta, bánja, hogy a munkája miatt nem volt ideje belefolyni az ötletelésbe, lenyűgözi a történetem (nekem pedig ennél nem kell nagyobb dicséret).

Gondolom volt elképzelésed arról, hogy miről fog szólni a könyv. Mégis volt benne olyan pont, amikor úgy döntöttél az írása közben, hogy változtatsz az addigi elképzeléseiden? 
Talán meglepő lesz, amit mondok, de az első kötetnél fogalmam sem volt róla, miről fog szólni a könyv. 100%-ig ihletből írtam. Leültem a gép elé minden éjjel / hajnalban, és képzeletben a helyszínre utaztam, ahol mintegy láthatatlan krónikás, eszelős tempóban jegyzetelni kezdtem. Nem én irányítottam az eseményeket, hanem a szereplőim - én csak elmeséltem, amit láttam. Néhány fordulat engem is meglepett, de a végén kerek egész lett a történet. Nyilván benne voltak az én érzéseim és Ádám ötletei is, hiszen sokat beszéltünk a konfliktusról, az érzelmekről, a morális kérdésekről, amiket felvet a könyv, de alapvetően ihletből született. Ehhez képest a második kötet vázlat alapján született meg, igaz, itt több szálat és idősíkot kellett összefonnom, ezért döntöttem úgy, hogy fegyelmezettebben írok eztán, mint az első nekifutásra. Ehhez képest így is előfordult, hogy letértem az "útról", és hirtelen a karaktereim egész mást csináltak, mint terveztem: szereplők haltak meg és keltek életre a semmiből. Szóval úgy tűnik, a történetem önálló életet él…

Hogy lehet elképzelni téged, milyen vagy amikor írsz? Egyáltalán mikor szoktál többnyire írni? 
Ha írok, nem vagyok itt. A testem ugyan látszólag a kanapén ücsörög, többnyire a gyerekszobában, de a lelkem messze jár. Láthatatlan mesélőként a történetem minden egyes pillanatát közelről kísérem végig. Ott állok a szereplőim mellett, és hallom, mit beszélnek, érzem a körülöttük paráholó esőt, a bőrüket simogató szelet, ahogy átérzem a csaták során érzett fájdalmukat. Velük nevetek az abszurd helyzeteken és velük sírok, amikor bánatuk van.
Többnyire éjszaka írok, amikor minden elcsendesedik és mindenki álomba merül, vagy hajnalban, amikor még senki sincs fent. Úgy hívom ezeket az órákat, hogy "írás-idő".

A borító nagyon szép. Honnan jött az ötlet, hogy ilyen legyen? 
Kezdetben - nyilván Twilight hatásra - szimbólumokban gondolkodtunk. Elijah lángoló ostora és egy fehér toll lett volna a borítón, utóbbi mintegy az angyalok jelképeként, de nem voltunk elégedettek a tervekkel. Aztán a semmiből merész ötlettel álltam elő, miszerint gondolkozzunk ragyogó, fehér borítóban, arany díszekkel, hiszen a Mennyországhoz és az angyalokhoz ez illik igazán. Egy gyönyörű szép lányra vágytam, aki olyan, mint egy angyal. Keresgélni kezdtem különféle fotó- és modellügynökségek honlapján, és egyszer csak rábukkantam egy csodaszép arcú, világosszőke hajú modellre. Megvettük a fotót, és arra kértem a művészeti vezetőnket, Dobosy Anikót, hogy "angyalosítsa" a lányt. Az ő keze munkáját dicséri, hogy az eredetileg napsütötte, hús-vér tinilányból angyalt varázsolt a borítóra. A vakító fehér háttér, az arany csillagok, az angyal ragyogó, világoskék írisze, a dombornyomásos borító csakúgy mint a csodaszép tördelés, a díszes iniciálék és és az oldaldíszítő elemek az ő munkájának az eredménye, nagyon büszkék vagyunk rá.

Nyitottál a könyves bloggerek felé is. Miért döntöttél úgy, hogy felveszed velünk a kapcsolatot? 
Szerkesztőként dolgoztam éveken át, így nagyon sok könyvajánlót olvastam, amik - nem meglepő módon - általában annyiból álltak, hogy bemásolták a könyv fülszövegét, esetleg írtak hozzá egy rövid, kétsoros bevezetőt, és ennyi. Számomra ez nem ajánló. A moly.hu-n rengeteg véleményt olvastam különböző témákban, száz meg száz könyvről, és meglepett, milyen részletes elemzéseket írnak a kötetekről, ezért rákerestem a legtöbbet író könyves bloggerek oldalaira, ahol még jobban meglepődtem. Láttam ugyanis, hogy nem csupán a történetről írnak véleményt, de osztályozzák a könyvek külsejét, borítót, tapintást, belső oldalakat csakúgy, mint magát, az írást. Szót ejtenek a szereplők karakteréről, az érzelmekről, párbeszédekről, cselekményről, fordulatról, dinamikáról, egyszóval mindenről, amitől az egész kritikának komoly, szakmai súlya lesz. Ez az, amiről úgy érzem, hogy értékes nem csak nekem, írónak, visszajelzés gyanánt, hanem az olvasóknak, akik épp ezek alapján fognak később egy könyvet megvenni vagy a polcon hagyni. Maximálisan elismerem és szeretem a könyves bloggerek munkáját.

Eddig milyen visszajelzéseket kaptál? 
Lekopogom, eddig csak pozitív kritikát kaptam mindenkitől. Optimista vagyok, de tudom, mindenki nem szerethet, így nyilván lesznek majd olyanok, akik más elvárásokat támasztanak majd a történettel szemben, de azért remélem, őket is sikerül majd "megpuhítanom". Nem nevezném negatív kritikának, de volt, aki azt mondta, a szerelmes és harci jelenetek jobban szórakoztatták, mint például a líraibb, meseszerűbb "Erdőlakós" fejezeteim, mások viszont épp az ellenkezőjét állították (a többség) - ebből is látszik, hogy ízlések és pofonok, eltérőek. Az egyöntetű visszajelzés azonban az, hogy a könyv letehetetlen, filmszerű és a valóságból kiszakítja azt, aki olvasni kezdi.

Milyen hosszabb távú terveid vannak? Nemzetközi könyvpiac esetleg? 
Tele vagyok tervekkel. Jelenleg számos műfordítóval is együtt dolgozunk az első három köteten, mert szeretnénk több országban megjelenést biztosítani a történetnek, de erről bővebben majd akkor szeretnék mesélni, ha kézzel fogható eredményeket  is fel tudunk mutatni az elért sikerekről. Így korrekt, azt hiszem.

Kiadta: Decens Magazin Média Kft. (2012.)
Oldalszám: 446
Ára: 3990
Üzennél valamit az olvasóidnak illetve a leendő olvasóidnak? 
Hogyne! Azt üzenem, hogy legyenek nyitottak a történetemre, mert meg fogják látni, hogy csodát tesz majd a lelkükkel, szebbé varázsolja az érzéseiket és az álmaikat. Hiszem, hogy egy könyv feladata nem csak az, hogy szórakoztasson, hanem az is, hogy egy más világba repítsen, kikapcsoljon, elfeledtesse veletek a gondjaitokat és jó érzéssel töltsön el. Az Összetört glóriák ilyen könyv, és amennyiben bizalmat szavaztok nekem, meglátjátok, nem fogtok csalódni bennem, mert a következő két kötet (a Hívogat a fény, illetve az Életfa), még sokkal, de sokkal izgalmasabb, mint az első rész volt. Szeretném, ha szeretnétek az angyalaimat.

Ajánlom a könyvet a figyelmetekbe! :o)

Milyen a tökéletes kivitelezésű könyv?

január 14, 2013 5 Hozzászólás

Kérdezz! Felelek! (33.)

Inkább akkor szoktam beagyalni a kérdésen, amikor egy totál új könyv az első olvasáskor széthullik a kezeim közt, szóval a nagy kérdés az, hogy
Milyen a tökéletes kivitelezésű könyv? Vagyis milyen legyen kívül-belül, tartalomtól függetlenül?
forrás: weheartit.com
Ami az egyik legfontosabb szerintem, az a gerinc. Utálom, amikor törik. Annyira csúnya ahogy felpúposodik, berepedezik, esetleg széthullik, ránézni is rossz az ilyen könyvekre. Nincs is idegesítőbb dolog, mint amikor megveszünk több ezer Ft-ért egy könyvet és az első kinyitáskor darabjaira hullik. A lapok maradjanak a helyükön és ne akarjon a kiadó egy 900 oldalas könyvet puha borítással, rossz ragasztással, egy kötetben kiadni, mert tuti szétjön vagy ha még sem, a gerince tuti törni fog. (Érdekesnek tartom, hogy a 60-70-es években kiadott könyvek egyben vannak, de nem egy olyan könyv került a kezeim közé, amiket az elmúlt pár évben adtak ki és szét vannak esve.)
Utána jön a borító. Lényegtelennek tartom, hogy puha vagy kemény borítású, a fontos az, hogy strapabíró legyen, ne szakadjon, ne jöjjön fel a fólia, ne kopjon le, stb. Kemény borítás esetén különösen szeretem a védőborítót.
A betűmérete ne legyen kicsi, mert nem látom rendesen még szemüveggel sem -igaz, kicsit vaksi is vagyok, de akkor se törpebetűkkel készüljön már, mert összeakadnak a szemeim- és ha esetleg színessel van nyomtatva, akkor ne irritálja a szemet. Persze legyen margója, ne csak úgy a lap szélétől a széléig és nem mellesleg szeretem azokat a kis beépített könyvjelzőket is.
Szeretem, ha fejezetekre van osztva egy történet vagy legalább valahogy részekre bontva, ne pedig csak úgy egyben az egész, mert amúgy van, hogy jobban szeretek fejezettől fejezetig olvasni, mint oldaltól oldalig.
Nem szeretem a könyv végén szereplő részleteket más könyvekből. Már csak azért sem, mert van, hogy hátra szoktam lapozni és totál megzavar, ha a történetben Pamela meg Bobby szerepel, az utolsó oldalon meg azt olvasom, hogy Jocky jött össze Samanthával (kik is ők?).
És persze ne legyen benne sem szerkesztési, sem tördelési hiba, valamint szeretem a szép borítókat, bár ez relatív, hogy kinek mi a szép. És bejönnek az egyedi szépségek is, legyen az egy egyedi betűmérettel készített fejezet cím vagy a borítón valami szépség vagy a színes papírszél vagy akármi, amitől kap a könyv valami pluszt a külseje tekintetében.

2013. január 12., szombat

Gail Carriger: Changeless- Változatlan

január 12, 2013 2 Hozzászólás
Eredeti címe: Changeless (2010.)
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó (2012.)
Oldalszám: 373 (a többi előzetes)
Ára: 2999
Sorozat: A Napernyő Protektorátus
1. rész: Soulless- Lélektelen
Forrás: kiadó
"Alexia Maccon, Woolsey grófnéja egy kora esti órán arra ébred, hogy férje, akinek, mint minden rendes farkasembernek, illedelmesen aludnia kellene, teli torokból ordít mellette. Később el is tűnik, magára hagyva Alexiát, akinek így egyedül kell megbirkóznia egy egész természetfeletti regimenttel, akik már ott várják lakása küszöbén; az űzött szellemek seregével, és Viktória királynő haragjával. Ám Alexia fel van fegyverezve: van egy legújabb divat szerint készült napernyője, és harapós modora. Még amikor nyomozása Skóciába, a rusnya mellények honába sodorja, és egy egész farkas falkával kerül szembe, akkor is helytáll. Erre pedig csak egy lélektelen képes ... Arra is marad ideje, hogy megkeresse elkóborolt férjét - ha akarja."

2013. január 11., péntek

J. R. Ward: Kapzsiság

január 11, 2013 0 Hozzászólás
Eredeti címe: Covet (2009.)
Kiadta: Ulpiusz-ház Könyvkiadó (2009.)
Oldalszám: 636
Ára: 3999
Sorozat: Bukott angyalok
Forrás: könyvtár
"Jim Heron a bosszú angyala. Nem ismer sem kegyelmet, sem szánalmat. A bűn a lételeme. Amikor bukott angyalként a Földre érkezik, mégis sorsszerű megbízatást kap: hét ember lelkét kell megmentenie a főbűnöktől. Fegyvere: a szeretet ereje. Ellensége: a legsötétebb gonosz. Nem vallhat kudarcot. Vin diPietro velejéig romlott üzletember, aki csak a pénz szavának engedelmeskedik. Váratlanul azonban feltűnik az őrangyal és egy gyönyörű nő, és Vin válaszút elé kerül: vajon a végzete, a józan esze és a szíve mind ugyanabba az irányba mutat? Egy gonosz erő készen áll rá, hogy bekebelezze a lelkét. Kénytelen együtt dolgozni a bukott angyallal, hogy megnyerje magának szíve választottját, és megváltsa lelkét az örök kárhozattól... J. R. Ward bestsellersorozata a hét főbűnről, szerelemről és szenvedélyről, sikerről és gazdagságról világszerte meghódította a Fekete Tőr Testvériség sorozat rajongóit."

2013. január 10., csütörtök

Simone Elkeles: Rules of Attraction- A vonzás szabályai

január 10, 2013 0 Hozzászólás
Eredeti címe: Rules of Attraction (2010.)
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó (2012.)
Oldalszám: 349 (a többi előzetes a
harmadik részből)
Ára: 2999
Forrás: kiadó
Sorozat: Perfect Chemistry Trilogy #2
1. Tökéletes kémia
Ajánlott korhatár: 16 éves kortól
"A szókimondó, és meglehetősen szabadszájú középső Fuentes testvér, Carlos, nem találja a helyét Mexikóban, ezért a család visszaküldi Amerikába Alex és Brittany közelébe, hogy távol tartsák a bajtól. Ami természetesen Coloradóban is rátalál. Már az első hetekben összeakasztja a bajszát a helyi kábítószer kereskedőkkel, ráadásul megismerkedik egy különös lánnyal, aki szabadidejében hegyet mászik, autót szerel, és meleg a legjobb barátja. Carlos úgy gondolja, hogy Kiara Westford túl jó hozzá, ezért igyekszik érzelmileg nem belebonyolódni a kapcsolatba. Kiarát viszont elvarázsolja az a néhány pillanat, amikor Carlos az igazi énjét mutatja meg. Szó szerint fájdalmas az egymás felé vezető út. Vajon mindketten túlélik a közeledést?"

2013. január 9., szerda

"Waiting On" Wednesday (37.)- Várólistára ...

január 09, 2013 0 Hozzászólás
Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Az írónőtől eddig a Shiver trilógia (vagyis a Mercy Falls farkasai) és A Hollófiúk olvasható magyarul, de idén itthon is kezdetét veszi a Tündérdallam, aminek a 3. része előre láthatóan idén fog megjelenni angolul.
Az év első felében várhatóan megjelenik az első rész, a Lament- A Látó szerelme, majd a másodikban a második, ami Ballada címmel fog kiadásra kerülni.

Maggie Stiefvater: Lament- 
A Látó szerelme 
Várható megjelenése: 2013. 04. 30.
Kiadja: Könyvmolyképző Kiadó
Ára: 2999

"Hát nem tudod, mi történik a Látóval, aki nem tud uralkodni a tündérnépen?
A mindössze tizenhat éves Deirdre Monaghan bámulatosan tehetséges zenész. Hamarosan rá kell azonban döbbennie, hogy Látó is – különleges tehetsége képessé teszi, hogy saját szemével láthassa a mágikus erejű tündéreket.
Deirdre egy szép napon váratlanul arra eszmél, hogy fülig beleszeretett egy Luke nevezetű titokzatos srácba, aki mintha a semmiből robbant volna be addig teljesen hétköznapi életébe.  ..."




Bár annyira a Shiver nem nyerte a tetszésemet, mint ahogy számítottam rá, de ettől függetlenül nem tudok elsiklani az írónő várható megjelenései fölött.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy végül milyen borítóval fog megjelenni a könyv. Érdekesség, hogy az írónő oldalán a Lamentnél nem szerepel a magyar borító, de a Balladánál már igen és azt kell, hogy írjam, a magyar szerintem a legszebb. ;o) A Lamentnél pedig tán a német.

2013. január 8., kedd

E. L. James: A szabadság ötven árnyalata

január 08, 2013 21 Hozzászólás
Eredeti címe: Fifty Shades of Freed (2011.)
Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2012.)
Oldalszám: 635
Sorozat: Ötven árnyalat trilógia
Ára: 3999
Forrás: saját
"Amikor a naiv Anastasia Steele és a gyönyörű fiatal milliárdos, Christian Grey találkozott, azonnal átjárta őket az érzéki izzás, amely visszavonhatatlanul megváltoztatta az életüket. Ana, akit sokkolt, bár ugyanakkor vonzott Christian nem szokványos szexuális ízlése, komolyabb elköteleződésre vágyott. Christian, nem akarván elveszíteni a lányt, beleegyezett a feltételeibe. Most mindenük megvan - szerelem, szenvedély, intimitás, vagyon és a világ összes lehetősége. De Ana tudja, hogy az ő szerető Ötven Árnyalatával nem lesz könnyű, együttlétük számos nem várt kihívás elé állítja mindkettőjüket. Anának meg kell tanulnia osztozni Christian fényűző életstílusában, anélkül, hogy feláldozná identitását. Christiannak pedig felül kell kerekednie agresszív irányítási kényszerén, miközben múltja démonjaival is meg kell küzdenie. De éppen amikor úgy tűnik, közös erővel bármilyen akadályt képesek leküzdeni, a balszerencse, a rosszakarat és a végzet összeesküszik ellenük, és valóra válnak Ana legsötétebb félelmei... Az Ötven árnyalat-trilógia harmadik kötete.

2013. január 7., hétfő

Mely könyvek vásárlását tervezted be 2013-ban?

január 07, 2013 4 Hozzászólás

Kérdezz! Felelek! (32.)

Az In My Mailbox (10.)-ban utaltam arra, hogy fogok egy összesítést készíteni, hogy miknek a vásárlását terveztem be 2013-ban, így hát íme.
Mely könyvek vásárlását tervezted be 2013-ban?
Őszintén szólva nem volt nehéz választanom, mert ezekre a könyvekre nagyon kíváncsi vagyok.
Ha sorba kéne rendeznem őket, akkor tán legjobban a Cinder érdekel, utána a Partials, Leviatán, Hozzád kötve, Halhatatlan, Mechanikus London, majd pedig A Szent Johanna gimi 6. része, a Ketten.

2013. január 5., szombat

Harmat Anett: Gólyára várva

január 05, 2013 4 Hozzászólás
Kiadta: Athenaeum Kiadó (2007.)
Oldalszám: 271
Ára: 2990
Forrás: saját
A makkegészséges Anettnek nem sikerül teherbe esnie. Harminc év felé közeledve úgy érzi, biológiai órája nemhogy ketyeg, hanem már hangosan berreg. Megkezdi az orvosi tortúrák végeláthatatlan sorát. Hőmérőzés, hormonkezelés, inszemináció és lombikbébiprogram, ráadásképp magánszorgalomból gyógyteák fogyasztása, akupunktúrás kezelés, speciális diéta, biorezonancia... Egy idő után az egyébként racionális gondolkodású tanárnő még a kézrátételes kuruzslástól sem riad vissza. A Gólyára várva című könyv egy tanárnő fejlődéstörténete arról, hogyan teheti optimistábbá, nyitottabbá, megértőbbé és empatikusabbá személyiségünket életünk legnehezebb időszaka. Három és fél év kegyetlen, de nem hiábavaló küzdelmének igaz történetét olvashatjuk a szívszorító, bár humorral is fűszerezett naplóban, mely hónapról hónapra követi nemcsak a teherbe esésért vívott harc stádiumait, hanem a leendő édesanya harcát környezetével és önmagával.

2013. január 3., csütörtök

2013 az adaptációk éve lesz

január 03, 2013 4 Hozzászólás
Nem nagyon szoktam filmet nézni, de az adaptációkkal többnyire kivételt szoktam tenni. :o)
Lássuk akkor, hogy mely könyvek alapján készült filmek vetítésére lehet számítani 2013-ban.

hazai bemutató: jan. 24.

Anna Karenina

Január 24-től kezdik el vetíteni a hazai mozik, Tolsztoj regénye alapján az Anna Kareninat. Több feldolgozásban láthattuk már, most Keira Knightley és Jude Law főszereplésével kerül a filmvászonra.






hazai bemutató: feb.?

Lenyűgöző teremtmények

A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában jelent meg 2010-ben Kami Garcia és Margeret Stohl sorozatának első része, amiből hamarosan film is várható Alden Ehrenreich és Alice Englert főszereplésével. Bevallom őszintén, hogy a könyvet nem olvastam, de a főszereplők neve se sokat mond.



hazai bemutató: márc. 7.

Óz, a hatalmas

Gondolom nem nagyon kell bemutatnom nektek az Óz, a csodák csodáját sem. Ó, imádtam gyerekkoromban! És ami az egyik legfurább, hogy nem szerettem mesét hallgatni annyira, sem kazettán, sem bakelit lemezen (igen, gyerekkoromban még bakelit lemezek voltak), de ez a mese kivétel volt. A nagynénéméknek volt meg lemezen. Az egyik nyáron náluk nyaraltam amikor felfedeztem, hetekig napi szinten többször is meghallgattam, imádtam.
Ez a film pedig arról fog szólni, hogyan vált Óz, igazi varázslóvá és került a csodavilágba.


hazai bemutató: ápr. 18.

Feledés

Egy számomra ismeretlen képregényből, az Oblivionból is adaptáció készült Tom Crusie főszereplésével, ez pedig a Feledés. Egy elképzelt jövőben játszódik a film, amikor a Föld jelentős része már lakhatatlan.






hazai bemutató: márc. ?

Carrie

Valószínűleg Stephen King Carrie-je sem ismeretlen számotokra, most újra feldolgozták filmben. A többség gondolom vagy olvasta vagy látta vagy is-is vagy legalább hallott róla. Nekem úgy rémlik, hogy csak olvastam, viszont a film is be-beugrik, de nem merem biztosra állítani, hogy láttam is, nem csak úgy véletlenül pillantottam bele.
Amúgy egy időben nagyon faltam az író könyveit, de filmben annyira nem voltam rákattanva egyikre sem. Látva sokkal zizisebbek voltak a jelenetek, mint elképzelve. ;o)


hazai bemutató: márc. ?

A burok

Még A burkot nem olvastam Stephenie Meyertől, de sokan dicsérik, várják a filmet, így kíváncsi vagyok rá.
A történet szerint a a Földet elfoglalják az idegenek, akik az emberek elméjét szállják meg.





hazai bemutató: máj.

A nagy Gatsby

DiCaprio - idő ide vagy oda- megmarad nekem mindig a Titanic sztárjának. Imádtam benne, bár tegyük hozzá, hogy romantikus lelkű kislány voltam amúgy is. ;o) Ugyanakkor szerintem A nagy Gatsby-ben is jól fog mutatni.






hazai bemutató: nyár

Z világháború

Idén várható Max Brooks World War Z c. könyvéből készült, egy részét kis hazánkban forgatott Z világháború c. film, Brad Pitt főszereplésével. Kíváncsian várom.
A könyvről ITT írtam.






hazai bemutató: aug.

Csontváros

Cassandra Clare Csontvárosa is megfilmesítésre került. Ez a film nálam a második a listámon, amin a "meg kell nézni" filmek szerepelnek.
A könyvről ITT írtam.






hazai bemutató: nov.

Futótűz

Az év legjobban várt filmje -legalábbis számomra,- Suzanne Collins trilógiájának a második része, vagyis a Futótűz.
Érzem, hogy nagyon jó lesz. Annak kell lennie. ;o)
A könyvről ITT írtam.





hazai bemutató: dec. 12.

A hobbit: Smaug pusztasága

Bár A hobbit: Váratlan utazást nem rég kezdték el vetíteni, de már tudni lehet, hogy a második rész előre láthatóan december 12-én, a harmadik pedig 2014. június 17-én fog bemutatóra kerülni itthon.
A filmsorozat A Gyűrűk Ura előzménye.
(forrás: wikipédia)


További infók, trailerek ITT.