2013. július 31., szerda

"Waiting On" Wednesday (66.)- Várólistára ...

július 31, 2013 0 Hozzászólás
Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Őszintén szólva, valószínűleg átsiklottam volna a borító miatt a könyvön, ha nem hívják fel külön a figyelmemet arra, hogy érdemes várni erre a könyvre.

Várható hazai megjelenése: okt. 21. | Kiadja: Athenaeum Kiadó
Ára: 3490

"Charley Davidson nyomozónő már 5 évesen beszélt a halottakkal. Sőt, az is megesett, hogy a halottak kértek tőle egy-egy apró szívességet, mint például igazságszolgáltatást a gyilkosaiknak. Charley azonban nagy árat fizet a képességéért, álmában ugyanis egy titokzatos idegen akarja megkaparintani magának a testét... Szexi és fordulatos, humoros és kemény, paranormális-romantikus detektívregény, J.R. Ward, a Megsebzett szerető sorozat írónőjének ajánlásával, Cresley Cole és Sherrilyn Kenyon rajongóinak."

2013. július 30., kedd

Sylvain Reynard: Pokoli erény

július 30, 2013 2 Hozzászólás
Úgy látszik, mostanában mesterien értek ahhoz, hogyan trafáljak bele a "jó" könyvekbe. Először a szüzes, utána a vaníliás, most meg ez a pokoli. :oS
Már a bejegyzésem elején szeretném leszögezni, hogy ez a könyv bár szenvedélyes akar lenni, még sem erotikus regény. Inkább romantikus, csak a gyengébb változatból. Őszintén szólva nagyon meg vagyok döbbenve, hogy a molyon jelenleg 83%-os, nem is értem, mert szerintem katasztrófa volt. De kezdjük akkor az elején.

Miről is szól? Julia 23 éves és a Torontói Egyetemen vesz részt mesterképzésen, ugyanis Dante-specialistának készül. Lényegében a 33 éves Gabriel Emerson professzor miatt folytatja a tanulmányait Torontóban, mert a pasi igazi nagyász a témában.
Igen ám, de aztán itt jön a fordulat. Kiderül, hogy 6 évvel ezelőtt a lány összegabalyodott egy kicsit a pasival (no sex), aki persze erre totál nem emlékszik. Ráadásul Julia legjobb barátnője, Emerson testvére (de még így se ismeri fel, naná) és a csaj még mindig odáig van érte. A prof viszont elég ellenszenvesen viselkedik vele, de mint ahogy képzelhetitek, csak a vágyát akarja így leplezni.
Bonyolítja a helyzetet -amikor végre színt vallanak egymásnak, meg kiderül a 6 évvel ezelőtti eset is-, hogy egy tanárnak nem lehet párkapcsolata a diákjával, így titkolják szerelmüket (továbbra is no sex).
A múltból előkerülnek a piszkos részletek is, mint pl. egy ex Emerson életéből, aztán Julia életéből is, végül még az elköttetés is, meg a kutyafüle is, szóval van benne minden. ...

Mi tetszett a történetben? Semmi.
És mi nem? Hol is kezdjem?
Először is, Julia a legszánalmasabb női karakter, akiről eddig olvastam. Értem én, hogy azért van ilyennek ábrázolva, mert súlyos lelki sebeket szerzett (mert hát kihagyhatatlan elem ugyebár), de az agyamra ment. Folyamatosan térdre esik, folyamatosan térdel, behúzza fülét-farkát, szinte arra készteti az embert, hogy kutyának kezelje és belerúgjon. Rettentő unszimpatikus a gyengesége, hogy ennyire alávetett és ennyire hagyja magát megalázni. Tudom, hogy valószínűleg sok nő ugyanilyenné válna, ha olyan kapcsolatban élt volna, mint ő, de ennek ellenére nem szimpátiát éreztem iránta, hanem előjött belőlem az amazon. Miért hagyta? Miért tűrte? Miért nem törölte jól pofán a pasit, csak a rend kedvéért? Mit hitt, hogy idővel jobb lesz? Na persze. Még időben nyakon kellett volna basznia az exét, aztán megtanítania arra, hogy tisztelje a nőket, ha már a drága anyja ezt elfelejtette neki elmagyarázni! Aztán otthagyni a fészkes fenében!
Ami a proffot illeti, szerintem egy állat. Röviden. Egy agresszív tuskó, aki persze a csajt a tenyérén hordozza, de azért kijön belőle, hogy mekkorának teremtetett. Nagyon nem kedveltem. Ráadásul sehogy se tudtam magam elé képzelni egy öltönyös, csokornyakkendős! (elképzelni is rossz), szexi profot.
A cselekmény zagyvaság. A 100. oldalig azt se tudtam miről olvasok. Egyik percben a főszereplők közti kapcsolat nem derül ki, a következő oldalon meg már egymás karjában voltak, megemészthetetlen volt. Egyik oldalon nyavajog a szereplő, hogy mennyire odáig van a másikért, a másikon meg már szitkozódva kiabál vele. Hatalmas szélsőségek voltak. Ráadásul a történet közepe felé annyira szirupos lett, hogy a hányinger kerülgetett tőle. Már undorítóan, émelyítően, gyomorforgatóan nyálas volt. Nyuszika, kicsikém, szívem, ó anyám.
Meg amúgy is: mi a fene is történt 500 valahány oldalon keresztül? Röviden: nyavajgás, szitkozódás, egymásra borulás, jaj nem szexelhetünk, mert szűz vagy, én meg a tanárod; na bakker, ő az exem és keményen szereti, ja és miatta köttettem el magamat; ruccanjunk haza Karácsonyra és dugjunk végre a gyümölcsösben; hű mekkora szerszámod van! büszke is vagyok rá; vegyél be egy Algopyrint a fájdalomra. Na ennyi.
A szerző a romantikán és a gyenge erotikán kívül, próbálta nem a véletlenre bízni az izgalom fokozását, belevett ám mindent. Van itt kérem szépen egy befolyásos volt ex, aki persze hatalmas állat; egy másik ex, aki keményen szereti a szexet; besikerült gyerek (csúnya dolog így kifejezve, de szegényke tényleg így jött össze); drogos múlt; elköttetés; szar anya; szörnyű gyerekkor, és nem is folytatom a sort. Az összes "népmesei" elem fel van benne vonultatva. Bár ennyi oldalon keresztül. :oS
A legnagyobb hülyeségnek a testiség hiányát tartottam. Értem az okot, de akkor is. Készüljetek fel arra, hogy kb. az utolsó 50 oldalig csókon kívül alig-alig történik valami. És ami történik is, unalmas és semmilyen. De maga a szex is szerintem nevetséges. Az írónak fel kellett volna tüzelnie az olvasók fantáziáját ezzel az időhúzással, de én szinte már könyörögtem azért, hogy essenek már egymásnak, mert kiborított a szenvedésük. (És van olyan, aki fájdalomcsillapítót vesz be a szüzessége elvesztése után?)
A csaj folyamatosan a szegény-egyetemisták-mindenható-istenéhez és a hozzá hasonlókhoz imádkozik. Rosszabb, mint a belső istennő, higgyétek el. Legalábbis huszadjára, tuti. :oS
Ti hogy viselnétek amúgy, ha a párotok egy másik nő nevén hívna, még akkor is, ha tegyük fel Ady kutató lenne és Lédának becézgetne? Hát én tuti nem tartanám szexinek harmadjára. Elsőre még aranyos, másodjára elviselem, harmadjára már kikérem magamnak, van saját nevem, negyedjére meg faképnél hagyom és választok olyat, aki inkább Mucikának hív. 
És ha már Dante így, Dante úgy, kaphatott volna nagyobb szerepet is annál, mint amekkorát kapott. Én legalábbis erre számítottam.  

Az egész történet unalmas, nevetséges, egy semmi. A szerző, totál két össze nem illő karaktert hozott össze, csak annak a nevében: milyen izgalmasnak hangzik már, hogy valaki a tanárával kavar. (Szerinte.) Ez kb. ugyanolyan, minthogy a pornófilmekben előszeretettel alkalmazzák a titkárnős szitut. (Mondjuk a diáklányosat is.) 
Elegem van már abból, hogy sorra jelennek meg itthon (tudom, ez a könyv 2011-es, de akkor is) az olyan történetek, amikben a nő megalázott szerepben van. Az elején még elment, de most már kiborít. Miért kell a nőket gyengének ábrázolni, akiken mindenki átgázolhat, mindenki kihasználhatja, lelkileg, testileg tönkre teheti őket? Vagy ha ilyen karaktert is ábrázol, akkor miért nem inkább azt üzeni az olvasónak, hogy mer a nő szembeszállni és széttörni a pasi fején a vágódeszkát, csak úgy lájtosan? Hatalmas méreteket ölt a nők elleni erőszak, ne azt hangsúlyozzuk már a könyvekben, hogy velük is megtörténik, hanem azt, hogy mernek tenni ellene! Meg miért függnek mindig a pasitól? Itt is szegény kisegér a csaj, aki éhezik, a pasi meg gazdag, naná.

Nem igaziak a karakterek, nem jelentek meg előttem, szenvedés volt az olvasása. A csaj tán még jobban kidolgozottabb, de a pasi semmilyen. És hogy miért szenvedtem végig akkor magamat rajta? Mert meg akartam érteni ezt a 83%-ot, de nem jött össze. Számomra az a kategória, amit egyáltalán nem ajánlanék elolvasásra. Erre a könyvre inkább ráillik, hogy a felnőtt Alkonyat, egy kis elferdítéssel, mint a Szürkére.

Ja, és pasi a könyv szerzője. Ez nekem első körben nem esett le. Agyaltam azon, hogy vajon a nyersesség emiatt van-e, végülis lehet, de a lényegen nem változtat: nem tetszett. A második kötet (mert hogy sorozat a szentem, természetesen) már fordítódik magyarra elviekben (anyám!), a harmadik meg decemberben jelenik meg angolul (nem is mondok semmit. Azt viszont láttam az FB oldalán, hogy sokan várják, szóval ízlések és pofonok, már megint).

__________________
Eredeti címe: Gabriels's Inferno (2011.)
Kiadta: Pioneer Books (2013.)
Oldalszám: 512
Sorozat: Gabriels's Inferno #1
Ára: 3990
Forrás: könyvtár
Értékelésem:

2013. július 28., vasárnap

Bábel teljes borító és fülszöveg

július 28, 2013 2 Hozzászólás
Tegnap került ki az írónő FB oldalára, a hamarosan megjelenő új ifjúsági regényének a teljes borítója és a fülszövege. Íme:

 "Bábel. A legnagyobb nyári zenei fesztivál, valahol Pápa mellett. Mi lehet jobb annál, mint tizenhét évesen, életedben először, egy hetet eltölteni itt a barátaiddal? A zárónapi koncert a Red Hot Chili Peppersé, és Zsófi többek között azért érkezik, hogy találkozhasson Anthony Kiedisszel. Na de addig még sok minden történik vele, Napsival, Abdullal, Hipóval és Szaszával az Európa, Ázsia, Afrika és Ausztrália színpad körül… Bábel. Ha voltál már fesztiválon, azért fogod szeretni, ha még nem voltál, azért."

Őszintén szólva, nem kicsit "félek" ettől a könyvtől, hogy nem fog annyira tetszeni, mint A Szent Johanna gimi, és emiatt nagyon csalódott leszek.
Persze-persze, a sorozatnak se én voltam az igazi célcsoportja a korom miatt, de ennek ellenére, Laura tudott egy olyan történetet összehozni, ami 27-29 éves létemre is megbabonázott. Lényegében semmi extra nem történt a kötetekben, sőt, sablon szerint épültek fel, a karakterek nem fejlődtek és ez leginkább az utolsó részekben tűnt fel, de mégis elérte mindig azt, hogy visszarepültem a saját gimis éveimbe, és ez nagyon klassz volt.
Most pedig jön a Bábel, a fülszövege alapján pedig úgy érzem, hogy nem az én könyvem lesz. Egyrészt sose voltam fesztiválozós ember -így nem nagyon lesz mire visszaemlékeznem-, másrészt megdöbbentő módon, egyből az anya énem bújt elő az olvasása befejezte után: nem akarom, hogy a 17 éves gyerekem fesztiválozni járjon. Paramami dolog, ez van, viszont félő, hogy anya szemmel fogom olvasni, ha egyszer elolvasom és akkor azért más lesz a kapcsolatom vele.

Két dologtól is félek. Egyrészt attól, hogy minden igyekezet ellenére, nagyon a gimire fog hajazni, nem fog tudni újat mutatni. És hiába lett megosztva, hogy a borítók hasonlóságából ne vonjunk le messzemenő következtetéseket, meg csak azért ilyen, mert laurás és a többi is hasonló lesz, ebben azért benne van a bukta.
Másrészt félek attól is, hogy Laura ki akar törni A Szent Johanna gimi árnyékából, ezzel létrehozva egy olyan főszereplőt, aki teljesen más lesz, mint Reni. Vagány, lázadó, makacs, bulizós, tombolós, (pasifaló? Mondjuk ezt annyira nem tudom elképzelni.) tán felnőttes is, és mivel sokak még nagyon a sorozat hatása alatt vannak (én is), kérdéses, hogy egy szélsőséget hogyan fogadnának. Ugyanakkor tudom, hogy Reniék osztálya túlságosan mintaosztály volt a mai fiatalság többségéhez képest. Tán inkább a bulizás áll hozzájuk közelebb, tán inkább ilyenek.
Persze, ez csak az én eszmefuttatásom, lehet, hogy Reni és Zsófi hasonló karakter lesz majd. De hamarosan úgy is lehull a lepel, hisz

Várható megjelenés:

2013. szeptember

2013. július 27., szombat

Sylvia Day: Egymásba fonódva

július 27, 2013 5 Hozzászólás
Elég érdekes a kapcsolatom ezzel a sorozattal. Ugyanis nem nyerte el a tetszésemet, de mégis amint megjelenik a folytatás, olvasni akarom. Érdekel, hogy mi lesz a szereplőkkel, mivé fog az egész fajulni, ugyanakkor tisztában vagyok azzal, hogy nem fog tetszeni, sőt, untatni fog, ezzel pedig kiveri majd nálam a biztosítékot. Ez történt most is.

Amit a legfontosabbnak tartok megjegyezni, az a befejezte után érzett döbbenetem. A bookandwalk.hu révén olvashattam e-bookban a történetet, böngészőn keresztül. Nos, az oldal mindig az adott fejezetből hátralevő oldalszámot jelezte ki, így fogalmam se volt meddig tart a történet, hány oldal van még hátra belőle. Így míg mások felkészülhettek, hogy hamarosan elérnek az utolsó oldalig, nos én szépen olvastam, véget ért az adott fejezet, kattintottam, hogy elkezdődjön a következő, erre mivel találtam szembe magammal? Egy hatalmas fityisszel: az írónő utószavával, hogy akkor ennek a kötetnek vége, de senki se búsuljon, mert majd jön a negyedik rész. Megdöbbentem-e? Enyhén szólva is. Egyrészt amiatt, mert nem számítottam negyedik részre, másrészt pedig a hirtelen lezárástól. Mert ha még egy tetőpontnál írta volna azt, hogy vége, megértem, de egy teljesen semleges pontnál történt, nincs felcsigázás, mint a sorozatoknál, amikor az utolsó 10 másodpercben ront rá valaki a félrelépő párokra, vagy az utolsó 10 másodpercben húzza meg a ravaszt egy elsötétített alak, stb., itt ilyenről nem volt szó és ezt rettentő furának tartom. Olyan érzésem volt, mintha már kész lenne a történet, csak gondolt egyet az írónő, két külön könyvé szedi, mert így több pénzt tud bezsebelni. Ugyanakkor nagyon remélem, hogy a negyedik résszel tényleg vége lesz, pont kerül Eva és Gideon kapcsolatának a végére, nem fogja az írónő 120 köteten keresztül húzni az unalmas kapcsolatukat, mert félő, hogy akkor megbirkózok mind a 120 kötettel.
Tudom, furán hangzik, hogy egyáltalán nem nyerte el a sorozat a tetszésemet, de mégis érdekelnek a folytatások, ez van. Van benne mégis valami, amivel felcsigáz, tudni akarom mi lesz a vége, hová fogunk kilyukadni, mi lesz a szereplőkkel. Így voltam ezzel most is, és ezért "vettem kezembe" a harmadik kötetet.

Jót, erről a részről se tudok írni, tán ez volt a leggyengébb. Rengeteg idegesítő dologba botlottam, már az elejétől kezdve.
A sok "angyalkázás" szinte az első oldalaktól kezdve felbukkant, nekem már így onnantól kezdve lüktetett az ér a homlokomon. Mi a fenének kellett? Nem érezte az írónő, hogy ez már túúúúúlzás?
► Gideon továbbra is "hatalmas" férfi, ilyen "kedves" beszólásokkal például:
"- Most szopj le- suttogta.- Hadd menjek el neked. "
Ugye milyen imádnivaló? :oS Micsoda ajándék ez Evanak!
► Továbbá titeket nem zavar, hogy a történetben jóformán mindenki huszonéves, de már vezető, befolyásos állásuk van, majdnem az egész világ urai? Mert nekem ez is az agyamra ment.
Gideon rémálmosdija pedig már nevetséges. Alszik, hánykolódik az ágyban, tudja a csaj, ilyenkor ha a közelébe megy, akkor ráveti magát, de mit csinál? Naná, hogy odamegy, pasi rávetődik, aztán Eva az ajtóig szalad, jóformán késsel a kezében és nem érti miért történt az egész. Mi ez, ha nem a hülye tyúk effektus? Szánalmas volt már ez a rész.
Nem szeretem a csajt, nem szeretem a pasit, a történet dög unalom volt, nem történt lényegében semmi, olyan, mint valami átvezető kötet, a kérdés csak az, hogy hová és mennyire izgalmas kötetbe.
A szexjelenetek unalmasak, sablonosak és túl sok van belőlük. Mondom ezt úgy, hogy nem zavar, de a könyv 90% unalmas ágycsatákról szól. Amolyan bealszom rajta kategória. Day kezd nagyon kimerülni, de ezt a második kötetben is lehetett már érezni, nem tud újat nyújtani.

Továbbra is fenntartom, amit írtam ITT és ITT is, így ezekre ki se térek, de ugyanúgy megemlíthetném itt is ezeket a dolgokat.

Még valami: az írónő rengeteg autómárkát felvonultat a sorozatában, most direkt felírtam az egyiket, hogy utánanézzek, mégis milyen kocsikkal flangálnak a poros úton, íme:

Ez egy DB9 vagy mi a fene. Vajon a reklámért pénzt kap? Amúgy elfogadnám. :oP

Összességében: aki eljutott a második részig és nem akarta elásni magát miután befejezte, az ne hagyja abba, folytassa a sorozatot! De azért csodára ne számítson. És most látom a Goodreadsen, hogy az 5. kötet is be van tervezve???? *szemek kidülledve, áll koppan a padlón, néma sikoly*

__________________
Eredeti címe: Entwined with You (2013.)
Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2013.)
Oldalszám: 444
Sorozat: Crossfire #3
Ára: 3999
Forrás: bookandwalk.hu
A bookandwalk.hu oldalon 1999 Ft-ért juthattok az e-könyvért!
Értékelésem:

2013. július 26., péntek

Julia Quinn: A vikomt, aki engem szeretett

július 26, 2013 0 Hozzászólás
Nagyon meleg volt/van a héten és ilyenkor a mindenből elegem van időszakomat élem. Egyszerűen nem bírom a kánikulát, hacsak nem vízparton vagyok, mert akkor persze elviselhető. De grasszálva a betontömbök között, vonatozni, villamosozni, buszozni 32 fokban, miközben dől rólad a víz, az emberek tolakodnak, agyontaposnak, fejbe vernek (lévén 156 cm vagyok, jóindulattal egy felnőtt méretű pasinak a melléig érek), naná, hogy a r.hadt buszon csak a melletted levő ablak van lehúzva (komolyan, nem értem: félnek lehúzni vagy hozzányúlni vagy mifene?), a vized felforr seperc alatt, rád ragad minden ... á, nem is folytatom: utálom a kánikulát!
Na de ott tartottam, hogy a héten olvadtam és nagyon-nagyon romantikus irodalomra volt szükségem, mert az ilyenkor jól esik, megnyugtat, felüdít. Azonnal Julia Quinn neve ugrott be, a kérdés már csak az volt, hogy A Bridgerton család sorozatát folytassam vagy a Smythe-Smith Kvartettet. Végül A herceg és én miatt, A vikomt, aki engem szeretett mellett döntöttem. Nem bántam meg. 

A történet 1814 áprilisában veszi kezdetét, vagyis az első részben megismert Daphne már férjnél van és boldog házasságban él. 
Most a család "feje" Anthony Bridgerton kerül sorra. A legidősebb fiú, az örökös, aki 18 éves korában, apja tragikus hirtelenséggel bekövetkezett halála óta, a családfenntartó is. Nagyon megrázta őt szeretett édesapja halála, és mivel nagyon sok volt köztük a hasonlóság, a fejébe vette, hogy biztos ő is 39 éves korában fog meghalni. Így nősülési szándéka 29 éves koráig nem volt, helyette élte az élvhajhászok életét, és maximálisan odafigyelt a családjára. De most eszébe jut, hogy örökössel tartozik a családnak, ezért elhatározza, hogy idén megnősül. Ugyanakkor, mivel biztos abban, hogy nem fog sokáig élni, olyan nőt akar feleségül venni, aki lehetőleg szép és nincs arra esély, hogy belé szeret. Ki is nézi magának a szezon legszebbjét, de nem várt akadályba ütközik.
Edwina az édesanyjával és a nővérével él együtt, mióta az édesapjuk meghalt. Nem gazdagok, de most összekuporgattak annyi pénzt, hogy Londonba tudtak költözni a szezon idejére, hogy férjet találjanak a két lánynak. 
Kate 21 éves, már annyira nem épp eladósorban van és szépségben se vetekedik a húgával, viszont a lányok nagyon szeretik egymást. Edwina csak olyan férfihoz hajlandó feleségül menni, akire áldását adja a nővére is. Kate nem magának keres férjet, hanem szépséges húgának. Így enyhén szólva is megijed, amikor megtudja, hogy Anthony Bridgerton, Edwinát szemelte ki feleségének. Kate hallott a férfi élvhajhász életéről, félti a húgát, jobb férjet szeretne neki, ezért elhatározza, hogy mindent megtesz azért, hogy a házasság ne jöjjön össze. Ezen csak bonyolít, hogy amikor személyesen is találkozik a férfival, őt is megbabonázza, ugyanakkor Anthony is összezavarodik, mert bár folyamatosan vitatkozik, csipkelődik a lánnyal, hamarosan minden gondolatát ő köti majd le. ...

Nagyon-nagyon tetszett a könyv! Élveztem a kezdeti huzavonát, a csipkelődéseket, a kis vitákat, amik még élvezetesebbé tették a szituációt. Imádom az ilyen dolgokat a romantikus történetekben. Egyszerűen összedörzsölődnek a kezeim az örömtől: juj de jó, húzzák majd egymás agyát, kiderül milyen csípős a csaj nyelve, aztán persze összegabalyodnak majd, én pedig ezt szeretem. Persze sok meglepetést nem tartogat a történet, már a kezdetek kezdetén tudni lehet, hogy kivel fog összejönni a főszereplő, de az oda vezető út olvasása, nagyon kellemes volt. Meg amúgy is, ebben a melegben pont erre van ilyenkor szükségem. ;o)

Kedveltem Kate és Anthony karakterét is, de ugyanúgy Edwina is nagyon szimpatikus volt. Gondolhatna arra az olvasó, hogy mivel szebb, mint a nővére, ráadásul ő a legszebb a szezonban, biztos egy elkényeztetett, nyávogós, szőke cica, de egyáltalán nem. Bájos, aranyos, kedves és nagyon különleges kapcsolat van közte és a nővére közt.
Kate egy nagyon érett karakter, ugyanakkor a múltja őt se kerülheti el emlékek nélkül, mint ahogy Anthonyt sem.
Ami a férfit illeti, számomra érthetetlen volt a "biztos apám sorsára jutok" pánikja, tán erőltetett is, de nem abban a mértékben, amiben nem megbocsátható.

Lényeg a lényeg, hogy nagyon kellemes történelmi-romantikus olvasmány. Most megint nagyon megjött a kedvem az írónőhöz, folytatom is a sorozatát. ;o) Tipikusan olyan könyv, amit ebben a melegben el tudnék képzelni a strandon olvasgatva is.

_______________
Eredeti címe: The Viscount Who Loved Me (2000.)
Kiadta: GABO Kiadó (2010.)
Oldalszám: 400
Sorozat: A Bridgerton család #2
Ára: 2290
Forrás: könyvtár
Értékelésem: 


2013. július 25., csütörtök

Könyves Álompasik Párbaja 2013 - TOP8

július 25, 2013 0 Hozzászólás
Lezajlott a 16 álompasi párbaja, már csak 8-an maradtak a ringben. Bevallom, kicsit szomorú vagyok, mert sem Lucas, sem Carlos nem került be. :o( Igaz, helyettük itt van Gideon és Cortez, de őszintén szólva, számomra ők nem a legek. :oS

Íme a párbajok időpontjai:
9. FORDULÓ: Jericho Barrons vs Jem július 25-26 (0:00 – 23:59)
10. FORDULÓ: Cortez vs Will július 26-27 (0:00 – 23:59) 
11. FORDULÓ: Magnus vs Gideon július 27-28 (0:00 – 23:59) 
12. FORDULÓ: Travis vs Daemon július 28-29 (0:00 – 23:59)

További információ az esemény házigazdájának oldalán, a Könyvek háborúja blogon.

2013. július 24., szerda

Őszi várható megjelenések

július 24, 2013 0 Hozzászólás
Miközben mi még élvezzük a nyarat (vagy épp ellenkezőleg, szenvedünk a hőségtől), addig bizony a könyvkiadók, már az őszi megjelenéseikkel készülnek.
Már látom is magamat, ahogy bevackolódom a fotelba, betakaródzók a plédemmel, kinn szépen hullanak a fákról a levelek (visszasírom ezt a meleget, mert persze mindig az az évszak kellene, ami épp nincs) és ezek közül épp valamelyiket olvasom. Mondjuk a Picoult vagy a Rattaro könyvet. De Ahern és Young története is nagyon érdekel, továbbá a címe miatt, ez az M is elég figyelemfelkeltő. ;o) Úgyhogy mindenki megnyugodhat, ősszel is el leszünk látva olvasnivalókkal.


Jodi Picoult: Vezeklés

Athenaeum Kiadó
Okt. 25.

"Sage Singer egy pékségben dolgozva próbálja elfelejteni édesanyja tragikus halálát és saját boldogtalan magányát. Egy önsegítő csoportban megismerkedik Josef Weberrel, akivel életre szóló barátságot köt. De egy nap az idős Weber szörnyű titkot árul el a múltjából, és olyan szívességet kér Singertől, ami komoly erkölcsi dilemmába taszítja a nőt. Ki ez az ember, akit barátjának hitt, hol van a határ bűn és bűnhődés, megbocsájtás és kegyelem között? Hogyan védjük meg a családunkat, és miként léphetünk ki az ördögi körből, hogy végre ne a múlt diktálja a jövőt?"


Jennifer Bosworth:  STRUCK - Villámtól sújtva 

Könyvmolyképző Kiadó
Okt. 30.
"Mia Price villámfüggő. Számos villámcsapást túlélt már, de folyamatos vágyával, hogy részesedjen a vihar energiájából, veszélybe sodorja önmagát, és a körülötte élőket.
Los Angeles azon ritka helyek egyike, ahol Mia biztonságban érezheti magát függőségétől, hiszen csak elvétve csap villám a városra. De amikor a várost lerombolja egy földrengés, Mia mennyországa egy csapásra a veszélyek és a káosz aknamezejévé változik. A hajdani tengerparton áthatolhatatlan sátortáborok nőnek. Az összeomlott belváros senkiföldje lesz, ahol éjszakánként egy "kószáló" buli hol az egyik, hol a másik elhagyatott épületet "bérli ki" magának. A bulizókat egy megmagyarázhatatlan erő vonzza pusztulás színhelyére. A katasztrófa után megerősödik két szekta, melyek szemben állnak egymással. De mindkét szekta végítéletről szóló próféciájában Mia Price játssza a főszerepet. Biztosak benne, hogy Mia Price kapcsolatban áll a földrengést kiváltó elektromos viharral, és a közeledő, sokkal pusztítóbb égszakadással-földindulással.
Mia Price szeretne megbízni a titokzatos és vonzó Jeremyben, amikor az megígéri, hogy vigyáz rá, de attól tart, a srác nem az, akinek mondja magát. A szenvedély és az energia, ami egymáshoz vonzza őket, a végüket jelentheti. Amikor eljön a végzetes vihar, Miának mindent kockára kell tennie. Szörnyű erejét szabadon engedi, hogy megmentse szeretteit, vagy elveszítsem mindent."

Kim Harrington: Clarity - A tisztánlátó

Könyvmolyképző Kiadó
Okt. 30.

"Ne hunyd be a szemed.
Kivéve akkor, ha a sötét valóságot már nem tudod elviselni.

Cape Cod turisták által kedvelt városában, Eastportban él egy csodabogár família. Az én családom. Én tisztánlátó vagyok. A bátyám médium. Anyánk telepatikus képességekkel bír. Míg a turisták odáig vannak értünk, a városban az emberek inkább lesajnálnak minket. Bár egy impozáns viktoriánus házban élünk, házi kísértetünk még sincs, és otthonunk földszintjén rendeztük be spirituális vállalkozásunkat: családi jósdánkat."

Sara Rattaro: Tiéd az életem

Athenaeum Kiadó 
Okt. 10.
"Viola egy szép tavaszi napon hívást kap a férjétől, Carlótól. Lányukat, a gyönyörű, húszéves Angit autóbaleset érte. Viola a tragikus hírt éppen a szeretője karjaiban fekve kapja, majd a hajnali utcán az autóban a kórház felé végigpergeti az elmúlt hónapok eseményeit. Egy hazugságokkal, szenvedéllyel, megcsalással és bűnbánattal, haraggal és reménnyel teli időszak képei villannak fel. A kórházban kiderül, hogy a lánynak azonnali életmentő szervátültetésre van szüksége, és csak egy donor jöhet szóba: Viola... A komoly hangvételű, Jodi Picoult és Cecelia Ahern női közönségét célzó lektűr immár világsiker."

Kelly Creagh: Nevermore- Soha már

Könyvmolyképző Kiadó
Szep. 30.

"Isobel Lanley, a pom-pom lány elborzadva veszi tudomásul, hogy Varen Nethers-szel kell megírnia az angol dolgozatát. A dolgozat leadási határideje hihetetlenül igazságtalan módon a rivális focicsapat elleni nagy mérkőzés napjára esik. A hűvös és tartózkodó, cinikus és éles nyelvű Varen már az elején tisztázza, hogy a dolgozaton kívül nem akar a lánytól semmit. Isobel azonban hamarosan kifogásokat kezd keresni, hogy Varen-nel találkozhasson, miközben egyre jobban elszakad barátaitól és az erőszakos és féltékeny barátjától. Isobel egyre mélyebbre merül Varen álomvilágába, ami a jegyzetfüzetébe írt sorokból kelt életre, egy világba, ahol Edgar Allan Poe félelmetes történetei válnak valóra.
Ahogy egyre jobban felfordul körülötte a virág, Isobel felfedezi, hogy az álmoknak és a szavaknak sokkal nagyobb az erejük, mint azt gondolta és, hogy a legijesztőbb valóság az, amit az elme annak hisz. Képes lesz megmenteni Varent az Őrülettől, ami fogva tartja őt vagy mindkettőjüket felemésztik Varen rémálmainak árnyai?"

Darynda Jones: Első sírhant

Athenaeum Kiadó
Okt. 21.

"Charley Davidson nyomozónő már 5 évesen beszélt a halottakkal. Sőt, az is megesett, hogy a halottak kértek tőle egy-egy apró szívességet, mint például igazságszolgáltatást a gyilkosaiknak. Charley azonban nagy árat fizet a képességéért, álmában ugyanis egy titokzatos idegen akarja megkaparintani magának a testét... Szexi és fordulatos, humoros és kemény, paranormális-romantikus detektívregény, J.R. Ward, a Megsebzett szerető sorozat írónőjének ajánlásával, Cresley Cole és Sherrilyn Kenyon rajongóinak."

Emma Becker: M

Athenaeum Kiadó
Szep. 30.

"Korunk Lolitája: egy fiatal lány szenvedélyes és titkos kapcsolata egy családos, középkorú férfival. A húszéves és gondtalan Ellie Párizsban megismerkedik Monsieur-vel, akivel szenvedélyes légyottok sorába bonyolódnak, mindig ugyanabban a hotelszobában, minden kedden. Ellie az apró részletekre kiterjedően jegyzi le kettőjük túlfűtött kapcsolatának történetét, illetve beszámol a mindkét nemmel folytatott egyéb erotikus élményeiről. Szerelmes sms-ek, elsuttogott telefonüzenetek és erotikus E-mailek formájában kibontakozó, megdöbbentő és provokatív fejlődésregény, egy fiatal lány négy hónapig tartó utazása mennyből a pokolba, tragikus és kiszámíthatatlan következményekkel. Az erotikus, irodalmi értékű könyvek női olvasóinak kötelező!"

Cecelia Ahern: Életed regénye

Athenaeum Kiadó
Szep. 10.

"A szerző legújabb világsikere. Kitty Logan újságírónő karrierjét egy csúnya botrány kettétöri, ráadásul akihez segítségért fordulhatna a nehéz időkben, legjobb barátnője és mentora akkor tudja meg, hogy halálos beteg. Constance utolsó kívánsága, hogy Kitty írja meg helyette élete regényét, amire már nem maradt ideje. Az egyetlen sorvezető, amit Constance hátrahagy, egy 100 nevet tartalmazó lista, semmi több. Kik ezek az emberek? Valóban léteznek vagy csak a fantázia szülöttei? Milyen kapcsolatban állnak egymással, és mi lehetett a sztori, amit Constance hétpecsétes titokként őrzött? Kitty mindent feladva elindul, hogy beteljesítse barátnője végakaratát, és a rejtélyekkel teli, fordulatokban gazdag nyomozás során nem csak annak a száz embernek a meglepő és torokszorító történetét érti meg, akik a listán szerepelnek, de a nem mindennapi küldetés a saját életében is megannyi pozitív változást hoz."

Beth Reekles: Kissing Booth- Csókot vegyenek!

Athenaeum Kiadó
Szep. 10.

"Amikor az iskola Tavaszi Karneválján Elle csóksátrat nyit, úgy hozza a sors, hogy az ajka összeforr Noah-éval, és ettől Elle élete fenekestől felfordul. Románcuk azonban korántsem mesébe illő, és Elle joggal tart attól, hogy előbb-utóbb összetörik a szívét... Vajon elnyeri végül Elle a boldogságát? "Stephanie Mayer 17 éves utódja" -velvet.hu A Kissing Booth a legnagyobb szenzáció a Wattpad-en: eddig 19 millióan olvasták, és 40 ezren szóltak hozzá. A könyv elnyerte a legnépszerűbb tiniregénynek járó Watty Award-díjat."


Louisa Young: Drágám, csak el akartam mondani neked

Ulpius-ház Könyvkiadó
Okt. 10.

"Drága Nadine-om!
Csak el akartam mondani neked, még mielőtt táviratot kapnál, hogy augusztus 21-én beutaltak a 36-os számú tábori kórházba egy kis sebesüléssel...
Most kényelmesen fekszem az ágyban, és a legjobb sebészek meg ápolónők megteszik értem mindazt, amire szükségem van.
Majd írok, hogy miként boldogulok, de innen már nem, mert arra számítok, hogy rövidesen elhagyom a támaszpontot.
Szeretettel: Riley Purefroy 1917 augusztusa
Egy levél, két szerelmes, egy borzasztó hazugság."

Titeket melyek érdekelnek a legjobban?

"Waiting On" Wednesday (65.)- Várólistára ...

július 24, 2013 0 Hozzászólás
Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.  

Igazából nem vagyok oda a műfajért, de ami miatt megakadt a pillantásom mégis a borítón, az a hazai kiadója miatt volt.

Várható hazai megjelenése: aug. 22. | Kiadja: Európa Könyvkiadó
Oldalszám: 552 | Ára: 3200

"Még hogy James Bond!
Még hogy Jason Bourne!
Még hogy Jack Bauer!
Ismerd meg Victort!

A világ legfélelmetesebb bérgyilkosa kénytelen-kelletlen szövetségben a CIA-val. És kezében a lista: három név, három áldozat. Csakhogy a játék minden kipipált névvel komplikáltabbá - és életveszélyesebbé - válik. Ráadás kell? Ott egy oltalomra szoruló nő meg egy felgöngyölítendő összeesküvés - íme, a tökéletes orgyilkos egyszeriben tökéletes célponttá változott!
Az ellenség Moszkvától Londonig, Londontól Washingtonig csapongó cselekménye csupa feszültség, csavar és izgató testiség, magas fordulatszámú krimi a javából Lee Child meg A Bourne-rejtély rajongóinak."

Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

július 24, 2013 0 Hozzászólás
Én nagyon szeretem Kippkoppék történeteit, de a Gyerkőcöm elég vegyesen áll hozzájuk. Meghallgatja őket, de a láz valahogy még se kapja el, ha róluk van szó. Ezt a könyvecskét viszont ő választotta ki a könyvtárból és azóta elég rendszeresen kéri, hogy olvassam fel neki. ;o)

Kippkopp és Tipptopp szépen éldegélnek a kipikopikkal. Igen ám, de egy napon hatalmas vihar kerekedik és az egyik kis kipikopi eltűnik. Mit tehet Kippkopp, a keresésére indul. Végül, ő maga vész el.
Hol lehet Kippkopp? Hová tűnhetett? Mi van vele?
Erről szól Marék Veronika története.

____________
Kiadta: Ceruza Könyvkiadó (2008.)
Oldalszám: 48
Ára: 2400

Ray Gibson és Jenny Tyler: És újra játszókönyv

július 24, 2013 0 Hozzászólás
Az És újra játszókönyv remek szórakozást, jó ötleteket tud adni a nyári szünetüket otthon töltő ovisoknak és kisiskolásoknak.
A könyvecske 3 részből épül fel:
  1. Főzőcske ► receptötletek, főzőcskés ötletek, tippek, nagyon jópofa dolgokkal
  2. Festőjátékok ► itt csupa kreatív, festékes játékötleteket találhatunk
  3. Zsúrok ► gyerekzsúrt tervezőknek kihagyhatatlan
Tényleg nagyon szuper ötletek vannak benne, ajánlom a szülők figyelmébe! ;o)

___________
Kiadta: Park Könyvkiadó (1994.)
Oldalszám: 96
Ára: 650

Richard Scarry: Csúcsforgalom Tesz-vesz Városban

július 24, 2013 0 Hozzászólás
Mint ahogy a címe is mutatja, csúcsforgalom van Tesz-vesz Városban. Ennek megfelelően nagyon sok féle és fajta járművet bemutatnak a gyerekeknek, viccesebbnél viccesebbeket is. Mint pl. az uborka vagy a ceruza autót, mert hát ezek se maradhatnak ki a sorból. ;o)
Ajánlom a kötetet a Tesz-vesz Város kedvelőinek, de azoknak is, akik annyira nincsenek odáig értük, viszont szeretnék a gyermekeiknek a különböző autókat mókásan bemutatni.

_________
Kiadta: Lilliput Könyvkiadó (1996.)
Oldalszám: 66
Ára: 2990

2013. július 22., hétfő

Zima Szabolcs: A makedón összeesküvés

július 22, 2013 0 Hozzászólás
A fülszöveg: "A londoni székhelyű British Library bőkezű támogatójának lányát elevenen megsütik egy antik ércbikában. Az ókori kéziratok után kutató Enid Markopoulos feltehetően olyan leletre bukkant, amely nem csupán világraszóló irodalmi csemege és kultúrtörténeti szenzáció, hanem potenciális fegyver is – az árából akarják fedezni egy őrült politikai játszma költségeit. Minderről azonban fogalma sincs a könyvtár két ifjú munkatársának, akiket a másik főszponzor, egy különc MI6-ügynök lord állít rá az esetre. Pat Foster könyvtári mindenes és Bertie Hook restaurátor, akik kalandos küldetéseiken már bizonyították rátermettségüket, Európa legizgalmasabb városaiban követik a halott lány verses rejtvényüzeneteinek nyomát. A szédületes száguldás közben Pathez csapódik egy titokzatos, gyönyörű nő, Rómában pedig feltűnik a halott lány húga, aki nem marad közömbös Bertie iránt. A CIA is tud a kézirat létezéséről, ám érdekeik azt diktálják, hogy az ősi pergamen ne kerüljön nyilvánosságra. A klónozott Qayin ügynököt vetik be, aki mindig egy lépéssel a könyvtárosok előtt járva gyilkol. Két ember látta eddig a kéziratot, már mindkettő halott…"

Többször említettem már, hogy szkeptikus vagyok a mai magyar írókkal szemben, viszont páran kezdik megtörni az ellenállásomat. Ettől függetlenül, sokáig nem akartam elolvasni ezt a könyvet. Aztán annyi jót hallottam, olvastam róla, hogy végül úgy döntöttem próbát teszek vele.

Mire számítottam az olvasása előtt? Több helyen azt olvastam róla, hogy a magyar Da Vinci-kód. Mivel Dan Brown története tetszett, így ugyanúgy számítottam egy történelmi rejtélyre, nyomokra, nyomozásra, nagy csattanóra. Ugyanakkor nem kicsit féltem attól, hogy túl sok lesz a hasonlóság.

És mit kaptam? Nos, A makedón összeesküvés tényleg próbál a magyar Da Vinci-kód lenni. Már a fülszövegéből is látható pár hasonlóság, de itt nem a katolikus egyházhoz vezetnek a szálak, hanem egy teljesen más történelmi lelet irányába. Érdekes olvasmány volt, olvasmányos is, de nem tudtam maradéktalanul élvezni.
Ugyanis míg Dan Brownál tudtam vele együtt nyomozni, itt nem tudtam a szereplőkkel. Feltűntek a nyomok kis versikék formájában, de egyszerűen ha utána lépésről-lépésre nincs leírva, hogy mit jelentenek a mondatok, rá nem jöttem volna. Úgy érzem, hogy a laikusok nem tudnak a könyvben olvasható jelek alapján együtt nyomozni a szereplőkkel. Így inkább hagytam, hogy a szereplők menjenek a saját útjukon, a végén majd csak kiderül, hogy merre vezet mindez. Tán élvezetesebb lett volna, ha úgy épülnek fel a jelek, hogy érthetőek legyenek.
Na de visszatérve A Da Vinci-kódra. Mint ahogy említettem, nagyon emlékeztet rá. Viszont a könyvben is több utalás történik a regényre és ez néhol a nevetségesség határát súrolta. Képzeljetek el egy jelenetet, amikor a szereplők épp egy nyom után kajtatnak, aztán az egyik kiböki, hogy nem olvasta a másik A Da Vinci-kódot? Mert akkor tudnia kéne ezt+azt. Nem kellett volna ennyi utalás a másik könyvre, mert így még jobban az olvasó szeme elé kerültek a hasonlóságok, és nyilván mindenki az eredetiséget szereti inkább.
A karaktereket is nehéz volt magam elé képzelni. Ki voltak dolgozva, ezzel probléma nem volt, de még se jelentek meg előttem.
Amikor pedig bekerült a képbe a klónozott szereplő is, hát ... akkor már kapartam a falat. Minek kellett ez? Túl sok volt már!

Összességében: A makedón összeesküvés egy érdekes olvasmány, olvastatja is magát, de nálam egyáltalán nem újraolvasós és nem is épp a kedvenc kategória. Egyszer elment, végülis szórakoztatott és kikapcsolt, de azért egy kicsit többre számítottam, és több eredetiségre is. De ha csak a történelmi részt nézem, azok magyarázatát, az nagyon a helyén van és sok minden megtudható belőle. Emiatt ajánlom a figyelmetekbe!

A bejegyzés ITT is olvasható!
__________

Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2012.)
Oldalszám: 284 (a többi előzetes)
Ára: 3499
Forrás: a Könyvfalók blogon keresztül, recenziós példány
Értékelésem:


kép forrása

2013. július 19., péntek

Bábel-borító

július 19, 2013 0 Hozzászólás
Pár perce került ki az írónő Facebook oldalára a készülő új regényének a borítója, íme:


Bejött a tippem, hogy egy hatalmas buli lesz a középpontban. ;o) Legalábbis a borító alapján le lehet szűrni, hogy a témája a legnagyobb nyári zenei fesztivál, a főszereplőnk Zsófi lesz, maga a könyv megint naplóra hajaz szerintem.

C. J. Ellisson: Élvezd a vaníliát

július 19, 2013 0 Hozzászólás
Ha már tegnap szóba került ez a "remekmű", akkor íme kicsit részletesebben róla.

Nem titkolom, nem szégyellem, nem csinálok belőle problémát: szeretem az erotikus irodalmat. Így örömmel fogadtam az újabb lázat, a sorban megjelenő ilyen történeteket. Igen ám, de aztán annyira lendületbe jött egy bizonyos kiadó az ilyen könyvek kiadásával (tudom: pénz beszél), hogy jöttek a silányabbnál-silányabb "remekek" is.

Ez a könyv kezet foghat A rabul ejtett szűzzel, kb. ugyanaz a színvonal, csak ebben nem négyesben csinálják a dolgokat.
Összességében egy nagy nulla. A karakterek megint csak úgy vannak, a cselekmény a szexen kívül siralmas, de maga a szex is már-már a nevetséges kategóriába tartozik. Bizony elgondolkodtam, normális vagyok-e hogy ilyeneket olvasok. :oS Szeretem az erotikus történeteket, de ez már megint kivágta nálam a biztosítékot, mert egy nulla, k.rva sok pénzért. És megértem a felháborodókat, hogy ömleszti a kiadó a sz.r.bbnál sz.r.bb ilyen történeteket, ahelyett, hogy az igényesebbeket adná ki, igaz, akkor tán kevesebbet.

Maga a történet rém egyszerű (és baromi nevetséges). Adva van egy fiatal nő, Heather, aki a húszas évei közepén jár (már ha jól rémlik) és egy reklámcégnél dolgozik. Visszahúzódó, csendes, teljesen hétköznapi. Az egyik barátnője elcibálja egy gyorsrandira. Tudjátok, amikor összegyűlik X pasi és nő, aztán pár percig mindenki-mindenki asztalánál megfordul. Itt találkozik Tonyval (fogalmam sincs hány éves, elfelejtettem, de úgy rémlik túl van a 30-on), akinek a cége haldokló cégeket kebelez be. Szóval összefutnak egy asztalnál, a csajnak nagyon bejön a pasi, kiderül, hogy Tony azt szereti, ha irányítják őt, így gondol egy merészet az addig visszahúzódó Heather, és egyik pillanatról a másikra szende kislányból, vérmes ragadozóvá változik. Be is bizonyítja gyorsan, hogy ő mekkora domina, kihívja a pasit az erkélyre, ott aztán ráparancsol, hogy elégítse őt ki, majd lelép. De mit ad ég, nem sokára újra találkoznak, szerelembe esnek, aztán igen, a munkájuk is keresztezik egymást, hogy bonyolódjanak a szálak. ...

Azokon kívül, amiket fenn már felsoroltam, az egyik legidegesítőbb dolog az volt, mintha oldalak hiányoznának a történetből. Az egyik oldalon azt olvasom, hogy a pasi vesz a csajnak két cipőt, kifizeti, kezében a dobozok, mire megfordul, a csaj sehol. A másik oldalon meg már a csajon van a cipő. Hogy a fenébe került hozzá, ha nem is találkoztak közben?
Komolyan, olyan érzésem van, mintha a kéziratot olvasgatva azt csinálták volna vele, hogy lapozgatják, nyugtázzák, hogy ez semmi, de adjuk ki, mert ez a menő, de spóroljunk már a lapokkal, mert hát fákat vágnak ki, így vegyünk ki innen 10 oldalt, onnan 20-at és adjuk el ugyanannyiért, mint amúgy is adnánk, a többi meg legyen az olvasó gondja. (Amúgy is, várjunk csak! Eredetileg ez nem e-book? Mert akkor téves az elképzelésem, egyszerűen az írónőnek nem esett le, hogy miről ír.)

A másik meg, olyan nincs, hogy van egy szende kislány, akiből egyik percről a másikra vadorzó lesz, csak a filmekben, meg az ilyen könyvekben! A valóságban kétlem, hogy ilyen előfordulna, max. lassabb átalakulással. Na de hogy egyik mondatról a másikra? Na ne!
Ami még kiverte a biztosítékot (az hagyján, hogy van olyan nő, aki nem veszi észre, hogy elfelejtett bugyit felvenni?), hogy a pasi folyamatosan a csaj GOMBJÁT ingerelte. Komolyan, így kifejezve, leírva. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy a csiklója lenne ez a bizonyos gomb, de akkor is GOMBnak van leírva. Hát mi a fene a szerencsétlen, valami guminő, ami kicsit mechanikus és gombbal kell beindítani?
Azon meg már nevettem kínomban, hogy reggel felébred a csaj, ránéz a pasira, aki szintén ébredezik és hát áll neki az a bizonyos, a csajban meg egyből az fut végig, hogy nahát, ilyen gyorsan készen is áll rá? Ilyen az igazi férfi! Anyukám, ezt hívják spontán merevedésnek bakker, ami reggelente előfordul a pasiknál! És ezt a baromságot le merték írni könyvben?
Amúgy meg olyan, mint egy fordított Szürke. A csaj megjátssza, hogy ő domina, de nevetséges, mert nem az! Kb. olyan, mintha egy apácát beöltöztetnének kurvának és kiállítanák a sarokra. Basszus, szerencsétlen remegne, mint a nyárfalevél közben, mert nem az. Heather is ilyen. Megjátssza magát, de nevetséges! És vele együtt a pasi is. Ez az bébi, üssél, mert ez olyan jó és nyúlkálj a fenekemben! Anyám borogass, csokiba temetem magamat, hogy ezt kiheverjem, nesze neked diéta.

Ne, ne, ne vegyétek meg! Inkább kérjétek kölcsön, kölcsönözzétek ki a könyvtárból, de erre ne költsetek pénzt!
És basszus, most látom, hogy van második rész is angolul, aminek a főszereplője Carla, Heather barátnője. Ááááááááá!

______________

Eredeti címe: Vanillia on Top (2013.)
Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2013.)
Oldalszám: 364
Ára: 3499
Értékelésem:
0.5* 

kép forrása

2013. július 17., szerda

Ha egyszer erotikus regényt írnál ...

július 17, 2013 15 Hozzászólás
Olvastam ezt a "fantasztikus remekművet", az Élvezd a vaníliát, és közben azon agyaltam, hogy az utóbbi időben, milyen sok az erotikus-romantikus irodalomban a közös nevező. Az egy kaptafára épülés, a hasonlóságok, mintha csak valami szabály lenne: akkor futhatsz be, ha ezeket is beleveszed és úgy, ahogy a többiek.
Nézzük akkor, hogyha egyszer valaki erotikus-romantikus irodalom írására adná a fejét, akkor a tapasztalataim alapján, milyen szabályokat kell betartania:

1. a főszereplő pasinak gazdagnak és hatalmasnak kell lennie. Mert csak így tudja hangsúlyozni, hogy ő "nagy".
2. ugyanolyan tökéletesen álljon rajta az öltöny, mint a szakadt farmer, fehér pólóval és tornacipővel. És mindig olyan legyen, mintha abban a pillanatban lépett volna ki a zuhany alól.
3. korát tekintve legyen nagyon közel a 30-hoz vagy lépje már át.
4. a főszereplő nő legyen az alkalmazottja vagy az albérlője vagy akárkije, a lényeg, hogy függjön tőle.
5. a legjobb, ha 22 és 24 év közötti.
6. a csajszi legyen alacsony, lehetőleg 150-168 cm közötti. Mintha legalábbis genetikailag kódolva lennénk mi nők, hogy álljunk meg a növésben még 170 centi alatt.
7. a szeme kék, zöld vagy szürkés-zöldes-kékes legyen. Barna, fekete kilőve, olyan szemű nő nem is létezik, a sima zöld és a kék is olyan snassz, szóval legalább a szürkét vegyük bele. De ha több színből van összekeverve, az még izgalmasabb. Igaz, ettől nekem inkább valami más jut eszembe, főleg a szürkés-zöldes-kékes-barnás-vöröses gondolatára.
8. a haja meg legyen hosszú, szőke vagy vöröses és lehetőleg ne szög egyenes, mert a hullámok izgatóak. Na meg a hosszú hajba jobban bele lehet markolni.
9. és persze legyen szépséghibás. Mondjuk legyen a melle kicsi, vagy a lába tömzsi, esetleg legyen úszógumija, de mindezektől függetlenül tökéletesnek kell lennie.
10. arra ki se térek, hogy a pasi minimum 30 centivel magasabb a csajnál, már csak azért is, hogy le kelljen rá néznie. És persze hatalmas, minden tekintetben. (Mi adja azt a plusz 30 centit ugyebár.) :oP Az már külön téma, hogy néz ki, de legyen sötét hajú, kékes/szürkés szemű, csókos szájú, római orrú és kockás hasú.
11. a szex pedig legyen lucskos, történjen meg mindenhol, minden mennyiségben. Minimum egyszer, döntse neki a komódnak a pasi a csajt, mert ez kihagyhatatlan elem! De a lépcsőn se árt, mert azt totál el lehet képzelni, hogy 3 lépcsőfokon csinálják, mindenféle hátprobléma nélkül.
12. közben hangozzon el a "basszus, te mindig készen állsz rá", "olyan szűk vagy", "ez az bébi, most élvezz" és az "ó anyám!".
13. a csaj már a füttyentésre is nedvesedjen, és mindig legyen nagyon szűk. Ha nem szűk, akkor ki kell írni a történetből!
14. tilos! É-R-T-I-T-E-K, TILOS!, hatalmas hiba kihagyni a storyból a lelki sérülést! Ez olyan hozzátartozó, mint az állólámpa a lakásban. Enélkül nincs igazi erotikus lamúr. Egyszerűen muszáj, hogy vagy a csaj vagy a pasi, takargasson valami szörnyűséget a múltjából, ami hatással van a szexuális életére, és a tartós kapcsolataira! Ki ne hagyjátok ezt az elemet, mert végetek van, enélkül tuti nem fogja a kutya se kiadni a könyvet!
15. a saját neméhez vonzódó barátot se hagyjátok ki! Legyen nő vagy férfi, egyszerűen kell bele, mert ezzel tudjuk üzenni az olvasóknak, hogy elfogadjuk a másságot.
16. az egyik fél meneküljön folyamatosan saját maga elől. De kb. olyan szinten, mint amikor a kutya kergeti a farkát. Szegény fel se fogja, hogy az övé, csak kering-kering körbe-körbe, végül jól ráharap, aztán jön a vonyítás. Valamelyik szereplő csinálja ugyanezt!
17. ha még izgisebbé akarjuk tenni a történetet, vegyünk bele egy exet is. Mert csak, na, feldobja és kész. Ha esetleg van benne elrablás, meg egy őrült is, az meg pláne jó, mert olyan szinten összekuszáljuk a szálakat, hogy azt senki se bogozza ki, és ettől leszünk olyan falhoz vágósan ütősek.
18. a nagy kocsik, dzsipek, kihagyhatatlanok. Ugyanúgy, mint bugyi nélkül szambázni miniben, amit persze előtte leszakít a fenevad a csajsziról, valami hülye féltékenykedés miatt.
19. ha nem akarsz belevenni egy kis korbácsos vagy análdugaszos jelenetet -mert már mindenki ezt használja-, akkor elég, ha csak néha felkap a csaj egy kis magassarkút, ugyanazt a hatást éri el a pasinál.
20. ja és ki ne hagyjam, a csajnak sportolnia kell. Futnia, terembe járnia, karatézni, stb., valamit csinálnia kell, mert túl sok sajtburgert esznek az amcsik, mi meg túl sok csülkös pacalt zsíros-lilahagymás kenyérrel és töpörtyűvel.
21. nem árt valamilyen zeneszámot is belevenni a történetbe, csak hogy az olvasók aztán a dzsutubon utána nézzenek. Mondjuk az Oroszlánkirályt vagy a Hupikék törpikék filmzenéjét.
22. a testőr se árt a történetből. Igaz, annyira nem értem minek, hisz a fenevadunk hatalmas állat, de ez akkor is a hatalmasságot szimbolizálja és nem árt. Vegyétek a dzsip és a bugyi közé.
23. kitérjek, ne térjek ki rá? Már írtam, hogy a pasi gazdag, hatalmas. Ennek megfelelően rendszeresen szerepeljen mondjuk a Blikk címlapján. De a főszereplő csajnak még se legyen fogalma arról, hogy ő kicsoda. A tuti kedvéért, a Nyugati metróaluljáróját is plakátoljuk ki a fejével, és persze a csaj legyen pesti, minden nap naponta 2X megforduljon a bizonyos metróaluljáróban. (Sőt, a legszuperebb az lenne, ha ő lenne az elnök, mert akkor totál el is hinném az egészet!)
24. atyaég, a legfontosabbat, majdnem elfelejtettem! A pasiért minden nőnek és pasinak meg kell vesznie! Egyszerűen még a légy is csak őt kergesse, és a Nap is csak rá süssön. (Az esőfelhő meg kerülje ki, de csak őt.)

Kihagytam valamit? Ti mit vennétek még fel a listára? ;o)

__________
* képek forrása:
http://data.whicdn.com/images/20888698/art-bampw-black-and-white-erotic-girl-Favim.com-261493_large.jpg
http://misfitmuse.files.wordpress.com/2012/09/bw-black-and-white-erotic-photos-photographs-lovers-couples1.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-5euqn13npp8/UREmgYIIZpI/AAAAAAAAARQ/zuWz-76eRQY/s1000/black%2Berotica.jpg

"Waiting On" Wednesday (64.)- Várólistára ...

július 17, 2013 0 Hozzászólás
Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.


Várható hazai megjelenése: júl. 17. | Kiadja: Libri Könyvkiadó
Oldalszám: 324 | Ára: 3490

"Édesapja elnyúló kórházi kezelése miatt Alexa kínos anyagi helyzetbe kerül. Lassan nem marad más választása, mint eladni a régi otthonukat. Végső elkeseredésében úgy dönt, szerelmi mágia segítségével szerez vagyonos férjet magának. Arra azonban nem számít, hogy épp legjobb barátnőjének milliárdos bátyja lesz a megmentője... aki egyszer már összetörte a szívét. Nicholas nem hisz a szerelemben, de hogy megörökölhesse nagybátyja vállalatát, meg kell nősülnie, mégpedig gyorsan. Ezért merész ajánlattal áll elő: érdekházasság. Szigorú szabályokkal. Mind közül a legfontosabb: érzelmekről szó sem lehet. Színtiszta üzlet, amit a felek pontosan egy évre kötnek. Csakhogy a sors képes fenekestül felforgatni még a leggondosabban kidolgozott tervet is..."

2013. július 16., kedd

Cat Clarke: Entangled- Összekuszálva

július 16, 2013 0 Hozzászólás
Szeretem a Könyvmolyképző Kiadó kiadványait, többnyire mindig képben is vagyok, hogy mely friss megjelenéseiket lehet már kapni. Erről a könyvről is láttam az infót, de olyan szinten nem mozgatott meg, hogy el is feledkeztem róla. Aztán mégis nagyot dobbant érte a szívem, amikor megláttam a könyvtár polcán. Titokzatos volt a fülszövege, a borítója szintén, és így elolvasva, maga a történet is.

Grace 16 éves és az édesanyjával él, mióta az édesapja meghalt. A kapcsolatuk nem valami fényes, meg a lány amúgy is elég labilis, vagdossa magát.
A történet a 3. napon veszi kezdetét. Grace egy fehér szobában tér magához, ahol egy fiú/férfi fogva tartja. Senki se gondoljon amolyan Natascha Kampusch-os dologra, semmi köze a történetnek az ilyen fogvatartáshoz. Ethan nem bántja a lányt, megad neki mindent, kedves, figyelmes, egy valamit akar csak. Hogy Grace emlékezzen és mindent írjon le. A lány pedig így is tesz, a visszaemlékezéseiből áll össze a történet.
Kiderül, hogy volt egy legjobb barátnője, Sal, akivel egy idő után eltávolodtak egymástól. Volt egy barátja, akivel úgy tűnt, hogy minden jól alakul. Aztán a szálak összekuszálódtak és Grace újra önmaga ellen fordult. ...

Sokszor megfordult a fejemben, hogy ki a fene is Ethan, mert hogy nem egy pszichopata fogvatartó, azt már az elején le tudtam lőni. Elképzeltem, hogy Grace meghalt és biztos az őrangyala, vagy a lány a pszichiátrián van bedrogozva és az orvosa, tényleg sok variáció megfordult a fejemben. A vége felé már rájöttem, hogy mi is ez az egész, hol van Grace, mi van vele.

Nem mondhatnám, hogy egy nagy szám történet. Igazából nagyon egyszerű, semmi extra nincs benne, de ugyanakkor mégis. Van benne valami, ami megfogja az olvasót és nem ereszti. Rá akarsz jönni, hogy mi a fene van a háttérben, hol van Grace, és miközben a múlt egyre jobban feltárul, úgy akarsz még többet tudni. Aztán a végén rájössz, hogy csak ennyi volt az egész? Igen, ennyi.

_____________

Eredeti címe: Entangled (2011.)
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó (2012.)
Oldalszám: 316
Ára: 2499
Forrás: könyvtár
Értékelésem:


Ha érdekelnek a friss bejegyzések is, kövess bloglovin'-on!

2013. július 13., szombat

Letye-petye-lepetye 22.

július 13, 2013 0 Hozzászólás
Atya ég, atya ég, én erről hogyhogy eddig nem tudtam????
Pikk-pakk és megjelenik a Walsh család újabb kötete, aminek a főszereplője Rachel lesz. :o)

"EZ ITT RACHEL WALSH, huszonhét éves, és egy pár negyvenkettes méretű lábfej boldogtalan tulajdonosa. Rendszeresen ágyba bújik Luke Costellóval, egy olyan férfival, aki szoros bőrnadrágot visel. És kedveli - egyesek szerint túlságosan is - a partidrogokat.
Aztán egyszerre minden rosszra fordul, és Rachel egy klinikán találja magát. Fel van háborodva. Hát nem látják, hogy ő nem olyan sovány, mint amilyenek a függők szoktak lenni? De nézzük a dolog jó oldalát: úgy hírlik, hogy az ilyen rehabilitációs helyek tele vannak jacuzzikkal, edzőtermekkel és elvonási tünetekkel küzdő rock sztárokkal. Különben is, igazán ráfér már egy kis üdülés.
Rachel nem számít arra, hogy testes középkorú férfiak fogadják barna pulóverben, és hogy annyi a csoportterápia, mint égen a csillag. És ami még rosszabb, elvárják, hogy ő is részt vegyen rajtuk. De kinek van kedve az önvizsgálathoz, amikor a látvány nem túl kellemes?
Megtört szívvel és Luke ejtette sebeit nyalogatva Chrisnél keres vigaszt. Ő olyan férfi, akinek Múltja Van. És lehet, hogy ez több bajjal jár, mint amennyit megér.
Rachel a függőségből a felnőttkor ismeretlen világába csöppen, egy-két szerelmi kalandon át, egy olyan regényben, amely egyszerre megrendítő, erőteljes és komolyan vicces."

Várható megjelenése: 07. 18.
Kiadja: Ulpius-ház Könyvkiadó

Kapcsolódó bejegyzések:
Görögdinnye
Angyalok
Van valaki odaát?

2013. július 12., péntek

J. A. Redmerski: A soha határa

július 12, 2013 7 Hozzászólás
A fülszöveg: "Camryn Bennett még csak húszéves, de azt hiszi, pontosan tudja, milyen lesz majd az élete. Ám egy vad éjszaka után az észak-karolinai Raleigh legmenőbb belvárosi klubjában ismerősei és önmaga elképedésére úgy dönt, otthagyja megszokott életét, és elindul a vakvilágba. Egy szál táskával és a mobiltelefonjával felszáll egy távolsági buszra, hogy megtalálja önmagát - és helyette rálel Andrew Parrish-re.
A szexi és izgató Andrew úgy éli az életét, mintha nem lenne holnap. Olyan dolgokra veszi rá Camrynt, amilyenekre a lány sosem hitte magát képesnek, és megmutatja neki, hogyan adja meg magát a legmélyebb, legtiltottabb vágyainak. Hamarosan ő lesz Camryn merész új életének központja - olyan szerelmet, vágyat és érzelmeket kelt, amilyeneket a lány korábban elképzelni sem tudott. De Andrew nem árul el mindent Camrynnak. Ez a titok vajon örökre összehozza őket -vagy mindkettőjüket elpusztítja?"

Előfordulhat spoileres utalás a bejegyzésben!

Annyi jót hallottam erről a könyvről, ráadásul folyamatosan feljött a molyon frissben egy karc, hogy egyre előrébb masírozik a legjobb romantikus könyvek listáján. Ezek után nem tudtam figyelmen kívül hagyni, egyszerűen kellett és kész. Végül csere révén jutott el hozzám.

Mire számítottam az olvasása előtt? Igazából semmi extrára. A bejegyzéseket nem olvastam végig, nehogy spoilerbe fussak. Nekem elég volt csak annyi, hogy X és Y szerint jó kis könyv. Annyi alakult ki bennem róla, hogy van egy fiatal csaj, aki utazás közben megismerkedik az igazival, és mivel sokan jöttek azzal, hogy elgondolkodtató a történet, gondoltam, hogy közben lesznek okosságok beleszőve a romantikus sztoriba, ennyi.

És mit kaptam? Először is, A soha határa nem tipikusan romantikus történet. Jobban mondva, ha romantikus történetre gondolok, akkor egyből az egymásra találás, a szenvedély, a csókok, gyertyafényes vacsora, ágyba bújás, lamúr jelenik meg előttem, néhol egy kis vitával, kiborulással fűszerezve. Igaz, hogy valamilyen szinten ilyen, de mégsem. Inkább olyan, mint egy fiatal lány útkeresése. Próbálja az olvasót a történet rádöbbenteni arra, hogy csak egyszer él, merjen kilépni a mókuskerékből, merjen merész lenni. Ad egy álomképet, de lássuk be, nem mindenkinek kivitelezhető, hogy fogja magát, bepakol egy táskába, ott hagy csapot-papot, buszra száll és átszeli a fél Egyesült Államokat. Viszont a gondolattal, szinte mindenki eljátszik, főleg, amikor már nagyon elege van.Vagyis ebből kiindulva, már nyerő is lehet a sztori. Hisz a főszereplő lány meg meri lépni azt a lépést, amiről sokan csak álmodoznak, és az utazásaival az olvasó is kiszakadhat a monoton életéből.

Camryn 20 éves. Eddig két kapcsolata volt, de egyik se épp a legszebben ért véget. Az első barátja -akit mindezidáig az igazinak tartott- meghalt, a másik pedig megcsalta őt. A fiatal lány csak tengődik az életben. Végzi a dolgát, egyik napról a másikra, de semmi extra nem történik vele. Másra vágyik, merész akar lenni, felkapni a cuccait és nekivágni a nagyvilágnak. Végül történik valami, ami miatt ezt meg is teszi. Buszra száll és az utazása közben megismerkedik a 25 éves Andrew-val.
A pasi persze szexi és azonnal felfigyel a szőke lányra. Ahogy sejteni lehet, egymásba szeretnek majd. Finoman és lassan. Sokáig csak útitársak, ugyanis együtt járják be fél Észak-Amerikát. De Andrew valamit titkol. ...

Szerintem még sose éreztem azt, egy inkább nőknek íródott könyv olvasása során, hogy a pasijé a főkarakter. Camryn az igazi főszereplő, de számomra még sem ő volt.
(Amúgy a történet hol a lány, hol a pasi szemszögéből épül fel. Izgalmas volt ezt a váltott nézőpontot figyelemmel követni.)
Számomra Andrew volt a jobban kidolgozottabb, jobban felépített karakter. A titka miatt is tán, ami bizony nagyon fájdalmas és nagyon felkavaró. Nagyon sokszor elbőgtem magamat a könyv olvasása közben. Felkavart, kétségbe ejtett, félelemmel töltött el. És most nagyon közel éreztem magamhoz.

Igaz, hogy elég lassan indult be, egy ideig nem értettem, hogy miért is kedvelik olyan sokan, de aztán elkezdtem érteni és engem is magával sodort. Viszont ebben, biztos nagy szerepe van Andrew titkának is.
Olvastatja magát a történet, elgondolkodtató, a szereplők is szerethetőek, a pasi nem ősbunkó, meg nincs szó BDSM-ről és társairól, igazából egy tök normális sztori. Fájdalmasan elgondolkodtató. És van folytatása. ... DE: ha a vége szomorú lesz, én abba belehalok. ...

Egyetlen egy dolog zavart és igazából valahogy oda nem illő is volt, az a néha felbukkanó vulgaritás a történetben. Valahogy nem passzolt bele, és minden ilyen megnyilvánulás után úgy éreztem magamat, mintha leöntöttek volna egy vödör hideg vízzel. Borsódzott a hátam és még a forróságban is tök kellemetlen. Valahogy finomabban kellett volna fogalmazni, mert hatalmas volt néhol a stílusbeli különbség és ez nem tetszett benne.


"Az embert általában nem az gyötri, amit megtett, hanem az, amit nem, s úgy hal meg, hogy már nem is teszi meg."

_____________

Eredeti címe: The Edge of Never (2012.)
Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2013.)
Oldalszám: 465 (a többi előzetes)
Ára: 3499
Forrás: csere
Értékelésem:


Kép forrása | Kép forrása