2013. március 31., vasárnap

kép forrása
Már nagyon-nagyon-nagyon-kimondhatatlanul-és leírhatatlanul várom a tavaszt, még a könyvjelzőkkel is. ;o)
Az elkészítésének módját ITT olvashatjátok. Egyáltalán nem nehéz, nem kell hozzá sok hozzávaló sem, pár perc alatt megvan és feldobhatjuk a hangulatunkat vele. Vagy akár a gyerekek esti mesekönyvét is meg lehet vele jelölni.

2013. március 30., szombat

Eredeti címe: The Yorkshire
Pudding Club (2007.)
Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2012.)
Oldalszám: 436 (a többi előzetes)
Ára: 3499
Forrás: csere
Értékelésem:
"... meglátta, hogy két legjobb barátnője közül az egyik kificánkol a bugyogójából, és letelepszik az idegen megye domboldalára karcolt, doronggal felvértezett férfi gigantikus tagjára.
- Hels, biztosan eszednél vagy?- kérdezte."


Érdekes a "kapcsolatom" Milly Johnsonnal. Amint megjelent ez a könyve, már tettem is fel a kívánságlistámra. Aztán jött két újabb várható megjelenése is, és gondolkodás nélkül azokat is felpakoltam úgy, hogy még semmit se olvastam tőle. Én mégis előre megszavaztam neki a bizalmamat: kell mind a 3 regényed és kész!
Na jó, a Yorkshire puding Klub már magával a témájával megvett magának. Sőt, inkább először a borítójával. Amin pocakos kismamák vannak, az a könyv jöhet! ;o) Aztán elolvastam a fülszövegét és még biztosabb lettem abban, hogy el kell olvasnom. Hisz kit ne érdekelne egy olyan történet, amiben 3 barátnő egyszerre várja első gyermeküket? (Na jó, helyesbítek inkább: mely anyuka, kismama ne lenne kíváncsi egy ilyen könyvre?)

A történetről röviden: Helen, Elizabeth és Janey, már hosszú évek óta a legjobb barátnők. Ma már a negyvenes éveik felé közelednek (nagyon), de a barátságuk továbbra is töretlen.
Helen rég óta vágyik babára, de eddig nem jártak sikerrel. Végső elkeseredésében elráncigálja a barátnőit egy termékenységi szoborhoz, ami állítólag segíti a nők megfoganását. Kényelmesen elhelyezkedik a falloszon, majd fogja magát a két barátnő és lévén, hogy nem hisznek az egészben, letelepednek mellé. Igen ám, de aztán mind a hárman pozitívat tesztelnek.
Helen a "férfiak álma". Vékony, törékeny, szőke, gyönyörű nő. Részmunkaidős állásban dolgozik és várja a gólya betoppanását. A férje Simon, a megtestesült "férfiasság". Élére vasalt öltöny, fogkrém reklám arcú mosoly, a nők elájulnak a láttára és mások előtt a kezén hordozza a feleségét. Viszont igazából egy rohadt állat [ez csak az én megjegyzésem]. Helen nagyon örül a kisbabának, de Simon nem. Próbálja a felesége életét megkeseríteni, ahogy csak tudja. Vajon Helen meddig fog tűrni?
Janey és George a tök átlagos pár, a tök átlagos életükkel és a tök átlagos szexualitásukkal. Viszont most a nő álma valóra válhat, előléptetik a munkahelyén. Szóval érthető módon, ő még nagyon nem akar anyává válni, a férje viszont nagyon szeretne már gyerkőcöt. Így gonosz tervet eszel ki: kilyukasztja az óvszereket. Aztán amikor kiderül a babavárás, a férfit mardosni kezdi a lelkiismeret, hisz Janey kicsit magába zuhan, hogy vége a karrierjének pont akkor, amikor végre elérte azt, amit évek óta szeretett volna. Vajon el fogja neki mondani George az igazat? Örülni fog Janey végül a babának? És mi lesz az álmával? És a kapcsolatukkal?
Elizabeth volt a szívem csücske és úgy érzem, hogy mintha ő nagyobb figyelmet is kapott volna a történetben. A nagynénje nevelte fel, mert miután az apja kikezdett vele gyerekkorában, hozzá menekült. Érthető módon a nő azóta is nagyon bizalmatlan a férfiakkal. Van egy kapcsolata, de kicsit inkább amolyan "üssük el az időt, mert nincs jobb dolgom" féle. Na de a lényeg, hogy a nő nem ettől a pasitól fog teherbe esni. Akkor hát kitől? Ráadásul felbukkan a színen egy régi szerelme, akit 7 évvel ezelőtt kidobott, amikor végre a pasi szerelmet vallott neki. Jhon most nem hagyja lerázni magát, elhatározza, hogy mindenben támogatni fogja Elizabethet. Vajon mi lesz velük?
És amúgy is, mi lesz a 3 kismamával? Hogyan fogják viselni a várandósságukat? ...

A véleményem:

kép forrása
Örülök, hogy bizalmat szavaztam az írónőnek, mert biza nagyon tetszett a története. Nem volt az a humoros fajta, mint amire számítottam, de mind a három főszereplőnek annyira más volt az élete, a keresztje, hogy egyszerűen nem akartam letenni a könyvet, érdekelt, hogy mi lesz velük. Tudni akartam, hogy végre Helen mikor fogja kidobni a faszkalap férjét? Mit fog csinálni Janey, tényleg búcsút inthet az álmainak? És mi lesz Elizabethel, egyedül fogja felnevelni a gyermekét? És egyáltalán kitől van a kicsi?
Faltam-faltam-faltam, teljesen kikapcsolt és nagyon élveztem az olvasását. Kétségbeesetten konstatáltam mindig amikor egy kicsit sikerült elszakadnom a könyvtől, hogy hű, már csak 200-100-50-10 oldal van hátra, NE! Ne legyen még vége! Annyira szerettem volna még tovább olvasni a történetüket!

Mint ahogy említettem már, Elizabeth volt a kedvencem. Tán az ő élete a legszomorúbb és a legmagányosabb. Aztán jött a szimpátia skálámon Helen, a rohadék férje miatt. Én tuti, hogy már rég kihajítottam volna az ablakon egy kicsit repülni! Janey inkább amolyan semleges szereplő.

A lényeg a lényeg, hogy ez egy nagyon kellemes olvasmány, ajánlom a figyelmetekbe! Bár úgy érzem, hogy leginkább azoknak fog tetszeni, akik voltak már pocakosak, mert az írónő elég jól kitér a terhességi vizsgálatokra, a tünetekre, stb. Néha rendesen visszacsöppentem a múltba és láttam is magamat Gyerkőcömmel a pocakomban. :o)
Nagyon kíváncsi vagyok az írónő további regényeire is, tuti nem fogom kihagyni őket! Már csak abban reménykedek, hogy azok is legalább ilyen jók lesznek. ;o)


Milly Johnson Dél-Yorkshire-ban él két fiával. Amikor várandós volt, akkor kezdett neki a Yorkshire puding Klub megírásának, de sose gondolta volna, hogy egyszer kiadásra fog kerülni.
Ma már 9 megjelent regény írónője. A legutolsó tavaly októberben jelent meg.
Magyarul eddig ez a könyve és a Madarak és méhek olvasható. De hamarosan jön A tavaszi affér is.
Az írónő hivatalos oldala.

2013. március 29., péntek

Tavaly decemberben jelent meg angolul a GARDEN OF STONES c. története Sophie Littlefieldnek.
Amiért megakadt rajta a pillantásom, az a borító volt. Amin gyerek van, azt sugallja, hogy gyereksorsról lesz benne szó, nálam már valamilyen szinten nyert ügye van a könyvnek. Aztán elolvastam pár értékelést róla és még jobban megjött a kedvem hozzá.

Lucy 14 éves, amikor Pearl Harbort lebombázzák. Mindez miért is lényeges? Azért, mert Lucy japán-amerikai származású. A lány és az édesanyja fogolytáborba kerül több ezer japán lakossal együtt. A táborban zord életkörülmények várnak rájuk, korrupció, visszaélések és mivel az édesanyja gyönyörű nő, gondolni lehet, hogy még mi minden. Az édesanya próbál mindent megtenni, hogy Lucyt megvédje. ...

2013. március 27., szerda

Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Egyelőre semmi hírt nem találtam arról, hogy mikor, milyen címmel, milyen borítóval, milyen áron, milyen fülszöveggel fog megjelenni, de egy biztos: a Victoria Kiadó gondozásában valamikor jönni fog, egy még magyarul nem kiadott SEP regény.
Olvasva az eredeti fülszöveget, kicsit más lesz, mint az eddigiek, de a romantikában nem lesz változás. ;o)

Susan Elizabeth Phillips: Just Imagine 
Várható hazai megjelenése: ?
Kiadja: Victoria Kiadó

2013. március 26., kedd

Véget ért a 3. blogszülinap III. nyereményjátéka, amely során az írónő jóvoltából 1 példányt lehetett nyerni az Összetört glóriák c. sorozatának második részéből, vagyis a Hívogat a fényből. Még egyszer köszönöm a felajánlást! :o)
Sajnos voltak helytelen válaszok, így végül 15-en vehettek részt a sorsolásban.

Bartalos Szabolcs
Gratulálok!

Ment az e-mail is!
Köszönöm a részvételt mindenkinek. Remélem, hogy a játékkal sikerült még jobban megismernetek az írónőt, vagy épp sikerült a figyelmetekbe ajánlani újra a történetét, mert higgyétek el: A. O. Esther megérdemli, hogy nagy figyelmet kapjon!
A listát és a helyes válaszokat megnézhetitek ITT.

2013. március 25., hétfő

Kérdezz! Felelek! (40.)

Az idei év az adaptációk éve lesz, mint ahogy erről már írtam és akkor a lista még nem is teljes. Innen adódik a kérdésem

Először a könyvet olvasod el vagy a belőle készült filmet nézed meg, ha úgy adódik?

kép forrása
Én gondolkodás nélkül rávágtam erre a kérdésre, hogy egyértelműen először a könyvet olvasom el és utána nézem meg a filmet. Aztán bevillant, hogy ácsi!, vannak kivételek.
Itt van pl. a Lenyűgöző teremtmények. Nem olvastam a könyvet, a filmet se láttam, de előbb fogom megnézni a filmet, mint elolvasni a könyvet. Miért is? Mert nem érdekel annyira a könyv. Magyarán, akkor adok neki esélyt, ha a filmnek sikerül rávennie arra, hogy elolvassam.
Viszont, ha nézzük pl. a Futótüzet, -igaz, már olvastam, de ha nem így lenne, akkor is- előbb venném a kezembe a könyvet és csak utána nézném meg a filmet. Mert érdekel a könyv.
Szóval az én esetemben minden attól függ, hogy maga a könyv érdekel-e. Ha igen, akkor elsőbbséget élvez a könyv. Ha nem, akkor jöhet a film először, és elválik, hogy mi lesz a könyvvel.

Többször írtam már a Sicc sorozatról, így úgy éreztem, hogy egy külön bejegyzésben is meg kell említenem a mesesorozat íróját, Kálmán Jenőt, aki 1885. dec. 27-én született Szakcson (Tolna megyében, Dombóvártól kb. 21 km-re északra) és 1968. ápr. 12-én hunyt el Budapesten.
Pályafutását a Független Magyarság c. lapnál kezdte, de dolgozott a Borsszem Jankó, Fidibusz c. lapoknak és a Színházi Életnek is.
1916-ban sorozták be, 1920-ig hadifogoly volt Nyikolszk-Uszuriszkiben.
1945 után karcolatai jelentek meg a Magyar Nemzetben és az Esti Hírlapban.
A Sicc kalandjait 1956–1969 között írta. A könyvecskék illusztrátora Tankó Béla volt.
forrás: Magyar Életrajzi Lexikon 

Sicc kötetek:
Sicc összes kalandja
Kálmán Jenő: Sicc a hóban
Kálmán Jenő: Sicc az iskolában 
Sicc a szaharában
Sicc kalandjai
Sicc a vadonban
Sicc Afrikában
Kálmán Jenő: Sicc a cirkuszban
Kálmán Jenő: Sicc a slamasztikában
Sicc Meseországban
Sicc Aranykönyv
és színezőkönyvek

A nálam levő könyv adatai:
Kiadta: Móra Ferenc Ifjúsági
Könyvkiadó (2007.)
Oldalszám: 40
Ára: 2190
Most már egy kis mondókát is írhatnék rá:

Könyvtárban jártam,
Vajon mit találtam?
Naná, hogy egy Sicc kötetet
Örömömre, Gyerkőcömnek.
Gyorsan bekerült a kosárba
Esti mesének az ágyba.


Szép tavaszi nap volt, amikor az ovi felé ment közöltem Gyerkőcömmel, hogy ma megyek majd könyvtárba, milyen mesekönyvet hozzak ki neki. Azonnal jött a válasz, Siccet! Útban a könyvtár felé csak azon zizitem, legyen is olyan kötet bent, amit még nem olvastunk, mert amúgy lesz sírás-rívás, de szerencsém volt. ;o)


"Strucc Malvin a sivatag közepén lenyel egy vekkerórát, ám éppen a gyomrából hallatszó csörömpölés menti meg a slamasztikába került Siccet. Róka Rudi, Ponty Kelemen és Kakukk Rézi sem jár túl a furfangos Sicc eszén, aki hol mozifilmet forgat, hol a legképtelenebb ötletekkel segít bajba jutott... "

2013. március 23., szombat

Marieluise Von Ingenheim: Sissy 1.-3. kapcsán


Mi is az a Barangolás?: a Könyves blogok oldalon Zsanó ötlete nyomán jött létre ez a rovat és csatlakoztam hozzá én is. A lényege az, hogy az olvasott valós vagy képzeletbeli helyszíneket mutatnak be a bloggerek egy-egy bejegyzésben. Én annyival egészíteném ki, hogy nálam nem csak helyszínek, hanem életrajzok, bemutatások is feltűnhetnek a bejegyzésben.

Kisiskolásként kaptam egy gyönyörű történelmi képeskönyvet a nagymamámtól és abban láttam meg először a neuschwansteini kastélyt. Azonnal beleszerettem! Olyan, mint a mesékben szereplő kastélyok. (És ez igaz is, hisz maga Walt Disney is ez alapján készítette Hamupipőkében látható kastélyt, illetve Csipkerózsika kastélyát is ez az épület ihlette.) Szinte láttam magam előtt, ahogy az egyik toronyban egy gyönyörű királykisasszony raboskodik, akit aztán megment a szőke hercege. Csodálatos, így képeken is és nagyon remélem, hogy egyszer lehetőségem lesz élőben is látni!

Németország déli részén található a kastély és 1869-ben kezdték az építését, II. Lajos bajor király kérésére, aki ezzel szeretett volna tisztelegni Richard Wagner előtt. Az építkezést Eduard Riedel, Georg Dollman és Leo von Klenze felügyelte, végül 1886-ban befejezték.
II. Lajost ebben a kastélyban fogták el és nyilvánították őrültnek. Három nappal később holtan találták, de halálának körülményei a mai napig tisztázatlanok. Nem lehet tudni, hogy baleset, gyilkosság vagy öngyilkosság történe-e.
A kastélyt eredetileg „Új hohenschwangaui kastélynak” hívták, majd a király halála után átnevezték Lohengrinre.

"A különféle építészeti stílusokat ötvöző várkastély fő kapujához meredek, szűk út vezet, a külső falak tornyaiba csigalépcsőkön lehet feljutni. A kastély egy kapuházból, egy, az előkelő hölgyek részére épített lakórészből, a király lakhelyéből, egy négyzet alapú toronyból, és a nyugati végén két toronnyal szegélyezett Palasból, vagyis a fellegvárból áll. [...] A berendezés és dekoráció román, mór, gótikus, bizánci és barokk jegyeket hordoz magán. [...]
A fellegvárban található a trónterem, Lajos lakrésze, az énekesek terme és a Grotto. A díszítés mindenhol az ismert német legenda főhősének, Lohengrinnek, a Hattyú-lovagnak hódol. Hohenschwangauban, ahol Lajos fiatalkorának javát töltötte, szintén vannak ezen mondavilág alapján dekorált helységek. Richard Wagner több témát is innen vett operáihoz. Az egyik legpompázatosabb helyiség a gótikus stílusú királyi hálóterem: a nagyszerű freskókkal, festményekkel, mozaikokkal, faragványokkal díszített szobán mesteremberek és művészek tucatjai dolgoztak, csak az ágy elkészítése két (más feljegyzések szerint több, mint öt) évig tartott. Mindazonáltal sok belső szoba díszítetlen maradt, az ötemeletes palotában 360 szoba található, melyekből mindössze 14 készült el Lajos halála előtt.
Középkori külleme ellenére a neuschwansteini kastély építése során nem nélkülözhette az akkori modern technológiákat – a kastély lenyűgöző strukturális teljesítmények összességének tekinthető. Gőzmotorok, elektromosság, fejlett szellőzés és fűtés mind-mind részei az épületnek. [...]"
forrás: wikipédia


Mi sül a sütőben?

A rovatról ITT olvashattok bővebben!


Nagyon szeretjük a saját készítésű kekszeket, nálunk szinte mindig van egy adag a fémdobozban és előszeretettel kísérletezgetek is. Aztán egy napon nagyon megkívántam a zabpelyhes kekszet, mert bizony egy bögre langyos tejjel, mennyei. Így neki is kezdtem a receptek böngészgetésének.

Hozzávalók kb. olyan 20 db, fél tenyérnyi nagyságú kekszhez:
A recept megtalálható ITT. Annyit változtatnék rajta a tapasztalatom alapján, hogy kevés ez a zabpehely mennyiség. Szerintem lazán lehetne ízlés szerint több is, mint maga a liszt. Illetve szerintem túl édes, pedig édesszájú vagyok. Szóval vagy a méz vagy a cukor, a kettő együtt túl édes már. Viszont nagyon-nagyon finom! Omlós, eláll fémdobozban és nagyon változatosan lehet ízesíteni, én pl. mazsolát tettem bele. Nagyon finom, próbáljátok ki! ;o)

"– Nem menekülhetsz el a történtek elől, és nem törölheted ki a fájdalmas emlékeket a lelkedből! Ez az emberi léttel együtt jár, … "
A. O. Esther: Hívogat a fény (31. o.)

2013. március 22., péntek

Az Ulpius-ház Könyvkiadó romantikus, erotikus könyvdömpingre készül


Míg más könyvkiadó arra kényszerült, hogy visszafogja magát idén a romantikus könyvek megjelentetésének terén, az Ulpius-ház Könyvkiadó igazi "csemegékkel" készül 2013-ban.


Moore, Addison : Someone to love - Szeretni valakit

Mi történik, amikor két ember, aki nem hisz a szerelemben, őrülten egymásba esik úgy, hogy azt életükben elképzelni sem tudták? Vonatszerencsétlenség.
Amikor a húszéves Kendall Jordan átkel az országon a Garrison egyetemre, az utolsó dolog, ami eszébe jutna, egy egyéjszakás kaland. Sajnos az elbűvölő Cruise Elton pontosan ezt kínálja neki.
Kendall már régen ráébredt, hogy a szerelem illúzió, amely nem tart örökké, és ezt Cruise is teljes mértékben osztja - valami a lány lelkében mégis azt súgja, hogy szőröstül-bőröstül magának követelje a fiút. Ezért azután maga is szeretne részt venni a játszmában, és azt javasolja, hogy Cruise tanítsa ki őt a Garrison egyetem női playboyának szerepére.
Közben feltámadnak az igazi érzelmek, és sem Kendall, sem Cruise nem tudja, miképp kezelje ezeket. Minden, amiről úgy képzelték, hogy tudják, megváltozik akkor, amikor megtalálják egymásban azt, akit szeretni kell.


Sterling, J.: A hibátlan játék - The Perfect Game

Nem így és nem ezt akarták.
És mégis…
Két fiatal, Cassie Andrews és Jack Carter kezdi meg tanulmányait a főiskolai előkészítőn. Amikor Cassie megismeri az emelkedő csillagú baseballreménységet, Jacket, határozott szándéka, hogy nagy ívben elkerüli ezt a beképzelt fölényes alakot. Ám Jack egészen másképp képzeli: randizni akar a lánnyal.
Mindketten sérült lelkűek, tele bizalmatlansággal, félnek kitárulkozni a másik (és önmaguk) előtt, és így vágnak bele ebbe az érzelmi utazásba, amely a szerelemről és a megbocsátásról szól. De a hosszú út végén talán meg lehet ragasztgatni az összetört szíveket…
Mert az élet néha durva és kegyetlen, mielőtt gyönyörűvé válna…


DePaul, Virna: A rossz testvérrel ágyba bújni

Melina Parker-t ismét dobják, így az ágyban tapasztalatlan lány gyerekkori barátjához, Max-hez fordul segítségért, hogy megtanulja, miként lehet vadmacska a hálószobában.
Ám egy éjszaka más ágyába téved, és véletlenül  Max ikertestvérétől, Rhys-től vesz szenvedélyes leckét.


Stephens, S.C.: Esztelen

Kiera és Denny már majd’ két éve járnak. Denny megtestesíti mindazt, amit a lány kíván: gyengéd, kedves, és határtalanul imádja őt. Amikor másik városba költöznek – Denny megkapta álmai állását, Kiera pedig egy kiváló egyetemen tanul tovább –, minden tökéletesnek tűnik. Ám egy nem várt körülmény miatt a párnak el kell válnia.
A magányos, zavart, vigasztalan Kiera a helyi rocksztárban, Kellan Kyle-ban lel támaszra. Eleinte csupán barátként tekint Kellanra, ám a lány magányosságának mélyülésével a kapcsolatuk is egyre elmélyültebbé válik.
Egy este azonban minden megváltozik, és többé már egyikük sem lesz ugyanaz az ember…


Murphy, Monica: One Week Girlfriend - Heti csaj

Átmenetiség. Ezzel a szóval jellemezhetném az életemet az utóbbi néhány évben. Átmenetileg dolgozom, amíg meg nem szabadulok innen. Átmenetileg a kisöcsém anyukája vagyok, mivel anyánk szart sem törődik velünk. És átmeneti csajszi vagyok, mert könnyen megkaphat bárki. Legalábbis a pletyka szerint.
Most éppen Drew Callahan átmeneti csaja vagyok. Ő az egyetemi futballcsapat sztárja, és körülrajongják. Gyönyörű és édes srác – és rejtőzködőbb, mint én. Ő vezetett be engem ebbe a hamis világba, ahol láthatóan ki nem állhatnak engem. És ahol mindenki akar tőle valamit. Bár az egyetlen dolog, amit, úgy tűnik, ő akar, az…
Én vagyok.
Már nem tudom, mit higgyek. Csak azt tudom, hogy Drew-nak szüksége van rám. És én mellette akarok lenni.
Mindörökké.


Black, Shayla - Lexi Blake: A rabul ejtett szűz - Az érzékiség mesterei 

Gavin és fivérei, Slade és Dex beleszeret a férfi új titkárnőjébe, a gyönyörű Hannah Craigbe. Az olajvállalat vezetői tudják, időt kell adniuk a lánynak, hogy jobban megismerhesse őket, mielőtt kiválasztja közülük azt, aki elcsábítja.
Egy veszélyes alak zaklatni kezdi a kisvárosi szépséget, és a testvérek összefognak, hogy megvédjék a lányt – elrejtik egy világtól elzárt helyen. És a fiúk képtelenek elfojtani izzó vágyukat… Míg Slade és Dex szívesen megosztoznának Hannah-n, Gavint tragikus múltja elszakítja a testvéreitől, akik remélik, hogy lány nem csupán viszontszereti őket, de talán a fivérük is visszatalál hozzájuk.
Miután legyőzik a lány kezdeti aggodalmait, a három férfi földöntúli gyönyörökben részesíti Hannah-t, rajongásuk feloldja minden gátlását. Ám a boldogságot rettegés váltja fel, amikor a zaklató a lányra talál…


Robert, Katee: Rossz ágy, jó pasi

Elle Walser pedáns és hozzáértő művészeti koordinátor, ám a csábítás nem az erőssége. Már hónapok óta próbálja meghódítani a főnökét, de hiába. Ráadásul az anyja állandóan össze akarja boronálni mindenféle „jó partival”. Elle kétségbeesésében briliánsnak ígérkező tervet kovácsol: vásárol néhány dögös fehérneműt, és bemászik a főnöke ágyába. A számításába azonban hiba csúszik... véletlenül egy szexi idegent csábít el.
Az éjszaka császárának, Gabe Schultznak nem sok hiányzott, hogy élete legjobb szexuális élményében legyen része. Milyen kár, hogy az izgalmas, forróvérű szőke összetévesztette Gabe-et a bátyjával, és lelépett, mielőtt befejezhették volna, amit elkezdtek. Bár a nő sznobériája igencsak lehangolta, Gabe nem az a fickó, aki feladja, ha valamit el akar érni. És ő Elle-t akarja. A kérdés csak az: van-e esélye rá?


Miller, Raine: Meztelenül

Brynne Bennett, a Londoni Egyetem ösztöndíjas amerikai hallgatója jó kislány módjára éldegél Londonban. Próbálja rendbe tenni kisiklott életét, keményen tanul, részmunkaidőben pedig fotómodellkedik. Egy nap Ethan Blackstone, a sikeres angol üzletember megveszi a lány aktképét, és rögvest magának akarja Brynne-t – vágyait gátlástalanul a tudtára adja, nem ismeri azt a szót, „nem”. Domináns természete magával ragadja, foglyul ejti Brynne-t, holott ő még egyre múltjának démonai elől menekülne. Titokzatosság lappang a kapcsolatukban, és hatalmas rejtélyek bújnak meg a háttérben.
Vajon megszabadíthatja-e Ethan a múltja terhétől Brynne-t? És hagyja-e Brynne, hogy ezt megtegye, mielőtt az újra felszínre törő múlt szelleme végleg elpusztítaná egy szép jövő esélyét?


Leigh, Lora: Buja álmok

Natches Mackaynek évek óta nincs kapcsolata a családjával, kivéve két unokatestvérét. Ők voltak azok, akik a családiasság érzését biztosították neki. Most azonban akaratán kívül belerángatták az apja életébe, ami végzetes lehet számára.
Amikor Chaya Dane ügynököt Kentuckyba küldi a kormány, hogy ellopott fegyverek után nyomozzon, a nő sok mindenre számít, kivéve azt, hogy a vonzó Natches álmaiban szerepeljen.



Reese, Lainey: Asztal három főre

New York - két pasi, egy asztal, dupla élvezet...


És a lista nem teljes. ;o)





2013. március 21., csütörtök

Eredeti címe: If You Desire (2007.)
Kiadta: Ulpius-ház Könyvkiadó (2011.)
Oldalszám: 377 (a többi előzetes)
Sorozat: MacCarrick fivérek- trilógia #2
1. Szeress, ha mersz!
Ára: 3499
Forrás: könyvtár
Értékelésem:
"Ha egy férfi ilyen apró részleteket is képes felidézni sok év távlatból, akkor valaha csakugyan létezett közöttük valami, legalább is barátság."


Miután befejeztem a trilógia első részének az olvasását, már száguldottam is fel a könyvtárunk netes katalógusába és reménykedtem, hogy megvan a második rész is. Szerencsém volt, ráadásul nem volt sok előjegyzés rá, így elfogadta a rendszer a "jelentkezésemet". Pár nappal később pedig jött is az értesítés, hogy mehetek érte, én pedig már másnap száguldottam is.
Busszal szoktam könyvtárba járni, ami felér egy városlátogatással is, de szeretem. Ilyenkor bevackolom magamat lehetőleg a legutolsó ülésre és már veszem is elő a szatyromból a leghívogatóbb szerzeményemet. Így a Szeress, ha akarsz! azonnal megkezdésre került. ;o)
Imádtam, a trilógia továbbra is nagy kedvencem és úgy érzem, hogy bár eddig hanyagoltam az írónő történeteit, ideje lesz jobban figyelnem rá, mert bizony nagyon tud ám.

A történetről röviden: Hugh-ot már megismerhettük a trilógia első részében, Courtland testvére. Arra is volt egy kis kitérő a kötetben, hogy van egy bizonyos hölgy, aki évek óta húzza az agyát, de az átok miatt -meg amúgy is-, a pasi elmenekült inkább a lány közeléből. Majd a Szeress, ha mersz!-ben a férfi váratlanul üzenetet kapott a lány édesapjától, hogy Jane veszélyben van, Hugh pedig csapot-papot otthagyott és rohant is a lány megmentésére.
A története itt kezdődik.
Van egy gonoszunk, aki a lány életére akar törni. Igazából ez a szál elég gyenge, viszont tény és való, hogy ennek segítségével tudnak úgy alakulni az események, ahogy végül fognak. Hugh megérkezik, jó ideje nem látta a lányt, aki a maga 27 évével ugyanolyan vágyat ébreszt benne, mint 10 évvel ezelőtt. Jane is összezavarodik, hisz titkon rég óta szerelmes a férfiba, de amikor anno elkezdett vele incselkedni, Hugh jó messzire menekült tőle.
A fiatal nő bár még nem ment férjhez (mert nem tudta elfeledni Hugh-ot), de az unokanővéreinek köszönhetően, a csábítás nagymesterévé vált és előszeretettel készíti ki Hugh idegeit. A férfi próbál mindent megtenni, hogy megmentse a rájuk vadászó gyilkostól, de mindeközben Jane ördögi játékot űz vele, amit egyre nehezebben visel. ...

A véleményem:

kép forrása
Mint írtam, nagyon szerettem ezt a kötetet is. Bírom az ilyen "elrablós", paripán vágtatós, megmentős sztorikat, amiben a férfi hatalmas benga állat (a valóságban nem szeretem a bengákat, szóval érdekes), fél kézzel felkapja a menekülő, törékeny csajszit a lovára és már vágtat is tova. (Konkrétan nincs köze ennek a történethez, de mindegy, akkor is szeretem.) Amikor érezni lehet a szereplők közt, hogy szikrázik a levegő, lazán elektromos műveket lehetne építeni a kapcsolatukra. De ami a legjobban bejön, az a szerelmesek közti huzavona. Feldobja a romantikus regényeket nagyon. ;o)
A történet romantikus és erotikus, akik szeretik ezt a műfajt, azok tényleg ne hagyják ki a trilógiát! Olvasmányos volt, egy percre se kalandozott el a figyelmem, Kresley Cole végig ébren tartotta a "lelkesedésemet". ;o) Egy dolgot sajnáltam csak ... kevés benne az ágyjelenet. :oP Inkább az egymás agyának húzása szerepel a könyvben, lepedőcsata ha jól rémlik csak 2 vagy max. 3. Viszont, így tán azoknak is kellemes olvasmány lehet, akik szeretik a romantikus könyveket, az erotikusakat viszont annyira nem, mert nem mondhatnám, hogy akkora hű de nagy szerepet kapott volna benne.
Nem tudnám megmondani, hogy ez a rész vagy az előző tetszett-e jobban, szerintem mind a kettő egyformán. A szereplők is kb. ugyanannyira voltak szimpatikusak.
Az első rész mintha erotikusabb lett volna, ebben viszont jobban tetszett az "idegek borzolása".

Ami tetszett benne:
  • a romantika
  • ahogy a női főszereplő húzta a pasi agyát, szórakozott vele
  • meg alapjáraton az egész történet úgy, ahogy van. Könnyed, romantikus, olvasmányos.

Ami annyira nem tetszett:
  • lehetett volna egy kicsit még erotikusabb

A trilógia befejező kötete eddig itthon nem jelent meg, de nagyon kíváncsian várnám.
A lényeg a lényeg, hogy nagyon szuper történet, ajánlom a figyelmetekbe!

Kedvenc szereplő: Jane
Kinek ajánlanám a figyelmébe?: a romantikus irodalom kedvelőinek.
Mikor játszódik: az 1850-es évek második felében

Kresley Cole első regénye 2003-ban jelent meg, The Captain Of All Pleasures c.-mel.
Paranormális romantikus sorozata a Halhatatlanok alkonyat után, aminek magyarul tavaly jelent meg a 6. része. Amúgy 11+1 kötetes.
Két történelmi romantikus sorozata is van. Az egyik The Sutherland Brothers, ami itthon nem jelent még meg, a másik pedig a MacCarrick fivérek trilógia, aminek magyarul két része olvasható egyelőre.

2013. március 20., szerda

Mi is az a "Waiting On" Wednesday"?: amolyan várható megjelenéses rovat, amit Jill hozott létre a blogjában. Minden héten 1 könyvet mutatnak be a bloggerek, amit valamiért várnak, miért, mikorra várható, stb., majd a bejegyzés linkelése Jill aktuális blogbejegyzéséhez.

Bár még nincs hivatalos fülszöveg és megjelenési dátum se, de jön, jönni fog, elviekben még idén A szabadulás folytatása. Hű de kíváncsi vagyok. :o) A borító nagyon klassz, remélem maradni fog!

Justin Cronin: The Twelve (Tizenketten) 
Várható hazai megjelenése: 2013.
Kiadja: Cartaphilus Könyvkiadó

2013. március 19., kedd

Eredeti címe: Wintergirls (2009.)
Kiadta: Ciceró Könyvstúdió (2011.)
Oldalszám: 277
Ára: 2990
Forrás: könyvtár
Értékelésem:
"Ordítanak velem, mert nem vagyok képes azt látni, amit ők látnak. Senki sem tudja elmagyarázni, miért működik az én szemem másképp, mint az övék. Senki sem képes leállítani."


Mi a fenéért vártam ezzel a könyvvel én ennyit? Pedig többen is ajánlották, hogy olvassam el minél előbb, de valahogy nem jött meg a kedvem hozzá, meg igazából maga a téma se hozott annyira lázba. Evészavarral küszködő fiatal lány- gondoltam, hogy majd agyba-főbe koplal, adja ki magából a dolgokat és ez nem volt valami vonzó számomra.
Aztán legutóbb amikor könyvtárban jártam, szó szerint a kezembe esett a könyv. Történt, hogy megálltam egy polc előtt, kihúztam egy könyvet és mivel eléggé be volt szegénykém szorítva, így egy kicsit a polc megingott. Ez a könyv pedig a fölötte levő polcon volt, rajta a többi könyv tetején, csak úgy lazán "odavágva". Így történt hát, hogy szerencsére a polcot nem rántottam magamra, de a Jégviráglányokat röptében elkaptam. És ha már így esett, akkor beletettem a kosaramba és hazahoztam. ;o)
Már csak 1 hetem volt a kölcsönzés végéig, ilyenkor 1 vagy max. 2 könyv azért bele szokott férni, viszont 2 megkezdett és 2 olvasatlan várt még rám. A megkezdetteket valahogy folytatni nem akartam, így a kérdés az volt, hogy a még nem olvasott 2 könyv közül melyiknek álljak neki. Végül a Jégviráglányok mellett döntöttem, hála az égnek! Egy teljes nap alatt befejeztem, letenni se tudtam. Elkezdtem reggel (na jó, tegyük hozzá, hogy lehetőségem is volt a nap jelentős részében olvasni) és este tíz órakor olvastam el az utolsó sort. Miután befejeztem a könyvet, feküdtem az ágyban és csak szorítottam magamhoz. Döbbenetes olvasmány volt.

A tartalomról röviden: Lia 18 éves és evészavarral küzd.
kép forrása
A története valahol ott kezdődik, hogy amikor kislányként balettozott és elkezdett serdülni, egy picit kikerekedett, amit a balett tanára szóvá tett. Ráadásul akkoriban a szülei is fasírtban voltak, majd el is váltak, a lány pedig az édesanyjával maradt, akivel annyira felhőtlen sose volt a kapcsolata. Egy jó barátnője volt csak Cassie, aki szintén evészavarral küszködött. Lényegében együtt csinálták, versenyeztek, hogy ki tud a legvékonyabbra fogyni.
Lia az ételt tagadta meg, anorexiás. Éhes volt mindig (érthető módon), legszívesebben tömte volna magába az ételt, és bár az agya azt üzente neki, hogy egyen, a keze és a szája nem engedelmeskedett. Mert kövérnek látta magát és fogyni akart. Megvonta magától az ételt, folyamatosan számolta a kalóriákat, hazudott annak érdekében, hogy ne bukjon le és mindeközben még 44,9 kg-osan is kövérnek látta magát.
Cassie bulimiás volt, akinek a szervezete egyszer csak felmondta a szolgálatot. Egyedül halt meg, magányosan, kínok közt.
A könyv ott kezdődik, hogy Lia már 2 szanatóriumi időszakon is túl van. Jelenleg az apjánál, a mostohaanyjánál és a mostohatestvérénél lakik, akit nagyon szeret. Eljátssza, hogy meggyógyult, de mindez hazugság. Aztán jön a hír: Cassie meghalt. Lia innentől kezdve úgy érzi, hogy kísérti a barátnője szelleme és egyre inkább fogyni akar. Elfogyni, eltűnni, láthatatlanná válni. ... Mi lesz mindennek a vége? ...


A véleményem:

Az evészavarok mögött mindig van egy probléma, ami kiváltja, ami elindítja lefelé a lejtőn a beteget. Nagyon sokszor elgondolkodtam azon, hogy a szülők miért nem vették észre időben? Mit kellett volna tenniük? Hol hibáztak? Meg lehetett volna mindezt akadályozni? Én úgy érzem, ha legalább annyi energiát fordítottak volna a lányukra, mint a karrierjükre, akkor észre kellett volna venniük hogy baj van még azelőtt, hogy a lánynak kórházi kezelésre lett volna szüksége. Egyszerűen látni kell, hogy a gyerekünk elfogy, miközben egy fedél alatt élünk vele! Vagy úgy telnek el napok, hogy rá se nézünk? A reggeli újságból csak mormogunk neki egy "jó reggelt" és annyi is? Hogy történhet meg mindez? Rendben, elismerem, rohanó Világban élünk, a szülők dolgoznak látástól mikulásig, kihajtják a belüket is, elismerem. De akkor is, ez nem mentség arra, hogy egy ilyen hatalmas problémát ne vegyen észre egy édesanya, egy édesapa. Őszintén szólva nem is csodálkozom, hogy Lia beteg lett. Vezessünk csak mindent vissza a szülő-gyermek kapcsolatra és meg is van, hogy tudott elindulni a lejtőn!
Lia nagyon beteg. Ahogy elképzeltem egy 160valahány centiméter magas lányt 44 kg-osan, a hideg is kirázott. Ez a lány bármikor összetörhetett volna egy szélfuvallattól is. Lelkileg jó ideje már darabokra hullott és épp emiatt egyszerűen nem tudom felfogni, hogy a környezete, az orvosok, hogy hagyhatták, hogy átverje őket és mindeközben folytathassa az önsanyargatását? Hogy tudta a több év tapasztalattal a hátuk mögött rendelkező szakembereket egy 18 éves lány átverni? Arról nem is szólva, hogy a saját szüleit is. ... (Na jó, tény és való, hogy az anyja a vége felé kezdte kapizsgálni a dolgokat, de azért nem lehet felmenteni őt.)

Ami tetszett benne:
  • Hogy felhívta a figyelmet az ebben a betegségben szenvedőkre. Nem gondoltam volna, hogy ennyire meg fog fogni a téma, mert mint ahogy említettem is, annyira nem érdekelt, de mégis így lett.
  • Nagyon jól be tudta mutatni az evészavart, nagyon jól tudta érzékeltetni, hogy mi jár a fejükben azoknak, akik szenvednek ettől.
  • Tetszett az is, hogy az ételek után oda volt írva zárójelben a kalóriaértéke, így jobban át lehetett látni, hogy Lia mégis mit tesz.
  • Tetszett amikor amolyan kis blogos szöszöket lehetett olvasni más betegektől.
  • Tetszett, hogy jól volt ábrázolva a szülő-gyermek kapcsolat, érezni lehetett a miérteket, nem lógott a levegőben.

Ami nem tetszett (bár ez nem a történet és a könyv hibája, inkább csak magához a betegséghez fűződik):
  • Egyszerűen nem birom felfogni, hogy nem vették észre a szülők időben Lia betegségét? 
  • Hogy tudott mindenkiből hülyét csinálni a környezetében?

Kedvenc szereplő: Lia, Emma
Kinek ajánlom a figyelmébe?: mindenkinek. Szülőnek, gyereknek, fiatalnak, idősebbnek, mindenkinek! Laurie Halse Anderson újra velős témához nyúlt, mint a Hadd mondjam el ... esetében is. Felkavaró, döbbenetes olvasmány, ajánlom a figyelmetekbe! És beszéljetek róla!


Laurie Halse Anderson 51 éves amerikai írónő.
Ifjúsági regények, gyermekkönyvek és történelmi regények írónőjeként ismert.
Az egyik legnagyobb sikerét az első regényével, a Hadd mondjam el ...-el érte el.
Sok díjat bezsebelt az írónő az évek során, aki ifjúsági regényeiben olyan témákat dolgoz fel, amik nagyon valósak félelmekre épülnek.
Az írónő hivatalos oldala

2013. március 18., hétfő

A Káoszos bejegyzésemben már tettem említést a Delírium trilógia 3 novellájára, de most egy kicsit kitérnék rájuk külön is. Bízom abban, hogy ezek is kiadásra fognak kerülni itthon, nyomtatásban. (Mert hogy külföldön e-bookban jelentek meg.)
A Delírium és a Káoszt közt jelent meg a Hana, amit 2012-ben az Annabel követett, 2013-ban pedig a Raven (Holló).
A 3 novella idén március elején megjelent egy kötetben is, DELIRIUM STORIES: HANA, ANNABEL, AND RAVEN címmel.

Hana, Lenanak a barátnője, akinek a novellájában az ő szemszögéből olvashatjuk a Delíriumban történteket. Megrendítő olvasmány lehet arról, amikor a lányok útja ketté vált, vajon mi történt utána Hanaval?
Annabel, Lenanak az édesanyja, akiről a lány sokáig azt hitte, hogy halott. Nagy szerepet nem kapott sem a Delíriumban, sem a Káoszban, de pont emiatt nagyon érdekes lehet a novellája. Ha minden igaz, a története segítségével Lena új megvilágításban látja a Delírium világát. Vajon miért történt vele az, ami? Hogyan tudott megszökni? Ki ő a Vadonban?
Raven (vagyis Holló) pedig a kis csapat vezetője, akik a Vadonban rátaláltak Lenara és magukkal vitték. Az ellenállásban fontos szerepet játszik. Mi lehet az ő története?

2013. március 17., vasárnap

A mai nappal kezdetét veszi a 3. blogszülinap utolsó nyereményjátéka. Köszönöm azoknak akik részt vettek az eddigiekben, köszönöm azoknak, akik együtt "ünnepeltek" velem.
És hogy mi is lesz az utolsó nyeremény?


1 példány A. O. Esther: Hívogat a fény c. regényéből! A kötetet az írónő ajánlotta fel a nyertesnek, köszönöm szépen még egyszer a felajánlást! :o)

Hogyan nyerhetitek meg?:
  1. Like-oljátok az írónő Facebook oldalát!
  2. Majd pedig válaszoljatok helyesen az alábbi kérdésekre! Adok hozzájuk egy kis segítséget. Először is ITT olvasható az írónővel készített interjúm. Ebből sok mindenre megtudhatjátok a választ. Másodszor pedig ITT olvasható a sorozat első részéről a bejegyzésem.

A nyereményjáték véget ért!

Íme a nyertes:

 
Gratulálok! 
 
A helyes válaszokat különböző színekkel emeltem ki az interjúban, az utolsó kérdését pedig az Elveszett lelkekről szóló bejegyzésemben.

Mi az írónő teljes neve?
Mi a foglalkozása?
Mi a gasztroblogjának a neve/címe?
Mely szerzők az írónő kedvencei?
Mikor kezdte el írni az Elveszett lelkeket?
Lesz negyedik rész?.
Honnan ered Sophiel és Elijah neve?
Ki olvasta először az Elveszett lelkeket?
Milyen lények szerepelnek a történetében?

Mi sül a sütőben?

A rovatról ITT olvashattok bővebben!


Mit lehet tenni a télire eltett almákkal, amik már barnulnak, fonnyadnak? Először is menteni a menthetőt. Vagyis lehet reszelni, varázsolhatunk belőle almalevet, almapürét, gyümölcslevest, almaszószt vagy egyszerűen csak almás pitét. Én a hétvégén ezt tettem.

Hozzávalók 1 piteforma nagyságú pitéhez:
15 dkg vaj
20 dkg liszt
5 dkg cukor
1 tojás sárgája
fél citrom reszelt héja és a leve
fél csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
fahéj
alma
kevés darált dió
porcukor

Elkészítése:
Bár a legtöbb recept azt szokta ajánlani, hogy a vajat morzsoljuk bele a lisztbe, én mindig felolvasztom és úgy gyúrom össze a hozzávalókat (vaj+liszt+cukor+tojás sárgája+citromhéj és a leve+sütőpor. Tejföllel lazíthatjuk a tésztát, de szerintem erre nincs szükség.). Így egy lágyabb tésztát kapunk, amit cipóvá formálunk, majd amíg lereszeljük az almát, addig betesszük a hűtőbe pihentetni.
Szóval az almát meghámoztuk, lereszeltük, rászórtuk a vaníliás cukrot és a fahéjat ízlés szerint, akár tehetünk hozzá még cukrot, ha édesebben szeretnénk.
A piteformát kivajazzuk, majd vékonyan megszúrjuk liszttel, aztán a tésztával kibéleljük. Nekem folyamatosan elszakad a tészta, így már nem is szoktam bajlódni vele. Lényegében csak kinyújtom, aztán belenyomkodom, szó szerint kibélelem vele. (A tészta kb. 1/3-át félretesszük.)
Megszurkáljuk az alját és az oldalát, egy kis darált dióval megszúrjuk, majd mehet is bele a reszelt alma (előtte a levét jól kinyomkodtuk!).
A maradék tésztával pedig berácsozzuk a tetejét.
180-190 fokra előmelegített sütőben aranybarnára sütjük, majd amikor még forró, porcukorral megszórjuk. (Mi úgy szeretjük, ha egy kicsit még nyers a tészta, szóval aki szintén így van ezzel, az kiveheti a sütőből, ha az oldala már barnul.)

"Ahhoz, hogy szeretni tudjon az ember, tűz kell, lobogás."
Theresa Révay: A hársak felett az ég (174. o.)

2013. március 16., szombat

Megjelent: Ciceró Könyvstúdió (2012.)
Oldalszám: 537
Sorozat: A Szent Johanna gimi #7
Ára: 2.999
Forrás: csere
"- Szerinted ciki, hogy még nem voltunk senkivel? Szerintem az a ciki, ha valaki tizenévesen kiélt."


Nagyon örültem annak, amikor csere révén viszonylag gyorsan sikerült szert tennem a Ketten után az Útvesztőre. Nagyon kíváncsi voltam, vajon Reni hogy fogja viselni azt a bizonyos 85 nap távollétet Corteztől és hogyan fog indulni az utolsó évük első féléve.
Mikor nekikezdtem a könyvnek, igazán most éreztem először, milyen kár, hogy a nyári szünet alatt történtekről nem lehet olvasni Reni naplójában, csak amolyan visszatekintéseket kapunk az első oldalakon.

A tartalomról röviden: Reni sikeresen kibírta Cortez nélkül a nyarat, csak néha bizonytalanodott el, de "ismerve őt", ez a minimum volt. ;o) Aztán elkezdődött az év és Cortez is megérkezett. Megvolt a nyakbaborulás, ölelkezés, megtudták, hogy az első félévben mi minden fog velük történni (szalagavató, keringő, készülés az érettségire és ami a legfontosabb, el kell dönteniük, ki hol fog továbbtanulni). Szóval viszonylag nyugis félévnek kezdtek neki. ;o)
Persze a fiúk továbbra is minden poénban benne voltak, amire csak rásegít egy-egy "titkos" küldetés.
Reni viszont továbbra is bizonytalan. Na de kivételesen nem a Cortezzel való kapcsolatában (bár néha azon is beagyal), hanem azon, hogy mi is szeretne lenni, ha nagy lesz. Egyszerűen nem tud dönteni és besokall, hogy mások akarják meghozni ezt a nehéz döntést helyette.
Miközben próbálja megtalálni az útját, Virág és Kinga persze mellette áll (ki így- ki úgy), elkezdik a szalagavatóra a felkészülést, Arnold is megjelenik, valamint Kinga is tartogat meglepetéseket. ;o) Arról nem is beszélve, hogy a könyv legvégén váratlan vendégek bukkannak fel. ...


A véleményem:

A 7. rész is ugyanúgy elvarázsolt, mint a többi. Akármelyik kötetnek kezdtem neki, egyszer csak azon kaptam mindig magamat, hogy beszippantott és letenni se tudtam. Így volt ez most is. Legszívesebben mindenhová vittem volna magammal. Szokásommal ellenkezik, hogy evés közben olvassak, most viszont nem tudtam ezt betartani, egyszerűen olvasnom kellett és kész. :o)

Továbbra is azt tudom írni, hogy nagyon szeretem a sorozatot, de az Útvesztőre még se tudom azt mondani, hogy a kedvencem lesz.
Ami annyira nem tetszett:
  • Egyrészt -sajnos főleg az elején-, nagyon sok hibát találtam benne. Ez eléggé megdöbbentett, mert nem emlékszem arra, hogy az előző részekben erre példa lett volna.
  • Másrészt továbbra is azt érzem, amit a Kettennél is, hogy a szereplők megrekedtek. Ha elképzeltem magamat, az osztályunkat, hogy mi milyenek voltunk az utolsó évben, akkor úgy érzem, hogy Reniék nem nőttek a koruknak megfelelően. Mintha nem is 18-19 évesek lennének, hanem 15-16 évesek. Aranyosak, kedvesek, de rózsaszínű velük minden.
kép forrása
Ami tetszett:
  • Jó dolognak tartom, hogy az írónő röviden kitért a szexre, de szerintem a 17-18-19 éves fiatalokat ez jobban foglalkoztatja, mint a szereplőinket. És igen, zavart, hogy valahogy a levegőben lóg ezen a téren minden. Leginkább Virágékkal nem tudom, hogy mi a helyzet és ez zavart. Ugyanakkor tetszik és egyetértek az üzenetével nagyon. A szüzesség egy nagy kincs és nem mindegy kinek, mikor, hol, hogyan adjuk oda. Ezt jobb lenne, ha minél többen nem felejtenék el.
  • Örültem a humorosabb megnyilvánulásoknak is, bár néha erőltetettnek éreztem őket.
  • Továbbá tetszett, hogy valamilyen szinten az egész pályaválasztási-mizéria úgy jött le: természetes dolog, ha összezavarodnak az érettségi előtt állók. Kevesen tudják eldönteni azonnal, hogy mit szeretnének kezdeni az életükkel. Én személy szerint úgy érzem, hogy ebben a korban nem sikerülhet mindenkinek. Ez az életkor az útkeresésről szól, ami eltarthat akár évekig is, amíg végre megtalálja ténylegesen. Viszont érdekes volt olvasni az útkeresésüket és megtudni, hogy ki milyen pálya mellett döntött. Többnyire mindenki választását sejteni lehetett előre, Renié volt tán a legkétségesebb, meg is döbbentem a választásától.
Maga a történet jó volt úgy, ahogy volt, bár tán én egy kicsit nagyobb hangsúlyt fektettem volna a testiségre. Persze nem arra gondolok, hogy a szereplők hevesen egymásnak esnek miközben a szülők nincsenek otthon, de az egész kimerült abban, hogy átölelték egymást, szinte csak elsuttogva lett, hogy megcsókolták egymást. Finoman lehetett volna ebből egy kicsit többet is érzékeltetni szerintem. Ugyanakkor meg belegondolva, hogy akár 10-11 évesek is olvashatták a sorozatot, tán mégis inkább így volt jó.
Mint ahogy írtam az előző részben is, Reniék párosán kívül Kingáék és Ricsiék is belopták magukat a szívembe. Kingáék kapcsolata nagyon tetszett és mivel semmi poént nem szeretnék lelőni azok előtt, akik még nem olvasták a 7. részt, így csak annyit árulok el, hogy leesett az állam a fordulat miatt. Megdöbbentem, először hova tenni se tudtam, viszont miután magamhoz tértem el kellett ismernem, hogy ez így volt jó megoldás az írónőtől.
Ricsiék a másik kedvenckéim, imádom őket! Annyira meghat az a fajta ragaszkodás, szeretet, amit Ricsi érez Virág iránt, hogy azt megfogalmazni se tudom. Úgy érzem, hogy ebben a korban ritkán alakul ki ilyen mély kapcsolat és én nagyon szorítok nekik a befejező részben. ;o)

Nagyon kíváncsi vagyok a befejező kötetre és nagyon sajnálom, hogy vége lesz. :o(
Kedvenc szereplők: Kinga, Ricsi, Reni
Kinek ajánlanám a figyelmébe?:  igazából mindenkinek, korhatár nélkül. Az idősebbek se ijedjenek meg attól, hogy ifjúsági regény, mert van egy olyan bája, aminek köszönhetően ez pár oldal után már nem is lényeges. Engem szinte mindig visszaröpített a múltba és ezt nagyon élveztem. :o)

Leiner Laura 1985-ben született Budapesten. 2005-ben jelent meg az első regénye, de a népszerűséget A Szent Johanna gimi c. sorozata hozta meg neki, aminek az első része 2010-ben jelent meg a Ciceró Könyvstúdió gondozásában, az utolsó pedig idén.
Idén augusztusban-szeptemberben megjelenik az írónő új könyve. Egyelőre még nem lehet tudni, miről fog szólni.
Hivatalos oldala | Facebook