2010. január 29., péntek

Ángeles Caso: Sziszi- Egy császárné naplója

január 29, 2010 0 Hozzászólás
Nagyon szeretem azokat a könyveket, amik Szisziről szólnak. Rengeteg dokumentumregényt, regényt, naplót olvastam már, amiben így-vagy úgy, de szerepelt.
Már kiskoromban is teljesen odáig voltam érte, az egyetlen vigasz a Húsvéti locsolkodós menetben az volt, hogy évről-évre leadták a minisorozatot Romy Schneider főszereplésével.


Kislányként szent meggyőződésem volt, hogy Sziszi szerelme Ferenc Józseffel maga volt a tökéletesség, éltek-haltak egymásért, minden meseszerű és rózsaszín volt, mint a filmben.

Aztán ahogy a későbbiekben egyre többet olvastam róla, rá kellett jönnöm, hogy bár szerették egymást, kitartottak egymást mellett, de igazából külön utakon jártak.


Ángeles Caso eme könyve egy fiktív naplóregény, a császárral való eljegyzésétől egészen haláláig.

Őszintén szólva, annyira nem tetszett, ennek ellenére ajánlom mindenkinek akit érdekel Sziszi élete.
Megismerhetünk belőle egy 15 éves fiatal lányt, aki nem akart császárné lenni.

Megismerhetünk belőle egy fiatal császárnét, akit az udvar nem akart elfogadni.
Megismerhetünk belőle egy anyát, aki 2 gyermekét elvesztette, akitől elvették a gyermekeit, nem nevelhette őket. (Kivéve Valiériát.)
Megismerhetjük belőle Erzsébet, magyar királynénkat.

Megismerhetjük belőle a kor egyik legszebb nőjének tartott nőt, aki féltón óvta alakját, megszállottan fogyókúrázott, sportolt.

És megismerhetjük belőle a dédnagymamát, aki azon a végzetes napon az unokáinak vásárolt ajándékot, amikor merénylet áldozata lett. ...

Kivételes egyéniségnek tartom.


"Miközben forrongott a világ, fájdalmas társadalmi, szociális és politikai átalakulások mentek végbe Európa-szerte, a hatalmas Habsburg Birodalom császárnéjának, Ferenc József hitvesének lelkében is viharok dúltak. Az alig 16 évesen uralkodófeleséggé vált ártatlan, törékeny teremtés nem mindennapi életének mozzanatait, legtitkosabb gondolatait, érzéseit leghűségesebb társával, naplójával osztotta meg. A kora legszebb asszonyaként számon tartott császárné, a tiszta életet élő, igaztalanul mégis sokat rágalmazott magyarbarát asszony sohasem tudta megszokni az udvari élet képmutatását. Menekülésképpen bejárta, illetve -lovagolta szinte egész Európát. Bár eredeti naplója kérésére a tűz martaléka lett, a spanyol művészettörténész-írónő, Ángeles Caso jóvoltából most mégis a kezében tarthatja az olvasó. Írása hiteles korrajz, mindamellett rendkívül szórakoztató, izgalmas olvasmány is."


Ángeles Caso 1959-ben született. Spanyol újságíró, fordító, művészettörténész, író. Első sikerét 1994-ben ezzel a regénnyel aratta. További műveiben is meglátszik a történelem és a művészet iránti rajongása. 2001-ben Giuseppe Verdi halálának 100. évfordulójára jelent meg a zeneszerző életéről szóló regénye.

Játék

január 29, 2010 12 Hozzászólás
Akkor induljon a blog egy játékkal, ha már így belebotlottam Matusi blogján és gyorsan lecsaptam rá. ;o)

A játék lényege:
1: Bárki játszhat, akinek blogja van.
2: Az első 3 ember, aki kommentet ír ehhez a bejegyzéshez, saját kézzel készített ajándékot kap.
3: Ezt az ajándékot, az elkövetkező 365 napban kell eljuttatni a szerencsés nyerteseknek ;)
4: Előre kell fizetni úgy, hogy ezt a felhívást közzéteszitek a blogotokban :)

Ez a játék juttatta eszembe, hogy kb. 2 éve is volt egy hasonló, akkor 12 (vagy 13) emberkének kellett volna valamit gyártanom, aztán jött Gyerkőc és irul-pirul, de még 1-et se készítettem el.
De most azért 3-at össze fogok tudni hozni. ;o)
Csodára ne várjatok, kézügyességem nagyon minimális, az egyetlen dolog, amit nem szoktam elszúrni (annyira) az a decoupage technika, úgyhogy a bátor jelentkező valami ilyesmire számíthat ebben az évben.
(Már ha lesz 3 bátor olvasó.)

2010. január 26., kedd

3 Boribon kötet

január 26, 2010 3 Hozzászólás
Gyerkőc Boribon-gyűjteménye Karácsonykor 3 új könyvvel bővült.
Hihetetlen, hogy mennyire szereti ezt a kis játékmackót. Amikor mesélek neki, szép nyugodtan ott ül mellettem és hallgatja.

A Boribon a játékmackó, Marék Veronika első képeskönyve volt, amivel elindult a Boribon-sorozat. Ennek a könyvnek a hatására "nevezte el" később Annipanni a mackóját Boribonnak.
A mesekönyv bár kinézetre más, mint az újonnan kiadott Boribon könyvek, de ugyanolyan olvasmányos, könnyen áttekinthető, aranyos rajzokkal díszített.

"Réges-régen, amikor ez a könyv először megjelent, szállóigévé vált a mondat: "Akkor hát hol van Boribon?" Ez volt a legelső képeskönyvem, és boldog vagyok, hogy újra megjelent. Remélem, szeretni fogjátok Boribont, a régi, bánatos szürke játékmackót, akinek Gabi és Gyuri felvágta a hasát, s akiről később Annipanni eleven, barna medvebocsa a nevét kapta.
Marék Veronika"


A Boribon és Annipanni az egyik kedvenc részem.
Ebben a kötetben nagyon jól megtanítható a kicsiknek a különböző ruhadarabok.





A Boribon autózik újabb kis kedves történet.
Ennek a könyvnek a mesélése során hangzott el először Gyerkőctől, a tütü. ;o)

"Boribon és Annipanni legújabb, immár nyolcadik történében Boribon autózni indul. Almát hoz Annipanninak, hogy finom almáspitét tudjon sütni. De jaj! Az autó nem úgy működik, ahogy kéne... A sorozat korábban megjelent könyvei: Boribon és Annipanni; Jó éjszakát, Annipanni!; Boribon születésnapja; Annipanni, hull a hó!; Boribon és a 7 lufi; Boribon beteg; Boribon kirándul."

A Boribon és a 7 lufi pedig itt olvasható.

2010. január 25., hétfő

Miranda Twiss: A világ leggonoszabb emberei

január 25, 2010 0 Hozzászólás
Nagyon szeretem a történelmi témájú könyveket, ezért is lett ez a könyv az egyik karácsonyi ajándékom.
Nagyon érdekes, felkavaró, néhol gyomorforgató.
16 történelmi személy szerepel benne, akik azt hiszem méltán kaphatták a "leggonoszabb" jelzőt.
Szó van benne különböző kínzásokról (legyen szó karóba húzásról, kivéreztetésről, koncentrációs táborokban való mészárlásokról, stb.), szexuális abberáltságról, amikről a történelem tanulása közben nem nagyon esik szó. (Pedig azt hiszem ezekre is szánni kéne egy-egy órát, hisz a lényeghez ez is hozzátartozik.)

A könyv Caligulaval (aki imádta a véres játékokat, ill. furcsa szexuális szokásairól vált rettegetté. Anyagilag kis híján tönkretette rövid időn belül a birodalmát.)
kezdődik, majd folytatódik Néróval (aki többször is házasodott-majd elvált, ill. agyonverte terhes feleségét, és akkor emlékezhetünk a filmekben is híressé vált Róma lángokba borulására), Attilával (a mi kis hun fejedelmünkkel. Ki-ki döntse el, hogy büszkék legyünk-e a vérengzéseire, mészárlásaira), I. "Földnélküli" Jánossal (akit eddig csak a Robin Hood-os királlyal azonosítottam be. ... Nos, több volt annál.), Torquemada-val (a spanyol inkvizítorral), Vlad Tepes fejedelemmel (akit csak Drakulaként ismerünk), Pizarro-val (az Inka Birodalom meghódítójával), I. "Véres" Máriával (gondolhatjátok, hogy a "véres" jelzőt nem csak úgy kedvességből kapta), IV. "Rettegett" Ivánnal (a "rettegett" sem kedvesség), Báthory Erzsébettel (össze lehetett volna kötözni Drakulával), Raszputyinnal (igen, arról a szakállas, elég furcsa kinézetű orosz férfiról van szó, aki elég befolyásos helyen szerepelt az utolsó orosz cár mellett), Sztálinnal (gondolom, említést se nagyon kell tennem róla), Hitlerrel (róla meg aztán főleg nem), Ilse Koch-hal (az egyik koncentrációs táborban hajtotta végre rémtetteit. Neki jutott először eszébe, hogy milyen "szépek" is lehetnének az emberbőrből készült tárgyak. ... Majd meg is valósította ezt az álmát.), Pol Pot-tal ( a népírtás "mesterével") és Idi Aminnal (kelet-Afrika mészárosával).

"A világtörténelem leggonoszabb alakjainak lajstroma, az időszámításunk szerinti első századtól napjainkig."


Ha a könyvben leírtak alapján kéne egy hármas vezető listát felállítanom, akkor azt hiszem az első 3 helyezett sorrend nélkül Báthory Erzsébet, Ilse Koch és Hitler lenne.

2010. január 24., vasárnap

Rodolphe Kasser, Marvin Meyer, Gregor Wurst és Bart D. Ehrman: Júdás Evangéliuma

január 24, 2010 1 Hozzászólás
Ez a könyv több annál, hogy néhány sorocska legépelve, majd kiadva. Ez történelem, régészeti lelet, a múlt, titkok.
Nem éppen egy könnyű olvasmány. Már csak azért sem, mert dokumentumregény, de szerintem vallási hovatartozástól és mélységtől függetlenül kihagyhatatlan.

Ha meghalljuk a bibliai Júdás nevét, akkor azonnal eszünkbe jut az áruló, aki elárulta Jézust és emiatt lett keresztre feszítve.
A Júdás evangéliuma viszont ezt teljesen más nézőpontból világítja meg.
A kódex a 200-as évekből származik (egyes vizsgálatok szerint még régebbről) és 1978-ban fedezték fel Közép-Egyiptomban.
Nagyon rossz állapotban volt, több helyen hiányos vagy épp sérült, és kopt nyelven íródott.
A restaurálást és angol nyelvre fordítást elismert kutatók végezték.

A könyvben teljes egészében le van fordítva az evangélium, ami a hiányosságok miatt nem éppen könnyen értelmezhető, de Bart D. Ehrman kommentárjai érthetővé és olvasmányossá teszik ezt a történelmi fordulatot taglaló leletet.

Én mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el.
Egy másik szemszögből mutatja be az árulást (ami tán nem is árulás?), a keresztre feszítést és a feltámadást.

"Ezerhatszáz esztendőn keresztül rejtőzött a világ elől, míg töredékes papiruszlapjai végre utat találtak a tudósokhoz, akik megérthették a benne foglalt üzenetet. Az evangélium, amelyet a kereszténység korai időszaka óta senki nem olvashatott, amelyről még a szakértők közül is kevesen hitték, hogy létezett valaha, Júdást nem árulóként, hanem Jézus igaz barátjaként ábrázolja. Egészen másként bontakozik ki benne mester és tanítvány viszonya, mint az Újszövetség többi evangéliumában: Júdás nem gonosztevő, hanem példakép Jézus követői előtt, az egyetlen, aki valóban megérti mestere szavait. Jézus neki - és általa az evangélium olvasóinak is - átadja mindazt a tudást, amely elvezethet önmagunk és Isten megismeréséhez. Júdás evangéliuma szerint Jézus számára a halál nem félelmetes és ijesztő kilátás, hanem eszköz volt, amelynek révén visszatérhet égi otthonába. Ő maga kérte meg Júdást az árulásra, barátja és tanítványa pedig ezzel a cselekedetével lehetővé tette számára, hogy megváljon anyagi testétől, megszabadítsa isteni énjét."


Rodolphe Kasser, PHD, a Genfi Egyetem Bölcsészettudományi Karán a világ egyik legelismertebb koptológusa.








Marvin Meyer, PHD, a Chapman Egyetem bibliakutatási és keresztény teológiai szakának professzora. A gnoszticizmus, a Nag Hammadi-könyvtár és a Jézussal kapcsolatos, Újszövetségen kívüli irodalom kutatásának egyik kiemelkedő alakja.





Gregor Wurst, PHD, az egyháztörténet és patrisztika professzora a németországi Augsburg egyetemen.








Bart D. Ehrman, PHD, a North Carolina Egyetem tanszékvezető professzora, a korai kereszténység szakértője.

2010. január 18., hétfő

Janikovszky Éva: Örülj, hogy fiú!

január 18, 2010 8 Hozzászólás
Kisiskolás korom egyik kedvenc írónője volt Janikovszky Éva.
Imádtam a sorait, a humorát, kedvességét, ami így átsugárzott a művein. Érezni lehetett, mennyire is szerette a gyerekeket.
Réber László rajzai pedig annyira összeforrtak a könyveivel, hogy nélkülük valahogy nem is lett volna az igazi.
Az Örülj, hogy fiú! c. kis könyvecskéjét tavaly a születésnapomra kaptam meg.
Egészen más volt újra elolvasnom a sorokat most, hogy értelmet nyertek.

"Van, amit az ember előre megérez. Különösen akkor, ha babát vár. Nem is akartam előre megtudni, hogy mi lesz, mert nekem csak lányom lehet. És az az érdekes, hogy amikor meghallottam, hogy én most már igazán anyuka vagyok, és kisfiam van, eszembe sem jutott, hogy lányt akartam, csak annak örültem, hogy végre megszületett és egészséges, és amikor fölsírt, tudtam, hogy csak ő lehet a mi gyerekünk. Hogyan is lett volna lány, mikor fiú!"


Janikovszky Éva (született Kucses Éva) 1926- ban született és hosszas betegeskedés után 2003-ban hunyt el.
Író, költő, Kossuth-díjas gyermek-és ifjúsági könyvek írója.
32 könyvet írt, melyek 35 nyelven jelentek meg.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Janikovszky_%C3%89va
http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre/0307182.htm

Harry Potter rajongóknak

január 18, 2010 0 Hozzászólás
Bár a Harry Potter láz már lecsengőben van, most a vámpíros és a vérfarkasos könyvek vannak a porondon (azért kíváncsian várom, hogyha lecseng ez az időszak is, akkor mi lesz a következő "őrület"? Kedves kis zombik, akik nem is rémisztőek? Szexbomba ufók, akik nem is nagyfejűek és gülüszeműek? Már várom azt a regényt, amikor a szexbomba ufó fiú beleszeret a teljesen átlagos, kedves zombilányba.), de íme 3 kis könyvecske, amiket az igazi HP rajongók nem hagyhatnak ki.

Először is a Bogar bárd meséi.
Többször is említést tesznek a sorozatban erre a könyvre, így érdemes átrágni magunkat az 5 kis tanulságos varázslós novellán, kezdve A varázsló és a pattogó fazék-tól A három testvér meséjé-ig.

"Ki ne ismerné Bogar bárd meséit? Hiszen e könyv minden valamirevaló varázslócsaládban ott van a gyerekek könyvespolcán, ugyanúgy, ahogy a mugliknál (vagyis a varázstalan népeknél) a Grimm mesék.
Bogar bárd itt olvasható öt meséjének mind megvan a maga mágusa, varázslója, s mindegyik más-más módon szórakoztat, nevettet vagy emlékezik meg halálos veszedelmekről.
Albus Dumbledorenak – A Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola legendás igazgatójának – a mesékhez fűzött kommentárjai még élvezetesebbé teszik az olvasást, varázslók és muglik számára egyaránt. Egy különleges és varázslatos kötet a szerző, J.K. Rowling rajzaival."


A következő 2 kis füzetecskét pedig jó pár éve amolyan kis karácsonyi extrának dobták piacra.
A kötet megvásárlásával a brit Comic Reliefet lehetett támogatni, amely hosszú évek óta küzd a szegénység ellen a világ legelmaradottabb országaiban.

A kviddics évszázadai amolyan tankönyv a kviddics történelméről.
Számomra nem volt annyira olvasmányos, de azért 63 oldalt át lehet rágni és jobban átlátjuk ennek a sportnak a lényegét.
Az írónő Tudor Hushpush álnéven írta ezt a kis füzetecskét.

"Ha Önben valaha is felötlött a kérdés: honnan eredhet a cikesz, miként lett a játék elengedhetetlen tartozéka a grukó, és miért díszíti ezüstszínű hentesbárd a Wigtown Wanderers vérvörös kviddicstalárját - nos, ha mindez érdekli, nem nélkülözheti ezt a könyvet. Ez az exkluzív kiadás a roxfordi iskolai könyvtár tulajdonában lévő példány másolata, egy köteté, amelyet a diákok talán a leggyakrabban kölcsönöznek ki a sok-sok ezer kötet közül."


A másik kis füzetecske jóval izgalmasabb, olvasmányosabb volt, ez pedig a Legendás állatok és megfigyelésük, Harryék egyik tankönyve az iskolában.
A füzetecske konkrétan Harry tankönyve ("meg Ron Wesleyé, mert az övé szétesett."), szépen megjegyzésekkel tarkítva, ahogy egy "igazi" tankönyvnek ki kell néznie. :o)
Nagyon jó kis megjegyzések, célzások vannak bennük, de igazán csak azok fogják érteni, akik olvasták a köteteket.
Göthe Salamander néven írta az írónő.

"Minden valamirevaló mágusháztartásban megtalálható a Legendás állatok és megfigyelésük egy példánya. Most - de csakis egy adott ideig - a mugli olvasóknak is lehetőségük lesz arra, hogy megtudják: hol él a quintaped, mivel táplálkozik a puffskein és miért nem tanácsos knarlok számára kint hagyni bármilyen élelmet."

Joanne Kathleen Rowling 1965-ben született.
Angliában az első Harry Potter kötet 1997-ben jelent meg, Magyarországon 2 évvel később.
A mai napig 11 díjat zsebelt be a sorozattal az írónő.

Natsuo Kirino: Kín

január 18, 2010 0 Hozzászólás
Még soha nem olvastam japán irodalmat, most próbálkoztam vele először. Kíváncsivá tett a sok pozitív kritika a könyvről.
És nem csalódtam.
Érdekes olvasmány, a lélek bugyraiba ad bepillantást.
Nagyon jól megírt krimi,olyan, mintha filmet néznél a TV-ben. Ugyanakkor elgondolkodtató is.
Hol van az a határ, amikor egy két gyermekes anya eljut arra a pontra, hogy megöli a férjét?
Miért segítenek a barátnői eltüntetni a holttestet?
Van olyan szituáció, van annyi pénz, amiért erre hajlandó valaki?
Továbbá nagyon jól felvázolja a párkapcsolatokat, megmutatja, hogy a nők mennyire alárendeltek a férfiakkal szemben, mennyivel "kevesebbet érnek". Szinte végig dübörgött a fejemben, hogy MIÉRT?

"Kirino többszörös díjnyertes regénye egy csendes tokiói kertvárosban elkövetett gyilkossággal kezdődik. Jamamoto, a kisgyermekes anya, aki éjszakai műszakban dolgozik egy gyárban, megfojtja erőszakoskodó férjét, majd kolléganőitől kér segítséget, hogy megszabaduljon a holttesttől, és eltüntesse a gyilkosság nyomait. Az intelligens és hidegvérű Maszako veszi a kezébe az irányítást, de hamar rájön, hogy ez a gyilkosság csupán a kezdete egy félelmetes útnak, amely a japán társadalom legsötétebb bugyraiba vezet...

Kirino regénye egyszerre irodalmi remekmű, mely megindítóan idézi fel a japán társadalomban alávetett szerepre kárhoztatott nőket és a velük szemben támasztott elvárásokat, ugyanakkor oly sötét, oly kegyetlen és oly nyomasztó, hogy szédelegve tesszük le a könyvet. Nincs az a véres amerikai nagyvárosi erőszaktörténet, amely fölvehetné a versenyt a Kín iszonyatával."


Natsuo Kirino 1951-ben született, krimiíró.
Regényei messze túlmutatnak a szokványos bűnügyi regényeken.
1998-ban a Kínnal elnyerte a Japán Bűnügyiregény-írók Nagydíját.
1999-ban pedig az ország legrangosabb irodalmi kitüntetését, a Naoki-díjat is megkapta a Hamvas arc c. regényével.

2010. január 12., kedd

P.C.Cast- Kristin Cast: Megjelölve

január 12, 2010 2 Hozzászólás
Kiindulva a HP és a Twilight sikeréből, valahol már számítani lehetett rá, hogy keresztezni fogják a kettőt.
Ergo, lesz egy vámpíros iskola, amolyan HP formában.

Itt is megvan a "kiválasztott", mögötte az igazi jóbarátok, egy utálatos "ellenség", na meg a "varázslat" és a gonosz, pluszban pedig egy kis romantika.
Újabb sorozat vette kezdetét.

Maga a történet nem rossz, bár kicsit fura, teljesen máshogy állítja be a vámpírokat.
Nincs harapás, vérengzés, stb, vámpírokká úgy válnak az emberek, hogy a Nyomkövető megjelöli őket, hogy "Na haver, te vámpír leszel."
Főszereplő tini lány becsületesen jár iskolába, éli a szokásos tinilányok életét, lúzer pasi, kétszínű barátnő, majd egyszer csak ott terem mellette a suliban a Nyomkövető, megjelöli és már aznap be is költözik az Éjszaka Házába, a többi vámpírjelölt közé. ...
Viszont a végén valami nagyobb csattanóra számítottam és azt hittem, hogy a lezárása is izgisebb lesz, ami miatt majd annyira fogom várni a következő részt, mint anno a HP-nél.


"Te vajon mit tennél: - ha egy élőhalott hirtelen a vámpírok félholdját rajzolná a homlokodra? - ha az expasid vérének szagától egyszerre összefutna a nyál a szádban? - ha a napsugarak égetni kezdenék a bőröd, és már csak éjszaka éreznéd jól magad? - ha olyan erő birtokába kerülnél, amelyről korábban álmodni sem mertél? Zoey Redbird egy nap vámpírjelöltté válik, amikor középiskolájában váratlanul felbukkan egy élőhalott Nyomkereső, és a vámpírok zafírkék Jelét rajzolja a homlokára. Attól a pillanattól fogva az egész élete megváltozik. Alig néhány órája marad, hogy beköltözzön az Éjszaka Házába, a vámpírjelöltek bentlakásos iskolájába, a teste ugyanis azonnal megkezdi az Átváltozást. Az Éjszaka Házában azonban újabb nehézségekkel kell szembesülnie. Kiderül, hogy a homlokán lévő Jel más, mint a többieké, és ezzel akarata ellenére azonnal ellenségeket szerez magának. És amikor rádöbben, hogy a vámpírok istennője különleges képességekkel ajándékozta meg, nem marad más választása, mint beszállni az Éjszaka Házának könyörtelen hatalmi játszmáiba..."


Folytatása:
Elárulva
Amúgy áprilisban jelenik meg angolul a 7. kötet és összesen 15 kötetre van eddig tervezve, úgyhogy lesz mit olvasnom és összegyűjtenem, ha tartják az írónők a színvonalat.


A sorozat P.C. Cast és lánya, Kristin Cast neve alatt fut.
P.C. Cast díjnyertes fantasyk és paranormális-romantikus regények szerzője, mellette pedig tapasztalt előadó és tanár. Oklahomában él és tanít.
Lánya, Kristin Cast számos díjat nyert már verseivel és cikkeivel. Szintén Oklahomában él, és az University of Tulsa hallgatója kommunikáció szakon.
forrás és hivatalos magyar oldal: http://azejszakahaza.hu/

2010. január 9., szombat

Bene Viki: Eszterlánc

január 09, 2010 0 Hozzászólás
A legutóbbi könyv után jó választás volt az Eszterlánc.
Bene Viki regénye (a név amúgy írói álnév) amolyan Rebecca Eckler Felcsináltak! c. regénye, csak hazaiban.
Humoros, könnyed, igazán csajos.
Nagyon komoly kis beszólásokat lehet olvasni benne, amiktől percekig csak úgy dőlünk a nevetéstől (egyetértek, nekem is azért kicsi a mellem, mert 8 hónapra születtem), de azért nekem a Felcsináltak!-hoz képest kicsit hiányérzetem van. Sőt, a vége felé már kicsit erőltetettnek éreztem a humorát. Egyszerűen annyira hasonlít a stílus, hogy el sem tudok vonatkoztatni a két regény összehasonlításától.

A könyv írónője szintén szabadúszó újságírónő.
A sztori lényege ugyanaz, mint a Felcsináltak!-ban, egy igazán csajos huszonéves nő teherbe esik, és amolyan szingli anyukaként várja a gyermekét. Lényegében a terhessége időszakát írja le humoros formában.

"Eszter széllelbélelt, bizonytalan huszonéves lány. Most éppen egy rakás szerencsétlenségnek érzi magát. Van egy hazudós pasija, aki az exnőjével kavar, egy unalmas munkahelye, ahol kizsákmányolják, egy finoman szólva is elszállt bátyja, aki folyton füvet szív. Csak a macskájában és a barátnőiben nem csalódott, ők legalább szeretik, bár ez még kevés a boldogsághoz. Mit kell tennie egy nőnek, ha semmi sem sikerül neki? Vásárolni, méregteleníteni, köldökékszert fúratni, ördögöt űzni - és pasizni. Persze érdemes észnél lenni, hátha ő is hazudós.

És ha a szerelmen kívül az sem jön meg, amit annyira várnak néha a lányok, akkor egykettőre páratlan helyzetben találhatják magukat. Mint Eszter..."


A regény írója szabadúszó újságírónő, két gyermek anyukája.
blogja itt található: http://eszterlanc.blogter.hu/






Rebecca Eckler Felcsináltak! c. regényéről Nixy beszámolóját itt lehet olvasni.

2010. január 3., vasárnap

Kresley Cole: Vámpíréhség

január 03, 2010 5 Hozzászólás
Ritka izgalmas, szenvedélyes könyv, csak úgy faltam a sorait.
Néha teljesen olyan volt, mint amikor J.R.Ward: Éjsötét szerető c. regényét olvastam, és olyan érzésem volt, mint a tini korom elején, amikor izgatottan, titokban bújtam anyum Bianca, meg Romana meg stb. ilyen stílusú romantikus regényeit.

Twilight rajongók szerintem ne hagyják ki. ...
Egy vérfarkas beleszeret az örök ellenségébe, egy vámpírlányba. Izgalom a tetőfokon. ;o) És az írónő ráadásul egy izgalmas jelenetet se hagy ki, elég szépen, részletesen elemzi a történéseket.
Erotikus a javából. ;o)
Szenvedély, harc, fájdalom, "mesebeli lények", és persze happy end.


"Lachlain, a klán félelmetes fejedelme több ezer éve keresi azt a nőt, aki a legenda szerint lecsillapítja forrongó dühét. Lachlain maga a tökéletes férfi: gyönyörű, okos, szenvedélyes, de elátkozott, aki minden teliholdkor vérfarkassá változik. Egy nap Párizsban rátalál egy diáklányra, aki szülei halálának ügyében nyomoz, és bár ösztönei azt súgják, hogy Emma az igazi, mégis minden porcikája tiltakozik ellene. A titokzatos lány ugyanis vámpír, a vérfarkasok ősi ellensége. Lachlain mégsem bírja legyőzni a vér szavát, elrabolja a lányt, és ősi birtokára viszi. Útjuk során nemcsak Emma szerelmét kell kivívnia, hanem az őket üldöző vámpírokat is le kell győznie, akik maguknak követelik a lányt mint fajtájának utolsó képviselőjét... KRESLEY COLE világhírű sorozata megérkezett. A számos országban bestseller regényeket fergeteges akciók, ördögien szenvedélyes szex és lenyűgöző szereplőgárda jellemzi. A Vámpírok alkonyat után sorozat az olvasókat egy varázslatos és démoni világba vezeti, ahonnan nincs visszaút."


A sorozat második része:
Vámpírszerető


Kresley Cole írásai 2003-tól jelennek meg, tizenöt könyvet írt, műveit tíz nyelvre fordították le.
A Kiss of a Demon King 2009-ben a New York Times bestsellerlista-vezetője lett. A „Vámpíréhség” a világszerte legnépszerűbb sorozatának első kötete.
Regényeiben ezeréves legendák, izgalmas akciók, feszültség, démonok, vámpírok, izzó szenvedély, szex, pazar környezet, tökéletes férfiak és nők – kell ennél több?
(forrás: http://www.romantikusregenyek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=118)

2010. január 2., szombat

Meg Cabot- Kim Harrison- Michele Jaffe- Stephenie Meyer- Lauren Myracle: Pokoli báléjszakák

január 02, 2010 1 Hozzászólás
Megmondom teljesen őszintén jó pár percig csak ültem itt a monitor előtt, "Mi a fenét is írjak róla?", mert számomra annyira semmilyen volt, annyira lelombozó.
Amíg csak szemeztem a neten a könyv címével, teljesen az volt bennem, hogy vámpíros novellák lesznek benne.
Valószínűleg a borító, ami annyira Twilight-os, és az, hogy a könyv leginkább Stephenie Meyer nevével hozzák összefüggésbe, adta ezt a téveszmét. ...
Pokolinak pokoli; így vagy úgy, de mindegyik novella kapcsolódik a bálokhoz, de számomra nagyon kiábrándító volt az egész.

A könyvben 5 novella szerepel, 5 írónőtől.
Köztük van
- Meg Cabot (akinek a neve számomra összeforrt A neveletlen hercegnő sorozatával),
- Kim Harrison (tőle még nem olvastam semmit, magyarul a Boszorkányfutam c. könyve jelent meg),
- Michele Jaffe (róla nem sikerült kiderítenem, hogy magyarul jelentek-e már meg a művei),
- Stephenie Meyer,
- Lauren Myracle (tudtommal magyarul még tőle se jelent meg semmi, viszont az ő novellája volt az egyedüli, ami igazán tetszett).
Egyszerűen nem tudok hosszabban írni róla, mert annyira nem ilyennek képzeltem el. Izgalmasabbnak, pokolibbnak, ... számomra csalódás volt.

"Áll a bál, de para!
Az öt izgalmas történet középpontjában a bál áll, pontosabban afféle para-bál, ahol aztán pokoli táncot lejtenek mindenféle lények.
Délután, amikor még azon görcsöltél, hogy kétballábas vagy, és leginkább a ruhásszekrényed szegényessége aggasztott, eszedbe sem jutott, hogy maga a Nagy Kaszás visz majd táncba... Márpedig ő nem azért kért fel, hogy a toiletted dicsérje...
Némely estély akciódússá fajul, olykor kivégeznek egy harapós kedvű vámpírt, angyalok csapnak össze démonokkal, szóval valamivel izgalmasabbak, mint egy retro öltönyös DJ szövegelése, és a lakásból sem kell kimozdulnod.
Az ajtóval ne bajlódj, vagy bejönnek, vagy nem...
Szóval, engedd el magad! Rémes estéd lesz!"