2017. szeptember 29., péntek

David Safier: Happy ​Family – Szörnyen boldog család

szeptember 29, 2017 0 Hozzászólás
Kiadta: Dinasztia Tankönyvkiadó (2017.)
Oldalszám: 272
Forrás: kiadó
Értékelésem: 4
Bár David Safier neve nem volt ismeretlen előttem a Pocsék karma és a Jézus szeret engem olvasása után, ennek ellenére amikor megláttam a könyv borítóját azt hittem, hogy új vizekre evezett és mesekönyvet hozott létre. Kicsit megtévesztőnek találtam, de higgyétek el, a Szörnyen boldog család egy humoros szórakoztató regény, nem pedig gyermekmese.
Megszoktam már az előzőleg olvasott két regénye alapján, hogy elég abszurd történeteket tud kitalálni a szerző, amit nem hazudtolt meg a Szörnyen boldog család esetében sem.

A "boldog" családunk 4 tagból áll. Van az anyuka és az apuka, valamint a két gyerek. (Emma, Frank, Fee, Max) A család lényegében eléldegél egymás mellett, de mindannyian külön utakon járnak.
Emma és Frank a munkába temetkezik és teljesen elhidegültek egymástól.
Fee a lázadó kamaszlány, aki leginkább Emmaval szeret mostanság harcolni.
Max a visszahúzódó "kis zseni", aki úgy érzi, hogy senki se törődik vele.
És akkor jön egy boszorkány, aki "átkot" szór rájuk. Így változik Emma vámpírrá (akit Drakula meg akar szerezni magának), Frank Frankensteinné (akinek a rajzai dobják fel a történetet), Fee múmiává (aki irányítani tud másokat), Max pedig vérfarkassá (akiről kiderül, hogy kitől fél a legjobban az iskolában és hogy igazából nem is kellene). A család üldözni kezdi a boszorkányt, hogy változtassa vissza őket. Vajon sikerrel járnak? Tanulnak-e valamit a történtekből?

A történet nagyon kellemes és humoros volt, bátran merem a figyelmetekbe ajánlani. 
A már jól megszokott Safier humor itt is megcsillogtatásra került, nem egyszer és nem kétszer jókat nevettem a szereplők beszólásain, megjegyzésein.

"-Imhotep vagyok!- mondta újra.
[...]
- Háromezer éve vagyok itt a Földön!
- Nem csoda, ha ilyen csúcsöregen impotens vagy. ..."

Bár a történet nagyon kis könnyed, tipikusan szórakoztató irodalom kategória, ennek ellenére azért érezni lehet benne a "kis pofont". A család igazi értékét és kincsét. Olvassátok el!

2017. szeptember 28., csütörtök

Film vs könyv: A lány a vonaton

szeptember 28, 2017 0 Hozzászólás
Bár a könyv annyira nem nyerte el a tetszésemet, ennek ellenére kíváncsi voltam a belőle készült filmre. Nem egyszer előfordult már velem, hogy a könyv nem tetszett, de a film igen vagy épp fordítva, a film nem tetszett, de a könyv igen.
Ebben az esetben úgy érzem, hogy a film jobbra sikeredett, mint a könyv.

"Rachel Watson egy elvált nő, aki londoni munkahelyére tartva minden nap elhalad egykori háza mellett, ahol most korábbi férje és annak új családja él. A nő próbálja elterelni a figyelmét a fájdalomról, és figyelmes lesz egy párra, Meganre és Scott Hipwellre, akik mindössze néhány házzal laknak arrébb. Rachel képzeletében mintaszerű életet, és a tökéletes család képét álmodja meg számukra, azonban egyik nap egy olyan sokkoló esemény szemtanúja lesz, mely dühvel tölti el. Másnak iszonyú fejfájással ébred, teste tele van sebekkel és zúzódásokkal, de semmire sem emlékszik az előző éjszaka eseményeiből. Úgy érzi, valami rettenetes dolog történt. A hírekből megtudja, hogy Megan Hipwell eltűnt. Rachel nyomozni kezd az ügyben, hogy fény derüljön Megan hollétére, és a titokzatos éjszaka eseményeire."

Végig érezni lehetett a feszültséget a film nézése közben, sokkal inkább éreztem azt, hogy miért is hasonlították a Holtodiglanhoz, mint a könyv olvasása során.


2017. szeptember 27., szerda

Várólistára 120.

szeptember 27, 2017 0 Hozzászólás
Kiadja: Libri
Várható megjelenése: 2017.10.05.

Miről szól? 

Fábián Janka új könyvében folytatódnak az utolsó bécsi boszorkány, Felícia történetei. Mária Terézia javasasszonya néhány évnyi kegyvesztettség után ismét visszatér a királynő szolgálatába, aki nemcsak testi, de szerelmi bajaira is gyógyírt vár tőle. Az olvasó felfedezheti a korabeli Bécs titkait, amelyekről az egyszerű városlakóknak sejtelmük sincsen. Majd elkísérheti a császári párt és Felíciáékat Gödöllőre, Grassalkovich Antal fényűző, legendás ünnepségére, végül megismerhetjük Hadik András generális balkezes selyemkesztyűinek történetét. A kötet utolsó novellájában Felícia unokája a férjével Párizsból először Bécsbe, majd Budára költözik, ám a távoli forradalom eseményei itt is utolérik őket, és minden leleményességükre szükségük lesz, hogy ép bőrrel megússzák a a kalandokat.

Miért?

Nagyon tetszett Az ​utolsó boszorkány lánya is, így szerintem nagyon magyaráznom sem kell, hogy miért is vagyok kíváncsi erre a kötetre. ;)

2017. szeptember 26., kedd

Barangolás 15.- Andrássy Gyula

szeptember 26, 2017 0 Hozzászólás

Sissi- Az ifjú császárné kapcsán

Mi is az a Barangolás?: a Könyves blogok oldalon Zsanó ötlete nyomán jött létre ez a rovat és csatlakoztam hozzá én is. A lényege az, hogy az olvasott valós vagy képzeletbeli helyszíneket mutatnak be a bloggerek egy-egy bejegyzésben. Én annyival egészíteném ki, hogy nálam nem csak helyszínek, hanem életrajzok, bemutatások is feltűnhetnek a bejegyzésben.

Nagyon rég frissült ez a rovat, de elhatároztam, hogy igyekszem újra rendszeressé tenné. Erre pedig most alkalmat adott Allison Pataki regénye.
Gondolom nagyon senkinek se kell bemutatni Andrássy Gyula grófot, hisz a történelmi tanulmányaink során többször elhangzott a neve, azoknak pedig akik kedvelik a Sissi történeteket még ismerősebbként cseng vissza a fülükben ez a név. De nézzük akkor röviden, mit is kell tudnunk Sissi "szerelméről".

A gróf 1823-ban született és 1890-ben halt meg. Tizennégy évvel volt idősebb Sissinél és magánál Ferenc Józsefnél is hét évvel.
Miután befejezte jogi tanulmányait külföldre utazott, aminek köszönhetően a reformkor nagy hatást gyakorolt rá. Példaképének tekintette Széchenyi Istvánt.
A szabadságharcban aktívan részt vett és ennek következményeként száműzetésbe kényszerült. Távollétében halálra ítélték.
1857-ben térhetett újra haza, azonnal belevetette magát a politikába. A kiegyezés egyik fő vezéralakja lett. Ferenc József császár 1867-ben a Magyar Királyság miniszterelnökévé nevezte ki, mely címet 1871-ig viselhette. Ezt követően külügyminiszterré nevezték ki.

forrás: wikipédia

2017. szeptember 25., hétfő

Ti kérdeztétek (138.)- Szerinted milyen egy könyv jó befejezése?

szeptember 25, 2017 0 Hozzászólás
Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

"Szerinted milyen egy könyv jó befejezése? Feltétlen happy end-del kell végződnie ahhoz, hogy jónak tudd elkönyvelni?"
(Dencsi Anna)

A jó befejezés számomra olyan, amikor egy pillanatra megáll az idő. Csak tartom a kezemben a könyvet, lassan becsukom és nem tudom azonnal letenni. Kattog az agyam a cselekményen, a befejezésen.
Nem feltétlenül kell boldogan végződnie egy történetnek, de amit kimondottan nem szeretek az a függő vég. Még sorozatok esetében is szeretem, ha az adott kötet valamilyen szinten lezárásra kerül.

2017. szeptember 23., szombat

Allison Pataki: Sissi- Az ​ifjú császárné

szeptember 23, 2017 0 Hozzászólás
Eredeti címe: The Accidental Empress
Kiadta: Helikon (2015.)
Oldalszám: 492
Forrás: könyvtár
Értékelésem: 5

Sissi #1

Nem sokat gondolkodtam azon a könyvtárban, hogy a kosaramban landoljon-e ez a könyv avagy sem. Azóta rajongok a Sissi történetekért mióta kislányként először láttam Romy Schneider főszereplésével készült mini TV sorozatot, amit többnyire minden Húsvétkor jó ideig vetítettek a TV-ben évről évre. Én pedig minden alkalommal meg is néztem. Sőt, nézném jelenleg is, ha újra adnák.

A könyv szerzője magyar származású, a volt New York-i kormányzó lánya. Már csak emiatt is hajtott a kíváncsiság, vajon egy "külföldi" hogyan tudja a lapokon keresztül feleleveníteni a "mi királynénk" alakját.

A kötet 1853 júliusában veszi kezdetét és 1867 júniusában ér véget. Bár csak 14 évet ölel fel az első kötet, ennek ellenére a császárné a szemünk előtt nő fel. Amikor megismerkedünk vele, akkor még csak 15-16 éves és épp a nővérét kíséri el az Udvarba, akit a fiatal osztrák császár feleségül kért. Vagy jobban mondva akit az édesanyja (aki amúgy Sissi nagynénje is) kiszemelt a fiának. A császár viszont nem a visszafogott, szótlan, kicsit sótlan Ilonába lesz szerelmes, hanem a cserfes, kislányos Sissibe, akit feleségül is kér. Sissi pedig szerelmes lesz és boldogan mond igent.
A házasság kezdetben boldog annak ellenére, hogy Zsófia főhercegné minden lépésükbe beleszól, de ahogy sorra születnek a kis hercegnők, majd a trónörökös, a házaspár fokozatosan eltávolodik egymástól.
Sissi szenved, magányos, boldogtalan. Elvették tőle a gyermekeit, a férje félrelép, az anyósa minden lépését követi, ráadásul az egyik gyermekét el is veszíti.

"Ifjan még oly gazdag voltam,
Vággyal és reményekkel telten.
Erőmet gondtalan szórtam,
S a világ nyitva állt előttem." 

A történet akkor ér fordulópontjához, amikor Sissi találkozik Andrássyval és abban a pillanatban a sorsuk megpecsételődik. Bár kezdetben a császárné és a gróf között csak szimpátia van, azt már a legelején érezni lehet, hogy a férfit azonnal megbabonázta a szépséges császárné.

Sissi az, aki azonnal megnyeri a magyarok szívét. A császárné tanulja a magyar nyelvet, a legbizalmasabb udvarhölgye magyar és jó hatással van a császárra, aki nyitni kezd az ország irányába.
A történet ott ér véget, amikor Ferenc Józsefet és Sissit Magyarország királyává és királynéjává koronázzák.

Bár több, mint 400 oldalas a könyv, ennek ellenére nem éreztem soknak és vontatottnak sem. Sőt, pozitívan csalódtam, mert nem gondoltam volna, hogy ennyire olvasmányos történethez lesz majd szerencsém.
Kíváncsi vagyok a folytatásra, A birodalom úrnőjére is.

2017. szeptember 21., csütörtök

19X1 Book Tag

szeptember 21, 2017 0 Hozzászólás
Kép forrása
Újabb Book Tag, melyre a moly.hu-n akadtam.

1. Melyik könyv van a polcodon a legrégebb óta?
Jó kérdés. Tán egy Lőrincz L. László kötet a 2000-es évek elejéről.

2. Mit olvasol jelenleg, mit olvastál ezelőtt és mit fogsz ez után?
Mivel ez egy előre időzített bejegyzés lesz, így a jelenlegi állapotot nézzük. :) Jelenleg A papírmágust olvasom. Előtte a 7. cellát bújtam. És mit fogok utána? A szörnyen boldog családot szeretném folytatni.

3. Melyik az a könyv amit mindenki szeret, de te utálsz?
Nem tudok ilyet mondani most.

4. Melyik az a könyv amit folyamatosan mondogatsz magadnak, hogy elolvasod, de valószínűleg nem fogod?
Az ördög köve. Évek óta hever a polcomon, évente 1X tuti betervezem az elolvasását, de valahogy még se kerül rá sor.

5. Melyik az a könyv amit nyugdíjas korodra is megőrzöl?
A Harry Potter részek lesznek azok. :)

6. El szoktad olvasni az utolsó oldalt előbb, vagy kivárod a könyv végét?
Van amikor előre olvasok. ;)

7. Köszönetnyilvánítás: papír és tinta pazarlás,vagy érdekesség?
Van amikor érdekesség, van amikor nem olvasom el, mert nem érdekel.

8. Melyik karakterrel cserélnél szívesen helyet?
Nem tudok ilyen karaktert mondani, elégedett vagyok az életemmel. :) De ha tiniként kérdeztétek volna ezt, akkor tuti valamilyen szirupos, romantikus hősnőt választottam volna.

9. Van olyan könyv, ami valami különlegesre emlékeztet az életedben? (hely, idő,személy)
Az idő ura.

10. Mondj egy könyvet amit érdekes módon szereztél meg!
Semmi érdekesség nincs a könyvszerzéseimben. Vagy megveszem őket, vagy kapom, esetleg cserélek, semmi extra nincs abban, ahogy hozzám kerülnek.

11. Adtál már valaha könyvet valami egyedi okból egy különleges személynek?
Születésnapra, Karácsonyra szoktam könyvet ajándékozni.

12. Melyik könyv volt veled a legtöbb helyen?
Nem tudom. :D

13. Van olyan kötelező olvasmány, amit középiskolában nem szerettél, de pár évre rá kiderült, hogy nem is olyan rossz?
Középiskolában sok kötelező és ajánlott olvasmányunk volt, de nem olvastam őket újra, így nem tudom, hogy többedik olvasásra mi lett volna a véleményem róluk.

14. Használt vagy új könyvek?
Mindegy, de ha használt, akkor is szép állapotban legyen. A ronggyá olvasott, szakadt, leöntött, koszos, büdös könyvek irritálnak és kiábrándítanak.

15. Olvastál valaha Dan Brown könyvet?
Igen.

16. Megtörtént már veled, hogy a filmadaptáció jobban tetszett mint a könyv maga?
Igen.

17. Volt már veled valaha, hogy éhes lettél olvasás közben? Szakácskönyv is számít.
Biztos. :D

18. Ki az a személy, akinek könyvajánlását mindig megfogadod?
Kimondottan olyan személy nincs, akinek mindig megfogadnám. Olyanok vannak (név nélkül) akikről tudom, hogy hasonló az ízlésünk a molyon, de ez sem jelenti azt, hogy minden pozitív ajánlását megfogadnám.

19. Van olyan könyv a komfortzónádon, kedvenc műfajdon kívül, amit végül imádtál?
Nem vagyok oda a sci-fikért, de ha ezt a műfajt nézzük akkor Brandon Hackett: Az ember könyve c. története nagyon bejött.

2017. szeptember 19., kedd

Kitekintő 48.

szeptember 19, 2017 0 Hozzászólás
A Kitekintőben olyan könyvekre próbálom felhívni a figyelmet, melyek kis hazánkban még nem jelentek meg, de jónak tűnnek a külföldi értékelések alapján. 

Angolul megjelent: 2017. jún.

Miről szól?

Evelyn híres színésznő, akinek elbűvölő ugyanakkor botrányos élete van. Elhatározza, hogy elmondja az igazat az életéről és ki is választja a számára legmegfelelőbb újságírót,  Moniquet.
A nő nem érti, hogy miért épp őt választotta, de elfogadja a munkát. Evelyn pedig elkezd mesélni. ...

2017. szeptember 18., hétfő

Ti kérdeztétek (137.)- Jobban szereted ha a főszereplő nő, vagy ha férfi?

szeptember 18, 2017 0 Hozzászólás
Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

"Jobban szereted ha a főszereplő nő, vagy ha férfi?"
(Dencsi Anna)

Érthető módon érzelmileg közelebb tud hozzám férkőzni egy női főszereplő, de az se zavar, ha férfi az illető. Bár lehet, hogy ebben az esetben a szerzőnek jobban oda kell figyelnie a karakter felépítésére és az érzelmei pontos megfogalmazására, hogy közel tudjon kerülni hozzám.

2017. szeptember 17., vasárnap

Udo Weigelt: Mia ​és a macskamedve

szeptember 17, 2017 0 Hozzászólás
Kiadta: Manó Könyvek
Ajánlott korosztály: 3-6 év
Oldalszám: 72

Miről szólt?

Mia még soha nem volt ennyire magányos. Annyira jó lenne, ha lenne egy barátja!
De nicsak! Mintha az egyik költözős doboz megmozdult volna! Óvatosan kiveszi a dobozból a gumicukros üvegedényt. Az edényben valami szőrös és puha dolog lapul.
– Karlo vagyok. Karlo, a macskamedve – mutatkozik be a vicces, gyűrűs farkú kis állat. Mia rögtön tudja, hogy megtalálta az új barátját. Karlo azonban nem lelkesedik annyira a kislányért, aki csak úgy beköltözött a házába, anélkül, hogy előbb engedélyt kért volna tőle.

Hogy tetszett?

Mia új helyre költözik a szüleivel és sehol se találja a sok dobozban a kedvenc állatkáját. Aztán az egyik dobozban rábukkan egy macskamedvére, akivel azonnal összebarátkoznak.

Aranyos kis mese. Egyszerű, könnyed, nem túl velős. Tipikusan könnyed esti olvasmány az ovis korosztály részére.

2017. szeptember 15., péntek

Charlie N. Holmberg: A ​papírmágus

szeptember 15, 2017 0 Hozzászólás
Eredeti címe: The Paper Magician (2014.)
Kiadta: GABO (2017.)
Oldalszám: 232
Forrás: könyvtár
Értékelésem: 2
Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mikor untam utoljára ennyire egy könyv olvasását. Szívem szerint félbehagytam volna vagy gyorsolvasással olvastam volna végig, ehelyett majdnem két hetet ültem a kétszáz oldal felett, holott kb. a fele idő alatt végeznem kellett volna. Vontatott és nagyon unalmas volt a könyv. Látom a történetben a lehetőséget, csak pusztán a megvalósítása valahogy nem jött össze. De mégis akkor miért nem hagytam félbe? Mert "imádok szenvedni". :(

Miről szól?

"Ceony Twill összetört álmokkal érkezik meg Emery Thane mágus házába. A varázslóképző iskolában évfolyamelsőként végzett lány fémmágusnak készült, most mégis papírmágiára kárhoztatják – de hát mi haszna a papírnak egyáltalán?
Azonban a varázslatok, amelyeket Ceony a csodabogár Thane keze alatt megtanul, rácáfolnak előítéleteire. Ahogy kibomlik előtte a papírmágia csodálatos világa, megismeri tanára sötét múltját és egy olyan tiltott és veszedelmes mágiafajtát, amellyel szemben szinte semmi reménye nem lehet felvenni a versenyt. Mégis muszáj megtennie, mert hamarosan szó szerint Thane szíve lesz a tét.
A papírmágus különleges, egyszerre sötét és szeszélyes kaland, amelyet a Disney tervez megfilmesíteni."

Hogy tetszett?

Időben és helyileg amolyan alternatív múltban vagyunk, méghozzá az 1900-as évek elejei Angliában. Kicsit Harry Potteres is lehetne a történet, ugyanis ebben a könyvben is létezik a varázslat, a mágia. 
Ceony Twill iskola elsőként végzett az iskolájában, most pedig elkezdi gyakornoki éveit egy háznál. Nem ez a tizenkilenc éves lány álmai állása, na de ezt hozta neki a sors, ebből kell kihoznia a legtöbbet.

"Ceony persze hallott már az animálásról, és a saját szemével látta Jontót, de végignézni, ahogy a varázslat megszületik, az… nos, varázslatos volt."

Amúgy Ceony szimpatikus karakter, bár még lehetett volna mit dolgozni rajta. Szerethető, néhol nőies, de néhol nagyon gyermeki még, na de ez a korosztály tipikusan ilyen még, sokan nem találják ebben a korban még a helyüket a nagyvilágban.
Thane – a férfi főszereplőnk - már amolyan semleges szereplő volt számomra és néhol úgy éreztem, hogy nagyon sok is. Viszont némi jellemfejlődés vele kapcsolatban megfigyelhető, ahogy haladunk előre a történet olvasásában.
A kor, a helyszín is úgy ahogy tetszett, bár nekem eléggé fura, hogy száz évvel korábban vagyunk, de mégis minden olyan, mintha a jelen lenne. Nekem valahogy ez a két dolog ütötte egymást. Vagy legyünk a múltban vagy a jövőben akkor is, ha egy alternatív múltról van szó. Ne vegyítsük a két idősíkot.
Tetszett és hatalmas lehetőségeket rejtett magában a papír mágia. Elképzelni, ahogy egy origami kutya csóválja a farkát a valóságban, hogy „élnek” az origamik, egyszerre rémisztő, varázslatos, hátborzongató, beszippantó. Rettentően lehetett volna élvezni ezt a világot egy jobban összehozott, jobban kidolgozott történeten keresztül.
A szerelmi szál pedig? Természetesen egy igazán jó történetből valamilyen szinten és mértékben nem hiányozhat a romantika sem, így A papírmágusból se maradhatott ki, de ez is csak számomra egy kicsit megemészthetetlen formában jött össze. Ugyanis Ceony nem másba lesz szerelmes, mint Thanebe. Ezzel még úgy ahogy nem is lenne probléma, bár a „beosztott” viszony maximum számomra egy erotikus regényben nyerheti el a tetszésemet, de itt a fő problémám az volt, hogy míg a lány tizenkilenc éves, addig a másik fél harmincegy. Nem nagy korkülönbség, de akkor is nekem ez nem tetszett.

Mi a történet fő erőssége? A papír mágia. Tényleg annyi lehetőség rejtőzik benne, annyira érdekes, varázslatos lehetne.
És mi a gyengesége? A gyenge karakterek, az unalom. Lendületesebb, fordulatosabb, kidolgozottabb történet kellett volna.

2017. szeptember 14., csütörtök

Az írásról

szeptember 14, 2017 0 Hozzászólás
Forrás
Szeretnék minden hónapban egy személyesebb bejegyzéssel jelentkezni a blogon, ami nem rovat, nem könyves, hanem más, egy kicsit több belőlem. Sokat gondolkodtam azon, hogy miről is szóljon az e havi bejegyzés. Többször írtam már az első olvasásom élményéről, már arról is, hogy a Nagy hogyan ismerkedett az olvasással, miről írjak nektek ebben a hónapban? Aztán úgy döntöttem, hogy most magáról az írásról írok nektek. :)

Szerintem a legtöbb esetben ha egy kisgyerek szeret olvasni, sokszor elkacérkodik a gondolattal, hogyha nagy lesz, akkor ő maga is híres, elismert író lesz majd. Elkezd kezdetben rövid kis történeteket, novellákat írni, majd folytatja kisregényekkel és az álmai egyre nagyobbra nőnek.
Szinte már látja is maga előtt, ahogy felnőttként ül egy írógép előtt (nem, nem a számítógép, laptop előtt! Írógép előtt, mert az az igazi.), körülötte a földön szétdobált papírgolyók és csak gépel. Majd a végén megszületik a MŰ és az egész világ rajongással olvassa a munkáját.

Én se különböztem kicsiként az ilyen kisgyerekektől. Harmadikban kezdtünk el fogalmazást írni. Konkrétan emlékszem egy esetre, amikor mindannyian kaptunk egy kis fénymásolt képecskét és az volt az órai feladat lényege, hogy erről a képről kellett fogalmazást írni. A képen egy halacska volt, aki épp horogra akadt. Magát a fogalmazásomat már nem tudom feleleveníteni, hogy miről szólt, de arra emlékszem, hogy az osztályfőnök nagyon megdicsért a képzelőerőmért és a fogalmazásomért, bennem ez pedig valamit megváltoztatott.
Otthon egyre több kis történetet találtam ki, majd vetettem papírra. Kezdetben ezeket gyűjtögettem, majd ahogy teltek a hónapok visszaolvasva őket túl gyerekesnek találtam és a kukában landoltak. Sajnos. Pedig mennyire izgalmas lett volna felnőtt fejjel elolvasni ezeket a kis történeteket!
Aztán a rövid kis történeteket felváltották az igazi "regények". Teljes kis füzeteket írtam tele kitalált sztorikkal, majd landoltak ugyanúgy a kukában.
Ez az "írói lelkesedésem" egészen 14-15 éves koromig megmaradt. Fogalmam sincs mennyi történetet találtam ki 9-10 éves koromtól, de nagyon sokat vetettem papírra. Tényleg kár, hogy egy sem maradt meg.
Aztán elkezdődött a gimi és valahogy minden megváltozott bennem.

Míg általános iskolában egy nagyon jó, csendes, lelkesítő magyar tanárom volt, akitől megkaptam mindazt a pozitív visszajelzést amire szükségem volt; addig a gimnáziumban egy olyan tanárt kaptam ki, aki pont a másik véglet volt. Lelombozott, megkérdőjeleztette magamban a "tehetségemet", mert szerinte a legtöbb diák hülye volt, csak ő volt az okos és azok, akik a kis körébe tartoztak. (Így 33 évesen már látom, hogy dehogy is volt okos! Azzal a tudással, élettapasztalattal rendelkezett, mint minden harmincas már. Pusztán csak fiatal tizenéves fejjel ez a tudás és élettapasztalat egyet jelent a műveltséggel, holott igazából általános dolog.) Na de ott tartottam, hogy gimis lettem, megkérdőjeleződött bennem az álmom és arra a végeredményre jutottam, hogy nőjek fel és ne álmodozzak arról, hogy író leszek, mert ezt nem nekem találták ki. És ahogy ez letisztázódott bennem, mintha egy csapot zártak volna el bennem, egyszerűen nem jöttek a történetek és nem tudtam többet írni.
Persze az élet is változott, hisz elkezdődött az igazi kamaszkor, jöttek a fiúk, a szerelem, változni kezdett bennem és körülöttem minden.

Eljött a naplók kora, amikor titokban, a kis füzetekben fejtettem ki gondolataimat, érzéseimet, titkaimat. Ezek a naplók a mai napig megvannak, aminek nagyon örülök annak ellenére, hogy akárhányszor olvasom őket újra, a fejemet a falba szeretném verni. :) A naplók kora egészen 20-21 éves koromig tartott, aztán ez is megszakadt.

És jött az újabb korszak: a blogolás.
A blogolás, ami megint egy más fajta élmény és tapasztalat. Hisz ír a blogger, de visszajelzést is kap arról, hogy másoknak mi a véleményük az írásáról.
Kezdetben ego blogot vezettem, aztán kismama, majd babablogot. Majdnem 8 éve pedig kezdetét vette a leghosszabb blogos korszak az életemben: a könyves blog, a Könyvesem korszaka.
Itt is voltak magasba szárnyalások és mélyrepülések. Volt idő, amikor nagyon rá voltam évekig kattanva a blogra és nagyon fontos volt számomra, hogy rendszeresen frissüljek és mennyien olvasnak, mennyi kiadóval van kapcsolatom. Erről szólt lényegében az első 4 év. Aztán jött az újabb változás.
Mint ahogy tapasztalhattátok, 2014-ben lényegében eltűntem 1 évre teljesen, 2015-ben próbálkoztam már a visszatéréssel, de elég vegyes sikerrel. Tán 2016-tól lehet azt mondani, hogy próbálkoztam serényebben azzal, hogy visszavegyem a gyeplőt és most kezdek újra kibontakozni. :) Amiben azért nagy szerepe van annak, hogy újra itthon babázok és több időm van így az oldallal is foglalkozni.

És, hogy meddig fog tartani a blogos korszak és ha véget ért, mi lesz a következő? Nem tudom, de addig is próbálom kiélvezni az olvasás+írás+visszajelzések kombinációját. ;)

2017. szeptember 13., szerda

Várólistára 119.

szeptember 13, 2017 0 Hozzászólás
Kiadja: Libri
Várható megjelenése: 2017.09.20.

Miről szól?

Kedvenc boltkórosunk és férje a kapcsolatukat is próbára tevő amerikai kiruccanás után haza készülődnek. Azonban Becky apjának és legjobb barátnője férjének, Tarkienak is nyoma vész az Államokban. A két férfi valószínűleg egy áruló üzlettárs felkutatására indultak; a kalandban pénz és barátság is kockán forog. Becky egy egész kis kompániával szegődik a nyomukba, és a keresésben segítségükre van apja régi térképe meg egy minden karácsonykor újramesélt történet. Útközben, a kényszerű összezártságban aztán rá kell jönnie, sokkal több rejtélyt kell megoldania, mint amire eredetileg számított. A szövevényes nyomozás közben legjobb barátnője bizalmát is vissza kell szereznie, és segítenie kell annak megroggyant házasságát rendbe szedni. A nagy vegasi átverés után egy kérdés marad: ki adja vissza a boltkóros vásárlókedvét

A New York Times bestsellerszerzője, Sophie Kinsella hősnője, a boltkóros Becky Brandon (született Bloomwood) amerikai kiruccanását ezúttal fergetegesen kacagtató úti kalandokkal folytatja a Vadnyugaton és Las Vegasban.

Miért?

Mert boltkóros sorozat. :)




2017. szeptember 11., hétfő

Ti kérdeztétek (136.)- Mit gondolsz az e-book-ról?

szeptember 11, 2017 0 Hozzászólás
Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

"Mit gondolsz az e-book-ról?"
(Dencsi Anna)

Nincs különösebb véleményem, nem vagyok 100%-osan a papír formátum híve. Persze a könyveknek fizikai valójukban megvan a maguk varázsuk, szépségük, de vannak olyan szituációk amikor kimondottan jól tud jönni egy e-book. Gondoljunk csak egy nyaralásra, amikor nem kell 3-4 könyvet bepakolni a bőröndbe és cipelni, hanem elég csak az e-bookra feltölteni.

Forrás

2017. szeptember 9., szombat

Letye-petye-lepetye 36.

szeptember 09, 2017 0 Hozzászólás
Pár pletyka itthonról és külföldről.

Itthonról: 

A General Pressnek köszönhetően Nicholas Sparks októberben kis hazánkba látogat.
forrás: Facebook

Szeptember 1-je és 24-e között Könyvek Diadalíve címmel könyves programsorozat lesz a WestEnd City Center Millennium Udvarában. A programsorozatot a Supka Géza Alapítvány szervezi.
Bővebben a programról ITT.

Külföldről: 

Augusztus 24-én a 70. születésnapját ünnepelte Paulo Coelho, akinek sok-sok könyvét olvastam már, de a blogon eddig csak kettőről írtam. Méghozzá a Szerelemről és a Házasságtörésről.

J.R.Ward magyarul is megjelent A ​bourbon királyai szériájának harmadik kötete augusztus 1-jén megjelent angolul Devil's Cut címen.

Everything Under the Sun címmel.

2017. szeptember 8., péntek

Borítóleleplezés (7.)- Pretty Little Liars - Hazug csajok társasága

szeptember 08, 2017 0 Hozzászólás

Mi is az a Cover Reveal, magyarul Borítóleleplezés? Nos, egy csapatnyi könyves bloggernak lehetősége nyílt arra, hogy a Könyvmolyképző Kiadó várható megjelenései közül elsőként mutathassák be nektek bizonyos könyvek hazai borítóit. :o)
A blogon most Sara Shepard Pretty Little Liars - Hazug csajok társasága c. sorozatának első részétt mutatom be nektek, melynek a várható hazai megjelenése az idei ősz. ;o) 

*  Figyelem! Az előjegyzés nem minősül előrendelésnek, de amint a kötet előrendelhetővé válik e-mailben értesít róla a kiadó.

Fülszöveg és borító

Alison három éve tűnt el, egy pizsamaparti után, és azóta sem látta senki. Az elit pennsylvaniai iskolába járó barátai meggyászolták, de megkönnyebbülten fel is sóhajtottak. Mindegyikük őrzött egy-egy titkot, amit csak Alison ismert, és ha a pletykára éhes világ tudomására jut, tönkreteheti őket. Amikor egymás után kapják a névtelen e-maileket és szöveges üzeneteket, pánikba esnek. Az áruló vajon a saját köreikből való? Vagy ami rosszabb: Alison visszatért?

Egy rendkívül izgalmas sorozat indító kötete.

Bár a TV sorozatnak egy részét se láttam még, ennek ellenére a könyv fülszövege nagyon figyelemfelkeltő. Ti is így gondoljátok? ;)

A szerzőről

Az írónő Torontóban született, van egy testvére, Ali. A New York Universityn tanult, és Brooklynban kreatív írást is tanult. Az első könyve, a Hazug csajok társasága 2006-ban jelent meg. Az írónő jelenleg Pittsburghben él férjével és kutyusaival.
Érdekesség, hogy a Pretty Little Liars tévésorozat két részében is szerepelt (1x07 és 5x24), igaz, cameo szerepekben tűnt fel csupán.

2017. szeptember 7., csütörtök

Borítóleleplezés (6.)- Az őrület határán

szeptember 07, 2017 0 Hozzászólás

Mi is az a Cover Reveal, magyarul Borítóleleplezés? Nos, egy csapatnyi könyves bloggernak lehetősége nyílt arra, hogy a Könyvmolyképző Kiadó várható megjelenései közül elsőként mutathassák be nektek bizonyos könyvek hazai borítóit. :o)
A blogon most Fekete Judit Az őrület határán c. regényét mutatom be nektek, mely a várhatóan ősszel fog megjelenni. ;o)

Fülszöveg és borító

Mit tehetsz, ha minden veszni látszik?

Lili egy menő multinál dolgozik, és talpraesett marketingesként megszokta, hogy minden problémát gyorsan megold. Csakhogy egy nap behívják a tárgyalóba, és bizony, AZT a hírt közlik vele.
Munkanélküli lett.
Nincs mese, ideje új állás után nézni.
Fergeteges rodeó indul a magyar valóságban.

Elgondolkodik, legyen-e belőle Aloe vera MLM ügynök, vagy elfuserált cukrász. Sofőr. Virágáruslány. Hallgasson-e a volt kollégára, aki felhívja a Nagy ötlettel?

Várjon az igazira vagy vállaljon átmeneti munkát? Adja fel az álmait? És az elveit?
Miközben naplót ír, vagy épp lelkesen blogol, mellesleg várja a nagy Őt is, de főleg kicsiket talál.
Ám az élet gyakran meglepőbb, mint gondolnánk...

A hol szomorkás, hol kacagtató történet üde színfoltja a hazai könyvkínálatnak, és lelket feltöltő olvasmány mindazoknak, akik épp hasonló cipőben járnak.

Kövesd Lili történetét és találd meg önmagad!

Három okom is van arra, hogy miért is vagyok kíváncsi Fekete Judit könyvére:
1. hazai szerző
2. első könyves (veszélyes párosítás: első könyves is, hazai is, nem kicsi elvárások vannak bennem)
3. olyan témakört próbál feldolgozni a történetében a fülszövege alapján, ami nagyon hétköznapi hazai probléma. Mindezt néhol kacagtató formában? Hát akkor lássuk az eredményt!

A szerzőről

Fekete Judit 1979-ben született Budapesten. Marketinges, szövegíró, betűgyáros. A szabadidejében blogol, könyvkritikákat ír, melyek korábban a hir24 hírportál kultúra rovatában, majd az Olvassbele.com oldalon és a Könyvjelző magazinban jelentek meg. Gyerekkora óta szeret írni, de huszonévesen fedezte fel a különböző internetes íróköröket, ekkor kezdett el tudatosabban foglalkozni az írással. Első regénye az Őrület határán - Kálmán Lili munkanélküli naplója, ami egy munkanélküliséggel foglalkozó humoros, felnőtteknek szóló regény, melyet a Könyvmolyképző Kiadó ad ki 2017 őszén.

Kerry Drewery: 7. ​cella

szeptember 07, 2017 0 Hozzászólás
Eredeti címe: Cell 7
Kiadta: Maxim (2016.)
Oldalszám: 420
Forrás: saját
Értékelésem: 4
Már a megjelenése előtt nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre a fülszövege alapján.
Egy időben nagyon szerettem a disztópikus történeteket, aztán valahogy eltávolodtam tőlük, de a 7. cellában volt valami ami afelé hajtott, hogy elolvassam. Nem csalódtam.

Miről szólt?

Egy olyan elképzelt jövőben vagyunk, melyben a társadalom két részre szakadt. 
Vannak a szegények, akik a Toronyházakban és környékén élnek. Hajléktalanok, prostituáltak, drogosok, stb. 
És vannak a jómódúak, akik távol a Toronyházaktól élik a szirupos életüket és igazán fogalmuk sincs arról, hogy a népesség másik fele hogyan él.
Az igazságszolgáltatásban is nagy változás állt be. Nincsenek bírák, igazi nyomozások, a lakosság dönt arról, hogy ki a bűnös vagy sem, de nyilván ez is pénz kérdése. Ha valaki rács mögé kerül, 7 nap alatt lefolytatják az ügyét. Minden nap újabb cellába kerül és mindegyik cellában más-más élményekkel gazdagodik. Ezekre a 7 napokra egy TV műsor is épül, mely során a lakosság szavazni tud, hogy az illető bűnös avagy ártatlan. Igen ám, de az tud szavazni, akinek van pénze, a Toronyházak lakóinak lehetőségük sincs erre pénzt költeni. A hatalmas show végén, a 7. napon kiderül hogyan szavaztak a nézők és ha bűnösnek találták az illetőt, akkor a 7. cellában kivégzésre kerül.

A cellák legújabb lakója a 16 éves Martha, aki a Toronyházak egyik lakója. Apjáról semmit se tud, édesanyját megölték, így a fiatal lány egyedül maradt és arra kényszerült, hogy ellássa önmagát, mivel nem akart intézetbe kerülni. Egy napon megöli Jackson Paige-et, aki hatalmas sztár a jómódúak között. Látszólag egy szent, aki adakozik, bűbájos, jószívű, de a valóságban teljesen más. Martha megöli és fel is vállalja a gyilkosságot, így a cellákba kerül. De biztos ő volt az? Ha igen, akkor miért tette? Mi volt az indíték? És ha nem ő tette, akkor miért vállalta fel más bűnét?
Elindul a TV show, melyben a műsorvezető azon van, hogy a szavazók el se gondolkodjanak azon, hogy esetleg a lány ártatlan. A lényeg a show és az igazságszolgáltatás kikezdhetetlensége. Igen ám, de vannak akik kiállnak a lány mellett és nem tudják elhinni, hogy bűnös lenne. 

Hogy tetszett?

Belegondolni se akarok egy olyan világ létezésébe, melyben egy show keretében dönti el a lakosság pénzesebb része, hogy ki a bűnös és ki az ártatlan. Már eleve számítani lehet az eredményekre. :( A Toronyházak lakóinak egyszerűen esélyük sincs vagy legalábbis nagyon minimális.

Már a történet legelején sejteni lehet, hogy Martha ártatlan, csak azt nem értettem, hogy miért megy önként a saját kivégzésére. Aztán persze összeáll a kép, hogy valakik a rendszert akarják megbuktatni, felhívni a figyelmet arra, hogy ez nem folytatódhat így tovább és a fiatal lány ennek a gépezetnek a része.

"Furcsa dolog az igazság; nem mindig tanácsos tudni, vagy éppenséggel kimondani."

Nem mondhatnám, hogy tökéletes a történet, én pl. minden cellát durvábbra vettem volna, hogy fokozzam a feszültséget, de ettől függetlenül is olvasmányos volt. 
Tetszett, hogy több szemszögön keresztül olvashattuk a történteket és hogy a szerző magára a TV show-ra is részletesen kitért.

Kicsit olyan a 7. cella, mint Az éhezők viadala (mármint nem az élet-halál harcra célozva, hanem a rendszer megdöntésére) és az Idegpálya (a show fontosságára gondolva) keveréke.
Olvasmányos, könnyed disztópia, melyet kellemes volt olvasni.

2017. szeptember 6., szerda

A postás mindig kétszer csenget (42.)

szeptember 06, 2017 0 Hozzászólás
Mi is az A postás mindig kétszer csenget?: Ez az esemény külföldi blogok mintája alapján indult. A résztvevő bloggerek hetente, havonta -kinek, hogy- beszámolnak egy-egy bejegyzésben arról, hogy az adott héten/hónapban milyen könyveket vettek, kaptak recenzióra, kölcsön, cseréltek, kölcsönöztek a könyvtárból, stb.


A hónapban nem tudtam befejezni időhiány miatt a nálam levő könyvtári könyveket, így azok hosszabbításra kerültek, újakat pedig nem kölcsönöztem ki.

Három új könyvvel gazdagodott a polcom, melyek saját szerzemények. Egyenlőre még egyiket se olvastam.
Az aranykalitkára azóta kíváncsi vagyok, hogy először olvastam róla a külföldi könyves blogokon.
A herceg szeretője hirtelen felindulásból elkövetett tett. Gondolom kellemes kis romantikus sztori lesz.
Az Aludj jólra pedig a fülszövege miatt figyeltem fel.

2017. szeptember 5., kedd

Kitekintő 47.

szeptember 05, 2017 0 Hozzászólás
A Kitekintőben olyan könyvekre próbálom felhívni a figyelmet, melyek kis hazánkban még nem jelentek meg, de jónak tűnnek a külföldi értékelések alapján. 

Angolul megjelent: 2017. jún.

Miről szól?

Ronni-nak három lánya van, akik az évek során nagyon eltávolodtak tőle. Most az asszony egy súlyos betegséggel küzd és hazahívja a lányait, hogy teljesítsék az utolsó kívánságát.
Bár a három lánynak megvan a saját problémájuk útra kelnek, hogy az édesanyjuk mellett legyenek. Így szembe kell nézniük a félelmeikkel, eltemetett sérelmeikkel.

2017. szeptember 4., hétfő

Ti kérdeztétek (135.)- Volt olyan meghatározó könyv(sorozat) az életedben, aminek hála ennyire szereted az olvasást?

szeptember 04, 2017 0 Hozzászólás
Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

 "Volt olyan meghatározó könyv(sorozat) az életedben, aminek hála ennyire szereted az olvasást? Ha igen, mi volt az?"
(Dencsi Anna)

Nincs. Az olvasást velem nem egy könyv vagy sorozat szerettette meg, hanem maga az olvasás élménye volt az, ami elvarázsolt.

2017. szeptember 3., vasárnap

Dés Mihály: Ancsa ​és Pancsa meg a vadmalacok

szeptember 03, 2017 0 Hozzászólás
Kiadta: Kolibri
Ajánlott korosztály: 3-6 év
Oldalszám: 48

Miről szólt?

Szereti-e a vaddisznó a vadalmát? Miért hívják a lányok Kriszta mamát Tiszta mamának, és mi köze ennek a papucsszabályhoz? Hogy lehet, hogy Nagyapának, aki állandóan fúr-farag, és látszólag mindig morcos, mogorva és morózus, aranyból van a szíve, és megengedi, hogy az ikrek bármikor ledöntsék a legótornyot? Vajon miért ég Ancsa és Pancsa hónapokon át vaddisznólázban, és mi történik, amikor végül tényleg szembetalálják magukat egy vadmalaccal? Ancsa és Pancsa újabb kalandjaiban mindenre fény derül – még arra is, hogy kerül a mesébe egy vízipisztoly…
Dés Mihály nevét a felnőtt olvasók már jól ismerik a Pesti barokk című regénye óta. Az Ancsa és Pancsa-sorozat második részében tovább folytatódnak a két teljesen egyforma, mégis teljesen különböző kislány izgalmas és vicces kalandjai.

Hogy tetszett?

Nem gondoltam volna, de ez nagyon aranyos kis történet volt. :)
Ancsa és Pancsa ikrek, akiket az anyukájuk egyedül nevel, mert az apukájuk egy másik lakásban él egy másik nénivel. Az ikrek sokszor vannak a nagyszüleiknél, akik közel élnek egy erdőhöz. Egy napon a kislányok vaddisznót látnak, majd amikor alkalmuk adódik rá, kiszöknek a házból és az erdőbe kóborolnak. Ott természetesen egy vaddisznóba futnak.

A könyvnek köszönhetően jó kis beszélgetéseket lehet kezdeményezni a gyerkőcökkel.
Mi van akkor, ha apa és anya külön él?
El szabad-e szökni?
Mit kell tenni, ha esetleg eltéved valahol egy kisgyerek?

2017. szeptember 2., szombat

Augusztusi összefoglaló

szeptember 02, 2017 0 Hozzászólás
Forrás
Nos ennyi volt, véget ért a nyár, méghozzá hipergyorsan. Már előre rosszul vagyok ahogy belegondolok abba, hogy hamarosan itt az esős, borongós őszi idő, aztán jön a fűtésszezon ... jaj. Nyáron az a baj, hogy túl meleg van, télen, hogy túl hideg, kár, hogy nem lehetett bezsákolni az idei nyári melegből, hogy aztán télen azzal fűtsünk. :)

3 gondolat, ami augusztusban történt velem

1. Mondom, hogy gyorsan repül az idő, a Kicsi 1 hónapos lett.
2. Újra felderenghettek a "régi szép emlékek" bennem, milyen amikor két óránként ébredned kell etetni és napi 4-5 óra alvással (nem egyben persze) kell a napokat átvészelned. Aztán persze eljött az a nap is, amikor végre a két órákat három-négy óra váltotta fel. El se tudjátok hinni micsoda mennyország 3-4 órát végigaludni úgy, hogy hetekig 2 óránként keltél.
3. Egész jól sikerül olvasnom a Kicsi mellett. ... Legalábbis egyenlőre, mert hát lássuk be a napjaink egész lájtosak még: eszik-alszik, na meg persze megy néha a nyűglődés.

TOP3 könyv, amit a hónapban olvastam

A hónapban 4 könyv olvasását fejeztem be, így nem volt nehéz választanom 3-at, melyek a legjobban bejöttek. :)
Allison Pataki: Sissi – Az ifjú császárné
David Safier: Happy Family – Szörnyen boldog család
Bihari Viktória: Tékasztorik és egyéb vikuságok

Blogélet a hónapban 

A hónapban 7 könyvről írtam, melyből 2 volt gyermekirodalom.
A legtöbbet olvasott bejegyzésem az Amikor a könyvmoly lurkója olvasni kezd lett, melyet augusztusban tettem közzé.
Forgalom tekintetében a TOP3-ban Magyarország, USA és Spanyolország van benne.

3 gondolat, amit szeptembertől remélek

1. Bízom abban, hogy az iskola kezdetével sikerül jól összehangolnom a két gyerkőcöt.
2. Remélem, hogy a szeptember időjárás tekintetében kellemes hónap lesz még és nem fog azonnal berobbanni az esős, latyakos, csúnya ősz.
3. Két olyan könyv van még nálam elolvasatlanul, melyekre nagyon kíváncsi vagyok, így bízom abban, hogy szeptemberben sikerül is elolvasnom őket.

2017. szeptember 1., péntek

Ajánlok egy könyvet a figyelmedbe! nyereményjáték újra

szeptember 01, 2017 0 Hozzászólás
Rég volt már nyereményjáték és mivel kifogytam az általatok küldött könyvajánlókból, így a kettőt megint összekapcsoltam, mint ahogy 2015-ben is. :)

Nézzük akkor először is, hogy mit lehet nyerni. Íme:


1 példányt a Több mint egy könyvből. :)

A feladat pedig? Töltsétek ki az alábbi űrlapot, ha szeretnétek részt venni a nyereményjátékban!
Ajánljatok könyveket a figyelmembe! Minden könyvajánló után a nevetek bekerül a kalapba, amiből kisorsolom majd a szerencsés nyertest október 1-jén.
A rovatról ITT olvashattok bővebben.
ITT pedig az eddigi ajánlókat olvashatjátok.

  • olyan e-mail címet adj meg, melyet rendszeresen nézel. Amennyiben nyersz, és 30 napig nem reagálsz a megkereső e-mailemre, abban az esetben új nyertest sorsolok.
  • a nyereményt postai úton, ajánlott levélként juttatom el a nyertes részére
  • természetesen harmadik félnek az e-mail címedet nem adom ki
  • a név amivel regisztrálsz a játékba, lehet nick név is
  • több könyvet is ajánlhatsz a figyelmembe! Ha 1 ajánlót küldesz, akkor a neved a sorsoláskor 1X lesz a kalapban, de ha 55-öt, akkor 55X.
A nyereményjáték szeptember utolsó napján éjfélig tart! Sorsolás október 1-jén!
Nyereményjátékra fel! ;o)

Julia Quinn: Miss ​Bridgerton miatt

szeptember 01, 2017 0 Hozzászólás
Eredeti címe: Because of Miss Bridgerton
Kiadta: GABO (2016.)
Oldalszám: 374
Forrás: saját
Értékelésem: 5
Nagyon kedvelem Quinn történeteit, így természetesen a hazai megjelenése után ez a könyve is felkerült a Kívánságlistámra.

Megszoktam, hogy az írónő történelmi romantikus történetei egyszerre humorosak, ugyanakkor könnyedén romantikusak is. A főszereplői szeretnivalóak, az olvasók szívéhez könnyen közel kerülnek.

Aztán amint lehetőségem nyílt rá, azonnal el is olvastam a könyvet. Ami első pillantásra szemet szúrt, az a gyönyörű borító. Szerintem eddig ez a legszebb, de a "belsejében" se csalódtam.


Rokesby 1.

Miről szól?

"Néha ​ott találod meg a szerelmet, ahol a legkevésbé várnád…
Most nem ez történik.
Mindenki azt várja, hogy Billie Bridgerton az egyik Rokesby fiúhoz megy majd feleségül. A két család már évszázadok óta él egymás szomszédságában, és gyermekként a fiús lendületű Billie rendszerint Edwarddal és Andrew-val csatangolt. Bármelyikből remek férj válna… valamikor.
Néha pontosan abba szeretsz bele, akibe szerinted kellene…_
Vagy nem.
A Rokesby családnak csak egyetlen olyan tagja van, akit Billie ki nem állhat, és az George. Ugyan ő a legidősebb, így a hercegség hivatalos örököse, de arrogáns, idegesítő, és Billie mély meggyőződéssel hiszi, hogy a férfi megveti őt. Ami tökéletesen kényelmes felállás, mert ő maga sem bírja elviselni George-nak még a látványát sem.
De néha a sorsnak különösen kegyetlen a humora…
Mert amikor Billie és George a sors különös szeszélye folytán szó szerint egymásba kénytelen kapaszkodni, másfajta szikrák kezdenek pattogni körülöttük. És amikor a két régi ellenfél végre megcsókolja egymást, lassan felfedezik, hogy az, aki mellett képtelenek megmaradni, ugyanaz, aki nélkül élni sem tudnának."

Hogy tetszett?

Minden megvan ebben a történetben, amire a romantikus irodalomért rajongó olvasók odáig vannak.
Billie nem a szokványos, gyámoltalan hősnő, hanem lázadó, erős, makacs és segít a birtok irányításában.
Aztán ott van George, aki valamilyen oknál fogva különösebben sose foglalkozott eddig a lánnyal.
A két család évek óta egymás szomszédságában él, összejárnak, a gyerekek együtt nőttek fel. Billie legjobb barátnője George húga, de a másik két öccsével is nagyon jó a kapcsolata. Valahol tudja a fiatal nő, hogy a két család abban bízik valamelyik öcsike felesége lesz. Igen ám, de aztán minden másképp alakul.
Egy napon Billie és George fenn ragad egy háztetőn és ez mindent megváltoztat. Felnyílik Billie és George szeme is. Persze kell egy kis anyai segítség, de a vége a történetnek természetesen happy end lesz. ;)

Nagyon élveztem a Miss ​Bridgerton miatt olvasását. Romantikus, humoros volt, imádtam a főszereplők közti civakodást, majd pedig az izzó szenvedélyt.
Quinn megint klassz történetet alkotott, ajánlom a figyelmetekbe!