Miért is keltette fel ez a könyv az érdeklődésemet? Nagyon érdekesnek tartom, amikor külföldi szerző kishazánkról ír, teszi a története középpontjába az országunkat, történelmünket. Miért? Hogy jutottunk eszébe? Mennyire sikerül neki visszaadni a hazai érzetet?
Várható hazai megjelenése: október 9. Kiadja: K.U.K. Kiadó Oldalszám: 240 Ára: 2.000 |
"A hetvenes évek közepe, Budapest. Eva és Douglas házassága épp most hull darabokra. Eva a múltjával birkózik: a háború utáni Magyarországon született, ahonnan gyerekként Új-Zélandra került. Ott, idegen földön nőtt föl, ahol szüleit továbbra is kísértette a háború, a kivégzések, a vasfüggöny mögötti élet. Ő pedig próbált megküzdeni ezzel a nyomasztó örökséggel, és a kulturális különbségek ellenére a lehető legtökéletesebben beilleszkedni, asszimilálódni, felejteni. Most mégis visszatért..."
Ann Beaglehole rendkívül élesen, ám szókimondó humorral meséli Eva történetét - a szerelem, a család, az eltéphetetlen kötődések meséjét, melyben a gyerekek - míg a felnőttek múltjuk kísérteteivel küzdenek -megpróbálnak beilleszkedni új hazájuk ragyogó, szabad világába.
A regény a bevándorlók könyve is egyben, a múlt partjaitól való elsodródásé, annak ígérete nélkül, hogy valahol biztonságos kikötő vár az utazóra.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése