2012. május 31., csütörtök

Eredeti címe: Angels' flight (2012.)
Itthon kiadta: Egmont Kiadó (2012.)
Oldalszám: 414
Ára:  3999
Forrás: kiadó (recenzió)
A sorozat részei: 

Nalini Singh: Angyalvér 
Nalini Singh: Angyalcsók
Nalini Singh: Angyaltánc

Kiknek ajánlom?: Az Angyali vadász
sorozat rajongóinak kihagyhatatlan!
Nagyon szeretem Nalini Singh Angyali vadász sorozatát, így érthető módon nagyon kíváncsi voltam a mellékszereplők magánéletére, ha lehet így mondani. Főleg, mikor olvastam, hogy most a középpontban Ashwini, Sara, Jessamy lesz. Nimra annyira lázba nem hozott, de a róla szóló novellát amúgy is olvastam már a A sötétség angyalaiban, amiben 3 szerző és 1 szerzőpáros antológiái jelentek meg.

No de akkor kik is a mostani főszereplők és miért is voltam rájuk kíváncsi?
Ashwini vámpírvadász, aki a Céh megbízásából dolgozik. Többször is feltűnt már a színen az Angyali vadász valamely részében és szinte mindig vagy üldözött egy bizonyos vámpírt vagy pedig a vadászatról tért haza lestrapálva. Azt már eddig is lehetett sejteni, hogy a bizonyos vámpír és a nő között macska-egér harc folyik és valami tuti lesz köztük. Nos, az Angyali játszmák erről szól.
Ashwininek és Janviernek össze kell fognia egy ügy miatt. Persze a levegő izzik körülöttük, de sajnos nem eléggé, nem elégülhetett ki a fantáziám, ha úgy tetszik. ;oP Bízom abban, hogy azért egyszer az ő történetükről is lehet majd olvasni, mert izgalmas kaland kerekedhetne ki belőle, az biztos.
Sara, Elena legjobb barátnője, a Céh vezetője. Ha jól emlékszem pöttöm, harcias nő, aki épp élvezi az anyaság örömeit. Elena többször felhívta már arra a figyelmet, hogy mekkora szerelem van a nő és a férje közt. Az Angyali próbatétel azt meséli el, hogyan ismerkedett meg az akkor még vámpírvadász Sara a fegyverkészítő Deaconnal. Itt se mondhatom, hogy megkaptam amire vágytam volna Nalinitől, de ez van. ☺ Ezzel kell beérni, bár hevesebb történetre fájt a fogam.
Az Angyal és farkasa, Nimra történetét meséli el. A nő az egyik angyal, Raphael pedig a birtokára küldi Noelt, a vámpírt. A dolog persze nem olyan egyszerű, ugyanis valaki Nimra életére tör és Noel egyre hevesebb érzelmeket táplál iránta. A szenvedély felizzik körülöttük. ... No igen, itt azért már volt valami. :oP
Az Angyalszárny pedig tán az egyik legkedvesebb mellékszereplőmet mutatta be, Jessamyt. Az okos, több ezer éves angyalt, akinek csonka a szárnya, ezért nem tud repülni és gyerekeket tanít, továbbá ő az angyalok krónikása. Ki lesz az, aki meghódítja ezt az okos, visszahúzódó, félénk nőt? Milyen lesz az ő kapcsolatuk? Igazán egyik novellára se tudom azt mondani, hogy a Nalinitől megszokott erotikáról olvashatunk, de az Angyalszárny úgy volt erotikus, hogy valahogy megható volt.

Örültem, hogy ezeknek a szereplőknek a magánéletébe kukkanthattam bele, de őszintén szólva több erotikára, ágyjelenetre számítottam. Mintha Nalini most visszafogta volna magát. ☺ Ugyanakkor mind a 4 novella nagyon jól sikerült, az Angyali vadász rajongóinak kihagyhatatlan!

2012. május 30., szerda

Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Finy Petra neve eddig inkább gyermekkönyveken tűnhetett fel (ezeken kívül 1 verseskötete van amúgy), de hamarosan megjelenik az első felnőtteknek íródott regénye. Így a fülszöveg szerint nem is tűnik szerintem rossznak. ;o)

Kiadja: Libri Könyvkiadó
Várható megjelenése: június 7.
Oldalszám: 320
Ára: 2980
"Linger Lea anyja különleges nő volt: megszállott madarász, aki súlyos depressziója elől a természet világába menekült. Az asszony öngyilkossága után Lea végigjárja a rokonait, hogy az emlékeiken keresztül felgöngyölítse családja történetét, miközben maga is épp az anyaságra készül. Ám a nyomozás során önmagáról és a rokonairól is többet tud meg, mint amire valaha is számított.
Finy Petra első regényében a hazai növény- és állatvilág soha nem látott gazdagságban tárul az olvasó elé. A magyar irodalomban egyedülálló vállalkozás, mely a természet nyelvén mesél el egy nagyon is emberi történetet."

**************
Finy Petra 1978-ban született Budapesten. Első felnőtt könyve a 2006-ban megjelent "Histeria grandiflora" című verseskötet, 2008 óta kilenc nagysikerű gyerekkönyvvet írt. Ez az első felnőtt regénye.
forrás: alexandra.hu

2012. május 29., kedd

Mi is az a Letye-petye-lepetye?: Kimondottan pletykarovatnak egyáltalán nem nevezném, ugyanis inkább amolyan átmenet egyikből a másikba, egyesíti az eddig különböző kategóriájú bejegyzéseket. A Letye-petye-lepetyében fogok írni esetleges könyves beharangozásokról, megjelenésekről, hírekről, akciókról, akár egy-egy szép borítóra is itt igyekszem majd felhívni a figyelmeteket, de akár egy-egy idézetet is ide fogok bebiggyeszteni, ha épp ahhoz lesz kedvem. Szóval igazán amolyan átfogó rovat ez, mindent bele, lesz ami lesz belőle. :o) Senki se számítson magas röptű gondolatokra, az élet értelmének kutatásáról kisregény formájában. 1-2 "pletyka" (ami néha nem is az, gondoljatok csak az akciókra) így párbeszéd formájában, egyszerűen, hétköznapian.

Julie: Nagy hírt olvastam! A Kelly Kiadó után nem olyan rég létrejött a GABO, Ciceró, Akkord Kiadó webáruháza, de június elejével csatlakozik a sorba egy másik kiadó is.
Kate: Nocsak! És melyikről lenne szó?
Julie: A Könyvmolyképző Kiadóról. Június 2.-án az oldaluk webáruházzá alakul és a nyitástól számítva 5 napig 50% árkedvezménnyel lehet majd a kiadványaikat megrendelni.


Újra Kedden Hétfő helyett. ;o)
Mi is az a "Musing Mondays"?: ez az esemény a Should Be Reading blogról indult. Lényege az, hogy minden Hétfőn a blog írója -MizB- feltesz egy kérdést, amire aztán válaszolhatsz a blogodban, majd pedig a linkeled a bejegyzésedet az adott bejegyzéséhez.

Ha egy ismeretlen szóra akadsz olvasás közben, akkor abbahagyod az olvasást és utánanézel a jelentésének?

Ha a szövegkörnyezetből sem tudok rájönni a jelentésére, akkor utána szoktam nézni. Ez akkor nehézkesebb, ha épp úton vagyok, nincs lehetőségem utánaolvasni. Ilyenkor egy pici szamárfület hajtok az oldalra és otthon utánanézek. ☺

2012. május 28., hétfő

Megjelenése: Tericum Kiadó (2004.)
Oldalszám: 164
Ára: 1970
Forrás: könyvtár

Kiknek ajánlom?: mindenkinek, aki
nevetni szeretne egy babás könyv
felett. Kismamáknak, gólyaváróknak
kihagyhatatlan!  
Egy időben nagy élvezettel olvastam a kismama naplókat könyv formájában, így amikor megláttam Szécsi Noémi könyvét, egyből kíváncsi lettem rá.

Nagyon jól indult, magamban kuncogtam egy sort, majd kényelmesen letelepedtem a fotelba, hogy "Na, akkor én ennek most nekiesek és befalom.". Hihetetlen édes volt a kis puttó elbeszélése, aki fent csücsült a felhőn a társaival és nézegette a szülő lehetőségeket. Szinte láttam is magam előtt, ahogy Gyerkőcöm 2008-ban ott lógatta a lábát, "Kit válasszak?"- morfondírozhatott. Majd meglátta az Embert és engem és úgy döntött, hogy jó muri lenne ezekhez a félnótásokhoz beköltözni, majd ő megmutatja, milyen ha gyerek van a háznál.
Így kezdődött H. Berta története is. Kinézett magának egy magyar párt, beadta a kérvényét, hogy megszülethessen nekik, a hivatalnok se tántorította el, hogy lehet jobban járna ha egy fejlődő országba születne, nem pedig Magyarországra, mert hát kérem itt van családon belüli erőszak, csecsemőgyilkosság és a GDP se valami fényes. De a kis Berta kitartott, ő bizony vállalja a küldetést, úgyhogy megkapta az engedélyt és a következő percben már egy petesejt felé száguldott. Magam elé képzeltem a Nicsak, ki beszél híres jelenetét és tovább kuncogtam.

Magáról a terhességről nem sok szó esik, inkább az első 1-2 évről. Az éjszakai kelésekről, az Anyatejesek Ligájáról, a leválásról, a beszédről, a mozgásról. Humoros, aranyos, élvezetes volt. Nem sok, nem kevés, még a hossza is pont jó.
Élvezetes olvasmány, kismamáknak, anyukáknak, kismamaság előtt állóknak szívből ajánlom, ha jót akarnak derülni egy babás könyv felett. Amúgy ez a könyv A kismama naplója folytatása, ami pedig a szerző blogjának a nyomtatott verziója. 

2012. május 27., vasárnap

A Könyvfalók bloggal közösen Gyereknapi játék indul idén is. ;o)
Ki is vagyok?

A feladat: az alábbi kis átszerkesztett képről kéne kiderítenetek, hogy mely mesefigurát ábrázolja. Ugye, hogy nem nehéz? ☺ Annyit azért elárulok róla, hogy 1980-ban mutatták be a TV-ben először és egy 13 részes bábsorozat volt. (Én nagyon imádtam, nem mellesleg.) Szóval, ki a képen látható mesefigura és ki az az író, akinek azonos című munkájából készültek a meserészek?
Ha pedig megvan a megfejtés, akkor töltsétek ki az alábbi űrlapot és küldjétek el 
június 10-e 24:00-ig.
Sorolás június 11-én. A nyerteshez postán juttatom el a nyereményét.
A nyeremény pedig nem más, mint 1 példány Marék Veronika Öcsi és Bátyó c. könyvéből, ami a Vivandra Könyvek gondozásában jelent meg 2008-ban. ITT írtam róla.


"Réges-régi gyerekújságokban bukkantunk rá öcsi és bátyó történeteire. Úgy gondoljuk, a helyzet azóta nem sokat változott. Igaz, akkor még nem volt számítógép, mobiltelefon, MP3-as lejátszó, de a mai öcsik és bátyók ugyanannyit civakodnak, mint a régiek. De szerencsére éppen ugyanannyiszor ki is békülnek." 

* Az e-mail címeteket és a neveteket természetesen bizalmasan kezelem.
** Tavaly a "Szép kis család" c. Nöstlinger könyvből lehetett egy példányt nyerni. A szerencsés nyertes pedig F. Erika volt. 
*** a visszaigazoló üzenetben június 10-e van a sorsolás napjára írva, de elírtam. Sorsolás június 11-én! 

 

2012. május 25., péntek

Megjelenése: Móra Kiadó (1982. második kiadás,
de 2010-ben kiadták újra)
Oldalszám: 32
Ára: a 82-es kiadás 33 Ft-ba került (azok a szép idők!).
A 2010-es 1990 Ft.
"Amikor apukám azt mondja, hogy gyere csak ide, kisfiam, beszélni akarok veled, akkor már biztos, hogy baj van. Mert ha nincs baj, akkor nem mondja, hogy beszélni akar velem, hanem mindjárt beszél."

Ciki vagy sem, de nálunk a könyvtárazás úgy néz ki, hogy először megjárjuk miattam a felnőtt részleget, majd pedig felmegyünk a gyerekrészlegre is. Itt először Gyerkőcömmel mesekönyvekre vadászunk, utána egy kicsit játszhat (ugyanis vannak játékok, játszószőnyeg, stb.) és addig én is körbenézek, vadászok magamnak valamit.
A legutóbbi alkalommal az ifjúsági irodalom részlegén semmi olyat nem találtam, ami megdobogtatta volna a szívemet, így gondoltam még egyszer átnézem a gyerekrészleget. És akkor megláttam Janikovszky Éva nevét. Nagyot dobbant a szívem, "Eddig miért nem gondoltam rá?" és már nézegettem is át a kötetek. Végül, a Velem mindig történik valami landolt a kosárban.
Tudom, hogy gyerekkoromban már olvastam, de mégis ismeretlen ismerősként kezdtem neki az újraolvasásának és imádtam! Bár alapjáraton nagyon szeretem az írónő írásait.
Próbáltam felidézni, hogy mikor olvashattam először, szerintem olyan ötödikes koromban faltam be a részeket és ahogy elképzeltem magamat 10-11 éves kislányként! Biztos, hogy teljesen más szemmel olvastam a kisfiú dorgálásait (gondolom végigfutott a fejemben, hogy "Jaj, anyuék nekem is mindig ezt mondják és milyen elegem van már ebből! De majd ha én szülő leszek!"), mint most. Mosolyogtam, szülő szemmel láttam az egészet és imádtam! ☺

"Amióta tanulok szájharmonikázni, anyukámék sokszor küldenek, hogy menjek le a játszótérre labdázni, és miért nem járok át Attiláékhoz, mikor olyan közel laknak."

Megjelenés: Egmont Kiadó (2011.) 
Oldalszám: 104
Ára: 
2999
A másik részről:

Klasszikus mesegyűjtemény 1.
Igen-igen Thomas. ☺ Már nem is írok róla semmit, Thomas fanoknak ajánlom elsősorban.
Főszerepben Edwarddal, Gordonnal, Henryvel és Jamessel. Rövidebbek, hosszabbak, a Thomas ill. a vonat rajongó gyerekeknek biztos el fogja nyerni a tetszését.

Kiadó: Pagony Könyvek (2005.)
Oldalszám: 30
Ára: 1290
Gyerkőcömnek sajnos a múlt hónapban eléggé elhúzódó náthája volt, ekkor került elő ez a Boribon könyvecske, ami persze azonnal kedvenc lett. ☺ Szeretnék egy olyan mesekönyvet is, amibe bele van írva, hogy "az orrszívástól nem kell sírni, de ha kifújnád rendesen az orrodat, akkor nem lenne rá szükség", szóval ha tudtok ilyet akkor szóljatok. 

Boribon nekem is örök kedvenc, így még én is örültem végre egy kis újdonságnak.
Minden a szokásos, a jól ismert Marék Veronika rajzok és történetek. Egyszerű mondatok, színes illusztrációk, aranyos történet, melyben most Boribon megfázik és így nem tudnak elmenni kirándulni Annipannival. De természetesen a kis mackó szépen beveszi reggel-délben-este az orvosságot és hamar meggyógyul.

2012. május 23., szerda

Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Emlékeztek még A sündisznó eleganciájáról szóló bejegyzésemre?
Nos, az írónőnek a jövő hónap elején megjelenik a másik regénye is magyarul, Ínyencrapszódia címmel.

Eredeti címe: Une Gourmandise (2000.)
Magyar kiadás: Geopen Könyvkiadó
Várható megjelenés: június 7.
Oldalszám: 160
Ára: 2490
"Pierre Athens a világ legnagyobb étteremkritikusa, a gasztronómia pápája, az ínyenc lakomák fejedelme. És negyvennyolc órán belül meg kell halnia. Ezt ő is tudja, de nem törődik vele, mert a halál kapujában egy ízlelőbimbói közt vagy inkább a szívében motoszkáló íz nyomába ered. Érzi, hogy ennek a gyermek- vagy kamaszkorból ismerős íznek többet köszönhet, mint élete összes pompázatos lakomájának. És emlékezik. Hol elandalodva, hol őrjöngő izgalomban kóborol az emlékek útvesztőjében, fejest ugrik a régmúlt fazekaiba, és vidékek és illatok, szagok és ízek, fűszerek, mártások, vadhúsok, halak és először ízlelt alkoholok között bejárja a gyermekkor tengerpartjait és kertjeit, séfek boszorkánykonyháit. S míg kutat, számot vet vele feleség, gyerek, barát, szerető, macska. Vajon marad-e idő, hogy meglelje, amit keres? A francia Muriel Barbery A sündisznó eleganciája című regényével vált világhírűvé, egyben a magyar olvasók egyik kedvencévé. Ínyencrapszódia című regényében is az élet egyszerű és fennkölt pillanatait ragadja meg, pálcát törve az erő és a hatalom gőgje felett."
 ********************

Muriel Barbery1969-ben született Marokkóban.
Író és a filozófia professzora.
A sündisznó eleganciája hatalmas siker volt Franciaországban is (ahol él) és több, mint egy millió példányban adták ki világszerte. 2009-ben film is készült belőle.

2012. május 22., kedd

Mivel súlyos vizsgaidőszakom van, folyamatos elhavazásban vagyok, bár ma egy kis időre fellélegezhettem. ;o) Hétfő helyett Kedden, de mivel a Top10 Tuesdayhoz hozzászólni ezen a héten nem tudok, így ma a Musing Mondays veszi át a helyét.
Mi is az a "Musing Mondays"?: ez az esemény a Should Be Reading blogról indult. Lényege az, hogy minden Hétfőn a blog írója -MizB- feltesz egy kérdést, amire aztán válaszolhatsz a blogodban, majd pedig a linkeled a bejegyzésedet az adott bejegyzéséhez.

Mit csinálsz a könyvvel, mielőtt elkezded olvasni?

Nos, ez nálam nagyon változó. Ha nem sorozatról van szó, akkor először megnézem a borítóját, elolvasom a leírást róla, esetleg belelapozok, átfutom a tartalomjegyzéket -ha van- vagy épp csak úgy belepillantok, majd pedig elkezdem olvasni.
De ha sorozat többedik részéről van szó, akkor nem szoktam elolvasni mi van a hátuljára írva, maradjon meglepetés. Persze van, hogy nem birom ki, de sorozat esetében többnyire nem szoktam előre olvasni. Megcsodálom a borítót, majd neki is esek. ☺

2012. május 21., hétfő

Köszönöm a játékban a részvételt mindenkinek. ☺
Bevallom megijedtem, hogy mindenki csak az Aludj kislányért fog játszani, mert sorban csak arra futottak be a voksok kezdetben, de aztán szép lassan jött a többire is. Még a meglepetéses ajándékért is játszottatok, amin azért csodálkoztam, de a jelentkezők bátrak voltak, be merték vállalni. ;oP


És akkor a nyertesek:
Az Aludj kislányért 21-en játszottatok, a random.org Nikkincset dobta ki nyertesnek, gratulálok! ☺
A Gyöngyök évéért 5-en játszottak, Eszchan lett a szerencsés nyertes, gratula! ☺
A fehér térért 3-an indultak harcba, P. Szilvia nyerte meg, gratulálok! ☺
Az SK meglepetést 11-en jelölték be, Nita lelheti örömét benne. :oP De hogy mi is lenne ez? Lehet, hogy jobb lett volna, ha már az elején leírom, hogy a kézügyességem nem valami fényes, viszont szívemet, lelkemet beleadtam az elkészítésükbe, szóval nagyon remélem, hogy a nyertesnek tetszeni fognak.

Könyvjelzők, ha nem
lennének felismerhetőek. :oP
A könyv nem része a nyereménynek!
Még egyszer köszönöm, hogy ennyien részt vettetek a játékban, a teljes listát a További bejegyzésekre kattintva tudjátok megnézni, a képek nagyíthatóak. És amint ahogy ígértem, hamarosan Gyereknapi játék veszi majd kezdetét a közös könyvesünkkel, a Könyvfalókkal karöltve. ☺

2012. május 20., vasárnap

Eredeti címe: Stray (2007.)
Itthon kiadta: Könyvmolyképző Kiadó (2012.)
Oldalszám: 476
Ára: 2999
Forrás: kiadó (recenzió)

Kiknek ajánlom?: mindenkinek aki szereti
a fantasztikus elemekkel tűzdelt ifjúsági
történeteket. De azoknak is, akik a
fantasyt igen, de az ifjúsági irodalmat
annyira nem. A Stray ilyen téren más.
A főszereplőnk nem tini, nem kimondottan
csajos. Vad, harcias, nem anyámasszony
katonája. ☺ Ráadásul kimondottan nem is
ifjúsági történet.
Igazából a könyvnek a borítója varázsolt el, magától a történettől olyan sokat nem vártam. Inkább arra voltam kíváncsi, milyen az a történet, ami ilyen szép borítást kapott? Az indulása nem volt kecsegtető, elkalandoztak a gondolataim, nem tudott lekötni. Aztán feltűnt a színen a férfi főszereplőnk, romantika után ácsingózó fiatal szívecském nagyot dobbant, aha, hátha lesz itt valami izgi és falni kezdtem. Csakhamar rájöttem, hogy a Stray más, mint a többi hasonló ifjúsági fantasy, amikhez szerencsém volt az utóbbi időben.

Kezdjük azzal, hogy Rachel Vincent a történetével behozott egy teljesen új fajt, a vérmacskákat. Bevallom, hogy magam előtt vérben forgó szemű macskákat láttam, olyan kis édes házicicusokat, akik aztán embereket falnak fel a sikátorban, de nem erről van szó.
A vérmacskákat úgy képzeljétek el, mint a nagymacskákat külsőre. Területeik vannak, ahol kicsit elszigetelve élnek a társaikkal, de ettől függetlenül köztünk járnak. Alapjáraton emberi alakban vannak, de ha ahhoz tartja kedvük, akkor átváltoznak. (Itt beugrott a Twilight sagaból Jacob. Ugyanazokat a jeleneteket képzeljétek el az átváltozáskor, mint Meyernél. Ruha szépen leterítve egy bokorra majd rohanás közben átváltozás, stb.) Nem támadnak emberre, szóval semmi baj velük, a harcaik a saját berkeiken belül folynak.
És a harcok hol kezdődtek? Hol máshol, természetesen a nőknél. :oP Ugyanis egy kis genetikai bibi miatt, egyre kevesebb nőstény vérmacska születik. Képzeljétek el, ahogy pl. 10 hímre jut 1 nőstény, naná, hogy mind a 10 arra az 1-re hajtana.

A főszereplőnk a 23 éves Faythe, akinek az apja az egyik alfa. Egy ranchon élnek, de a lány öt éve kiharcolta magának, hogy emberek között élhessen, tanulhasson, így elhagyta a szülői házat. Persze az apja sose hagyta magára, megfigyelőket állított a lányára. Aztán egy alkalommal Faythe megérzi egy kóbor illatát (a kóborok akiket nem szeretünk), megmentője nem vetődik elő az árnyékból, így kénytelen megvédeni magát. 
Ekkor ért az első meglepett öröm, Faythe nem egyfajta kishercegnő, ő bizony rúg, karmol, harap, szóval egy harcos kis bestia. Aztán feltűnik a színen Marc (akivel anno kicsit kavartak és lényegében miatta menekült a lány az emberek közé), szikrázik a levegő és a lány megtudja, hogy haza kell térnie, mert két nőstényt elraboltak, ő is veszélyben lehet.
Hivatalos oldala
Nos, innentől aztán minden volt a történetben. Akció, szenvedély, szenvedés, igazi csemege.

Örültem, hogy végre nem a szokásos női karakterhez van szerencsénk, hanem egy vagány, harcias, vad csajhoz. Aki ráadásul nem omlik azonnal egyik pasi karjaiba sem, pedig ha egy színpadon állna, akkor alatta egy csomóan integetnének neki, hogy engem válassz!
Az elejétől kezdve szorítottam, hogy térjen észhez és jöjjön össze Marccal, legyen már benne ágyjelenet is, mert csak. Nos, ilyen téren az írónő kicsit visszafogott volt. Kaptunk is, meg nem is, többre lettem volna kíváncsi. Aki viszont nem szereti a sok ágyjelenettel tűzdelt történeteket, azoknak nagyon fog tetszeni, hogy erre nem nagyon (nem elégszer) tért ki, sajnálatomra. ☺

Hogy milyen is akkor a Stray?
Akciódús, nem a szimpla, már megszokott ifjúsági történet, amikor szerelembe esik egy ember csajszi egy nem emberi pasival. A főszereplőnk nem kimondottan csajos csaj, aki miniszoknyában rohangálna, méteres műkörömmel és folyamatosan meg kell mentenie a természetfeletti hercegének. Fray harcias, megvédi magát és esze ágában sincs igába hajtani a fejét.
Kép forrása: az írónő hivatalos oldala
Persze nem bírtam ki és utána olvastam mire lehet számítani a további öt kötetben (igen, 6 kötetes), fognak még minket meglepetések érni, az biztos.
Egy szuper sorozat vette ezzel kezdetét, amit igazán a más jelzővel tudnék jellemezni. Valami új, valami más és pont ettől olyan jó.

2012. május 19., szombat

Idén is megrendezte a Libri az Aranykönyv szavazást. A tavalyiról ITT írtam, az idei eredmények pedig ITT láthatóak.
Nem követtem nyomon, hogy kinek mi volt a véleménye a bekerült könyvekről, voltak-e bakik, de így látva az eredményt, van amit nem nagyon értek, de akkor kezdjük az elején.

Szórakoztató irodalom
Tavaly és idén is a magyarok közül Frei nyert. A Bankár már Karácsony óta itt van a polcomon, ezek után lassan időt szakítok rá. :oP
A listán újra ott van Fejős Éva, tavaly is 2 könyvvel, idén is kettővel. De míg 2010-esnél a 2. illetve a 3. helyen végzett, a mostaninál a 9. és a 10.-en.
Lőrincz L. László is fenn van. A piramis gyermekeit még nem olvastam, de számítottam rá, hogy A föld alatti piramis után fel fog kerülni, én is nagyon kíváncsi vagyok rá.
És felkerült Fábián Janka Az angyalos háza is, aminek nagyon örülök.
A külföldi szerzők nyerteseinél már kicsit csodálkoztam. Na nem az eredmények miatt, mert úgy ahogy megértem (bár van amin azért felkúszott a szemöldököm, hogy azért nem biztos feltettem volna egy Top10-es listára, de legyen), hanem azon, hogy idén mintha az ifjúsági irodalom vezetett volna ebben a kategóriában. Tavaly 2 ilyen könyv került fel, idén 7.
Amúgy A kiválasztottal egyet értek. Az Üvegváros és a Tökéletes kémia is tetszett, de nem is tudom.

Szépirodalom
Nos, ehhez a kategóriához nagyon nem tudok hozzászólni, összesen 1 könyvet olvastam, ráadásul pont azt, amit nem is értek, hogy került a szépirodalom közé, mert szerintem nem az. *pirul* (13 okom volt)


Ismeretterjesztő

Ebben a kategóriában alapjáraton sose vagyok toppon, kevés ilyen könyvet szoktam olvasni. Látszik abból is, hogy csak az Érzelmi biztonsághoz volt szerencsém, azt is nem rég fejeztem be.


Gyermekirodalom
Itt már jobban képben vagyok és épp emiatt kicsit meg is döbbentem. A Gyermekirodalom szerintem nem ugyanaz, mint a Gyermek-és ifjúsági irodalom. Láthatunk ifjúsági irodalmat más kategóriák között is, de úgy érzem, hogy itt helyük nincs, hacsak nem vették egy kalap alá őket, de akkor írták volna ki.
Amúgy Leiner Laurával (bár ifjúsági), Bartos Erikával, Marék Veronikával egyetértek. Elfogadom, hogy a Magyar Népmesék nyert, bár én sose szerettem.
A külföldiek nyertesével szintén, az Aranyhaj tényleg nagyon szép mesekönyv.
Az Angyalsors, Vándorsólyom, Zafírkék már bajosabb. Ifjúsági irodalom. A Vándorsólyom nem tetszett, de a Zafírkék igen. Tán jobb lenne, ha a Gyermekirodalom mellett ott lenne vastagon szedve az ifjúsági irodalom is, legalábbis nekem úgy jobban tetszene. :oP

Gasztronómia
Bár nagyon szeretek sütni-főzni -a másik hobbim az olvasáson kívül-, de nem szoktam gasztrokönyveket bújni, így ehhez nem tudok hozzászólni.





Klasszikusok
Hm. Nekem azért hiányzik több könyv is erről a listáról. :o(