2016. április 30., szombat

Harry Potter #1


Akik rendszeresen olvassák a bejegyzéseimet azok tudják, hogy nagyon odáig vagyok a Harry Potterért, korom ide vagy oda. ;o) Természetesen nem hagyhattam ki az illusztrált kiadását sem az első résznek, így beszereztem és egyáltalán nem bántam meg. (Szeretném arra fogni, hogy Gyerkőc miatt szereztem be, mert hát mesekönyv meg minden, de ez nem igaz. Magam miatt történt minden, de mentségemre szóljon, hogy nyilván remélhetőleg eljön majd az ideje annak, amikor Gyerkőc is élvezni fogja ezt a kiadást.)

Szerintem már többször elmeséltem, hogyan is kezdődött a kapcsolatom a történettel, de azért gyorsan és röviden az új olvasók kedvéért. ;o)
Még gimibe jártam, amikor megjelent az első rész és az osztálytársaim elkezdték olvasni. Mindenki áradozott róla, még a magyar tanárunk is, de akkor még mereven tartottam magamat: én bizony nem olvasok mesekönyvet érettségi előtt.
Megjelent: Animus (2015.)
Illusztrálta:  Jum Kay
Oldalszám: 256
Értékelésem: 
Aztán egyetemre mentem és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a Harry Potter ott is hódít. 
Az öcsém nem épp könyvmoly, így egy napon elhatároztam, hogy kiveszem neki az első részt a könyvtárból. Gondoltam, hogy a korából kifolyólag neki való, biztos élvezni fogja, ha már ekkora hazai rajongótábora van a történetnek és hátha egy jó könyv hatására megszereti majd az olvasást. Szerencsével nem jártam, még csak kinyitni se volt hajlandó A bölcsek kövét, olvasatlanul visszakerült a szobámba. Én viszont azon az estén úgy gondoltam, ha már kikölcsönöztem, akkor legalább belekukkantok. Elkezdtem olvasni és egyszerűen nem tudtam letenni. Másnap már rohantam is a következő részért. ;o)
Így kezdődött minden és onnantól kezdve nem volt megállás.

Mely korosztálynak szól leginkább a Harry Potter és a bölcsek köve?: szerintem 10-11 éves kortól bátran oda lehet adni a gyerkőcöknek vagy lehet közösen olvasni, mert idősebbek figyelmébe is bátran merem ajánlani. Legyen szó szülőkről vagy nagyszülőkről, szerintem kihagyhatatlan sorozat.

Mi az, ami tetszett nekem a könyvben?: Nem olvastam újra a kötetet -hisz a betűs része az ugyanaz-, de az illusztrációkat aprólékosan és nagyon érdeklődve néztem végig.
Szerintem a rajongók nem hagyhatják ki ezt a verziót sem. Sokkal meseszerűbb lett így a történet, amolyan igazi gyermekkönyves, így tán a fiatalabb olvasókat is jobban meg tudja hódítani, jobban rá tudja venni az elolvasására. Meg vagyok győződve arról, hogy aki egyszer nekikezd a sorozat első részének, az nem fogja tudni félbehagyni, falni fogja a folytatásokat is. ;o)

Mi az, ami nem tetszett benne?: Nem volt olyan. A történet fantasztikus, az illusztráció szintén nagyon szép, részletes, színes, figyelemfelkeltő.

Gyerkőc véleménye a könyvről?: A könyvből készült filmeket nagyon szereti, szerintem már tuti 5X látta a legtöbbet, de ha valamelyiket újra vetítik a TV-ben, hát nem csak magam miatt, de miatta is megvan az esti program akkor. ;o) A könyvvel a korából kifolyólag sehogy se állunk még, de bízom abban, hogy amikor eljön az ideje, akkor el fogja olvasni a sorozatot. Az illusztráció mindenesetre elnyerte a tetszését, bár megjegyezte, hogy nem nagyon hasonlítanak a szereplők a filmbéli színészekre. ;o)

2016. április 29., péntek

Részlet az egyik német megjelenésű borítóból

Anyák maffiája #2

Nem épp most volt, amikor olvastam Kerstin Gier Anyák maffiája c. könyvét, de most végre eljött az a pillanat, amikor kézbe vettem a folytatását, a Keresztanyát.
Joggal kérdezheti bárki is, ha annyira tetszett az első rész, mégis miért vártam éveket a folytatással és hát igen. Nem ez az első olyan könyv, ami sajnos erre a sorsa jutott. Folyamatosan jönnek a friss, figyelemfelkeltő, újabb megjelenések, én pedig hajlamos vagyok elcsábulni irányukba, így nem ritka, hogy bár érdekel egy régebbi könyv, de mégis hátrébb kerül a listámon. Na de aztán jött a Várólista csökkentés, feltettem a polcomra a könyvet és most végre nekiálltam. Hála az égnek, mert imádtam! :o)

"Hogy lehet egy kislányt Mollynak nevezni? Egy vízilóbébit talán, de egy gyereket? Soha! A névválasztás nyilván bosszú volt a három hónapos kólikára. Eredetileg bizonyára Izabellának vagy Letíciának hívták Mollyt, de három hónapos folyamatos üvöltés után úgy határoztak, hogy átkeresztelik. „Na, Izabella, elég volt! Mostantól Molly a neved. Így járnak azok a gyerekek, akik nem tudnak viselkedni. Jól jegyezd meg!” Gondolom, Molly ekkor összeszedte magát, különben ma Waltraudnak hívnák."

Sokaknak az írónő neve egyet jelent az Időtlen szerelem trilógiával, meg a nem olyan rég magyarul is megjelent Silberrel, de vannak ám más történetei is, melyek szintén nagyobb figyelmét érdemelnének. Pl. az Anyák maffiája széria, melynek sajnos eddig csak az első két része jelent meg magyarul. :o(

Eredeti címe: Die Patin (2006.)
Kiadta: Trivium (2010.)
Oldalszám: 274
Forrás: saját
Értékelésem:
A címben szereplő Keresztanya nem más, mint az első részben már megismert Constanze. A nő egyedül neveli a lányát és a fiát, miután a férje dobta őt egy tündi-bündi csajért. Costanze 3 jóbarátnővel is meg van áldva, akik eléggé megszínesítik a mindennapjait. ;o) Az egyiknek a házassága a végét járja, miután nem tudja feldolgozni, hogy nem tud teherbe esni; a másik megismerkedik egy titokzatos férfival, aki eléggé felforgatja az életét; a harmadik nős, a férje évek óta csalja, de most az ő életében is felbukkan valaki, aki elősegíti azt, hogy Constanze-ból a címben szereplő Keresztanya váljon. És mindeközben természetesen ne feledkezzünk el róla sem. Végre szerelemre talált, de a pasi lánya nem fogadja őt el és nagyon úgy tűnik, hogy a családja sem szívleli őt. Ráadásul egyre csak húzódik az a bizonyos éjszaka. :oP
Ja, és akkor még ott van az első részben megismert tündi-bündi-szupi anyuka klubb, akiknek a fórumos bejegyzéseik még jobban feldobják a történet hangulatát.

Imádtam olvasni a könyvet, nagyon olvasmányos, kellemes humora volt, néha jókat tudtam kacagni rajta.
Mind a 4 nő a szívemhez nőtt a maga történetével és szorítottam nekik, hogy az életük jóra forduljon.
Csak ajánlani tudom a figyelmetekbe és nagyon bízom abban, hogy valamely kiadó minél előbb meglátja a lehetőséget a szériában és olvashatjuk a folytatásokat is! 

2016. április 27., szerda




Forrás
Mi is az Ajánlok egy könyvet a figyelmedbe?: külföldi minta alapján indult rovat. A lényege az, hogyha ajánlanál egy könyvet a figyelmembe/figyelmünkbe, akkor "ragadj tollat" és írj egy ajánlót róla nekem. Én pedig megosztom a gondolataidat a blogomon.
Bővebben ITT olvashatsz a hogyanokról és a rovatról.
A mostani könyvajánló ENNEK a bejegyzésnek köszönhetően futott be hozzám.



Kedves Niki! 

Ajánlanám a figyelmedbe Jessica Sorensentől a Callie, Kayden és a véletlen könyvet, ami tulajdonképpen a Véletlen sorozat első része. Egyik délután bukkantam rá, amikor a világhálón bolyongtam. A romantikus, NA könyvek csoportjába tartozik. 
A történet két 19 éves fiatalról szól, akik borzalmas gyermekkort élnek meg és ez a trauma végigkíséri a serdülőkorukat, majd beárnyékolja a felnőtté válásuk kezdeti szakaszát is. E két teremtés lelkileg nagyon is hasonlít egymáshoz. Mindketten küszködnek valami miatt, valami olyan miatt ami örökre megbélyegezte őket. Titkukat senki előtt nem fedik fel, nem hozhatják napvilágra, hiszen attól félnek, hogy az mindkettőjüknek borzalmas lenne, senki nem értené meg őket. “Egyedül” kószálnak a nagyvilágban, mígnem egy nap, pontosabban egy szörnyű estén egymásra találnak. Hogy ez a véletlen műve-e azt nem tudni, de azon az estén valami megváltozik. Valami, ami majd teljességgel befolyásolja történetüket. 
Alapvetően egész jó kis résznek bizonyult, én nagyon szerettem. Olvasmányos volt és annyira gyorsan haladtam vele, hogy egy éjszaka alatt ki is olvastam. Nemcsak haladni akartam vele, hanem éreztem, hogy érdekel az egész történet kivitelezése. Kikapcsoltam teljesen az agyamat. 
Tetszett, hogy mindkét főszereplő szemszögéből megismerjük a történteket. Így bele tudtam képzelni magamat az ők helyzetükbe és érdekelt, hogy nemcsak a lányok, hanem a fiúk is hogyan gondolkodnak az eléjük tárulkozó problémák megoldásairól, milyen érzelmeket táplálnak adott helyzetekben stb. Több témát is feldolgoz, mint például: barátság, szerelem, szex, homoszexualitás, család. A többi kötetek is ennyire izgalmasak. 
A romantikusabb lelkületű, tizenhat éven felüli olvasókat mindenképpen megfogja ez a történet. Azok, akik hasonló jellegű problémákkal küszködnek életük során és nincs akihez vagy nem mernek segítségért fordulniuk, talán bátorságot meríthetnek az olvasottakból és változtathatnak a sorsukon. Remélem tetszeni fog. Szeretettel ajánlom neked és minden kedves olvasónak! 

Üdv: Zsuzsa



Kedves Zsuzsa!

Örömmel jelentem be: nagyon figyelemfelkeltő volt "leveled" és bizony be is szereztem a könyvet. Most már csak idő és kedv kérdése, hogy mikor kerül sorra. ;o)

2016. április 25., hétfő

Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Tavaly a rovatfrissítéseknek köszönhetően sok kérdés érkezett hozzám, így egyenlőre ezekre fogok válaszolni. De mindezektől függetlenül ne fogjátok vissza magatokat, az utánpótlásra szükség van. ;o) Így ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

"Mi a véleményed az igényes erotikus regényekről?"
(Zsófi)

Igazából különösebb véleményem nincs az erotikus regényekről. Akik már régebb óta olvassák a blogomat azok tudják, hogy egy időben faltam az ilyen történeteket. :o) Úgyhogy bennem semmilyen ellenérzés nincs a műfaj iránt és azokkal szemben sem, akik szeretik az ilyen történeteket. Ha valakinek épp olyan a hangulata van vagy egyszerűen csak kedveli ezt a műfajt, akkor hajrá. Nincs ebben semmi rossz. Az olvasás szórakozás és ha valakit épp egy jó kis erotikus regény kapcsol ki, akkor egészségére. A lényeg, hogy kikapcsolja, elnyerje a tetszését. És lényegtelen, hogy ezt egy fantasy éri el vagy egy erotikus regény. Legalábbis szerintem.

2016. április 23., szombat

A nagyszüleim könyvespolcán kutakodtam, amikor a kezembe akad gyerekkorom egyik mesekönyve. Jobban mondva írhattam volna akár azt is, hogy anyukám gyerekkorából való mesekönyv, melyet megörököltem anno én is, ugyanis 1959-ben adták ki először a Marikáék házát, mely azóta még 2 kiadást élt meg. 1962-ben és 2015-ben is kiadták. Én most az első kiadásról írok majd.

Mely korosztálynak szól leginkább a Marikáék háza?: óvodásoknak és még kisebbeknek.

Mi az, ami tetszett nekem a könyvben?: aranyos kis versecskék vannak benne, mely segítségével bemutatásra kerülnek, hogy mely állatok élhetnek falun a háznál, illetve mely állatnak hogy hívják a kicsinyeit.

Mi az, ami nem tetszett benne?: nem volt olyan.

Gyerkőc véleménye a könyvről?: túl nagy már hozzá, nem kötötte le a figyelmét. :o(

2016. április 21., csütörtök

A pasi a szomszéd sír mellől #1


Igazából már nem is tudom miért tettem fel a listámra ezt a könyvet, amikor a Várólista csökkentéshez válogattam össze az olvasnivalókat. Tán amiatt, mert olyan sok pozitív véleménybe futottam a könyvvel kapcsolatban. Vagy csak a pozitív vélemények és a szörnyű borító általi felkeltett érdeklődésem miatt? A fene se tudja már, a lényeg úgy is csak annyi, hogy feltettem és el is olvastam.

Hosszú hétvégére utaztunk Húsvétkor és kellett egy nem túl hosszú olvasmány a 3-4 órás útra. Így került a kezeim közé a könyv. Megbántam-e? Egyáltalán nem. Maximálisan lekötött, néhol kellemesen megmosolyogtatott vagy épp összefacsarta a szívemet. Szerettem olvasni.

Desirée a harmincas évei közepén járó könyvtáros kisasszony, de a szó legszorosabb értelmében. Szürke egérke, mindene a könyvek, a kultúra, a bio életmód és társai. Frissen megözvegyült, de a házassága koránt sem volt heves és élvezetes, inkább beletörődő langyos lábvizes. Kötelességtudóan kijár a férje sírjához elmélkedni az életén és azon, hogy a szomszédos sír mennyire bántja a szemét.
Benny a harmincas évei vége felé jár, egyedülálló gazda. Mindene a gazdasága, az állatok és a munka látástól mikulásig. Nem érdeklik a könyvek, a kultúra, a bio életmód és társai. Az édesapját még tizenéves korában elveszítette, ezt követően az édesanyjával átvették a gazdaság irányítását. Igen ám, de azóta az édesanya is elhunyt, a férfi pedig egyedül maradt. Kötelességtudóan kijár a szülei sírjához elmélkedni az életén és azon, hogy mennyire is bántja a szemét a szomszéd sírhoz rendszeresen kijáró semmilyen külsejű nő.
Ahogy lennie kell Desirée és Benny egyszer csak beszélgetni kezdenek, sőt, a beszélgetésből szerelem, kapcsolat lesz. 

"- Nincs kedve, izé ... kijönni velem a temetőbe?
Jól megnézett.
- Minden nőnél ezzel kezdi?"

De vajon milyen párost alkothat egy farmer és egy könyvtáros kisasszony? Van közös jövőjük? Vagy eleve halálra van ítélve a kapcsolatuk?

 "Úgy összeillünk, mint a szar meg a zöld gatya, ahogy nagyapám mondta mindig."

Eredeti címe: Grabben i graven bredvid (1998.)
Kiadta: Park (2012.)
Oldalszám: 208
Sorozat: A pasi a szomszéd sír mellől
Forrás: könyvtár
Értékelésem:
Fájdalmasan egyszerű és szép a történetük. Egy olyan szerelemé, amikor a két fél egyszerűen nem illik össze, annyira mások, de mégis valahogy vonzzák egymást, szükségük van egymásra, nem akarják felfogni, hogy semmi közös nincs bennük. Kapálóznak, küzdenek és hatalmas sebeket ejtenek közben egymáson. Majd jön a vég, amikor kitisztul a fejük és meghozzák a döntést akármennyire is fájó.
Aztán gondolt egyet az írónő és csavart egyet, hogy folytatni lehessen a történetet egy további kötetben. ;o)

Kedveltem Desiréet és Bennyt. Annyira fájdalmas volt a történetük. És ahogy egyre inkább haladtam a kötet vége felé, úgy haladtak ők is a kapcsolatuk vége felé. Egyre jobban összeszorult a szívem az elkerülhetetlen miatt. Majd jött az utolsó oldalak fordulata és pici szívem nagyot dobbant. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, mert hát igen, az írónő nem akárhogy fejezte be! ;o)




2016. április 19., kedd

A Kitekintőben olyan könyvekre próbálom felhívni a figyelmet, melyek kis hazánkban még nem jelentek meg, de jónak tűnnek a külföldi értékelések alapján.

Angolul megjelent: 2016. feb.

Ruta Sepetys: Salt to the Sea

Az Árnyalatnyi remény az egyik megrázóbb történet volt, amit valaha olvastam. Így szerintem teljesen érthető, hogy erre a történetére is kíváncsi vagyok az írónőnek.

1945-ben játszódik a cselekmény. A történetnek 4 főszereplője van és mindegyik főszereplőnk más nemzetiségű. Egyben azonban megegyeznek: felszállnak a Wilhelm Gustloffra.
Olvastam pár külföldi értékelést a könyvről és bevallom őszintén, teljesen megdöbbentem a Gustloff katasztrófájáról olvasva. Egyszerűen nem hallottam, nem olvastam róla és most nem kicsit pironkodok zavaromban. Ugyanis a Titanic katasztrófája megmaradt bennem, de erről még csak nem is hallottam. Pedig a Gustloff elsüllyedésével 6X (!) annyi ember vesztette életét. Megközelítőleg kb. 10.000 ember veszett oda.

2016. április 18., hétfő

Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Tavaly a rovatfrissítéseknek köszönhetően sok kérdés érkezett hozzám, így egyenlőre ezekre fogok válaszolni. De mindezektől függetlenül ne fogjátok vissza magatokat, az utánpótlásra szükség van. ;o) Így ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

"Melyik könyv világában élnél legszívesebben?"
(uborka)

Ha tehetném, akkor egy Büszkeség és balítélet-féle világot tudnék elképzelni magamnak. De persze ebben a világban nem mosónő lennék -ha már képzeletről van szó-, hanem mondjuk hercegnő vagy más arisztokrata származású nő. Bálokra járkálnék, szép ruhákat hordanék és várnám fehér lovon a hercegemet, akinek mondjuk valahol a skót felföldön van egy egyáltalán nem zegzugos, meleg kastélya. ;o)

2016. április 15., péntek

Hogy ne csak mindig olyan gyermekirodalomról írjak, amit tudok ajánlani a figyelmetekbe is, most jöjjön egy olyan, amit messzire kerüljetek el. :oS
Történt velem, hogy épp játékboltban voltam, amikor elsétáltam a könyvespolc mellett és egyenesen rám kacsintott a könyv. Először elsétáltam mellette -de úgy ahogy mondom, úgy képzeljétek el-, ahogy mentem, rápillantottam a borítóra és bár a lábam ment tovább, de az agyam már leadta a jelzést a címével kapcsolatban, hirtelen megtorpantam a Mi van? nézésével és fordultam vissza. Mese a vakondról, aki tudni akarta, hogy ki csinált a fejére? Anyám borogass, hogy lehet ilyen címe egy mesekönyvnek? És arról szól, amire gondolok? Arról. ... Egy darab szarról. Már megbocsásson mindenki. És a könyv minősége is kb. ennyi.

Mely korosztálynak szól leginkább a Mese a vakondról, aki tudni akarta, hogy ki csinált a fejére?: óvodásoknak. Óvodásoknak mesekönyv egy darab szarról? Próbálom pozitívan nézni Isten bizony.


Mi az, ami tetszett nekem benne?: jó-jó próbálok pozitív maradni. A gyerek megismerkedhet a különféle állatok ürülékével. Mármint így lapokon keresztül.

Mi az, ami nem tetszett benne?: hol is kezdjem?
1. történet: az a történet, amiről szól, egy darab szar. Vakond arra dugja ki a buksiját, hogy valaki lekakilta és sürgősen ki akarja deríteni, hogy ki volt az. Egész álló nap a kupaccal a fején rohangál állattól állatig, majd persze a végén rájön, hogy ki volt a tettes. Ennek a könyvnek tényleg csak az a pozitívuma, ami a negatívuma is: a gyerek megismerkedhet az állatok kupacaival.
2. illusztráció: semmilyen.
3. ár: majdnem 2.000 Ft! Meg ne vegyétek, max a könyvtárban vagy könyvesboltban kukkantsatok bele!

Gyerkőc véleménye a könyvről: még nem tud a létezéséről.

2016. április 14., csütörtök

Forrás
Rég volt már, hogy a fejemet a falhoz szerettem volna verni kínomban és nem azért, mert annyira rossz lett volna a könyv, hanem pont ellenkezőleg: mert annyira jó volt, de a végére a szerző elszúrta. Tépni szerettem volna a hajamat, egyszerűen nem akartam elhinni, hogy a vége felé úgy csavarta az eseményeket ahogy, mert a Kiéhezettek egy nagyon-nagyon jó könyv! Végig ott volt a gyomromban a görcs az olvasása során, végig olyan feszültségben tartott, végig csak falni szerettem volna, szinte én is kiéhezetté váltam a könyvre. Egyszerűen fantasztikus volt! Olvasmányos, izgalmas, kellő feszültség, izgalom, rejtély volt benne. Na de amikor kiderül a megfejtés! Annyira elképzelhetetlen, megsemmisítő volt, hogy a sírógörcs kerülgetett.

SPOILER TALÁLHATÓ A BEJEGYZÉSBEN!

Kedvelem a posztapokaliptikus történeteket, bár olyan hű de sokat ennek ellenére nem olvastam még ebből a műfajból, de a többség elnyerte a tetszésemet.
M.R.Carey is egész izgalmas elképzelésre építi a történetét, mely teljesen elképzelhető volt valamilyen szinten. Van állítólag egy gombafajta az őserdőkben, mely megfertőzi a hangyákat, átveszi az idegrendszerük felett az uralmat, majd lényegében a hangyák segítségével élnek tovább. De mi van akkor, ha az evolúcióban ezek a gombák odáig fejlődnek, hogy nem csak a hangyák felett tudják átvenni az uralmat, hanem az emberek felett is? Élőholtakat csinálva belőlük, amikor az emberek szeme előtt csak egy cél lebeg majd, megfertőzni a másikat, az élőket felzabálni, hogy így tudják táplálni a bennük növekvő gombákat? Tegyük fel, hogy a gombák az evolúcióban eljutnak idáig, hogy képesek az emberek felett is uralkodni, járvány söpör végig a bolygón, mely során a népesség jelentős része megfertőződik, élőholtakká válnak és vadásznak az élőkre. Természetesen akik még nem fertőződtek meg, az életüket teszik fel arra, hogy megtalálják az ellenszert. Kutatásokat végeznek, harcolnak. Na de milyen áron?
A történetünk egy bázison veszi kezdetét, ahol gyerekeket tartanak fogva. Minden nap tolószékhez kötözik őket, kezüket, lábukat lebilincselik, a nyakukat szintén rögzítik, hogy ne tudjanak harapni, majd osztályterembe tolják őket, ahol tanórákon vesznek részt. De mi célból? Miért?
Melanie szintén egy ilyen kislány. Egy kiéhezett, de másképp viselkedik, mint a kint élőek. Míg azok nem tudnak gondolkodni, beszélni sem, egymásra nem is reagálnak, egyszerűen élőholtak, Melanie és a társai nem csak beszélni tudnak, de tanulni, gondolkodni és érezni is. Különlegesek. És pont ezért van szükségük rájuk a bázisnak. Oktatják őket, hogy így vizsgálják a képességeiket, majd ha a szükség úgy hozza, akkor feláldozzák őket, hogy felboncolva vizsgálni tudják őket. Igen ám, de Melanie kötődni kezd az egyik tanárnőjéhez és ő is a lányhoz. Aztán megtörténik az elképzelhetetlen, a bázisra betörnek a kiéhezettek, de egy maroknyi túlélőnek Melanie-val egyetemben sikerül megszökniük.
Képzelhetitek, hogy milyen veszélynek teszik ki magukat a "vadonban", de nincs más választásuk, menekülniük kell, amikor bármikor kiéhezettekbe toppanhatnak. Élelmiszer, lőszerhiányban szenvednek, ráadásul Melanie hiába más, mint a többi kiéhezett, mégis csak az, aki képes lenne bármikor felzabálni őket.
Aztán persze a történet vége felé kiderül a nagy csattanó, hogy Melanie miért más, mint a többiek és ekkor dobtam egy hátast.

Eredeti címe: The Girl With All the Gifts (2014.)
Kiadta: Kossuth (2016.)
Oldalszám: 456
Forrás: saját
Értékelésem:
Mint ahogy említettem fentebb már, a kiéhezettek élőholtak. Tudomást se vesznek egymásról, semmilyen szinten nem kommunikálnak. Vagyis ha veszünk két kiéhezettet, andaloghatnak egymás mellett, de fel se fogják, hogy ott van a másik. Ennek ellenére a gyerekek azért mások, azért emberiebbek, mert a szüleik fertőzöttek voltak, amikor fogantak. Mi a problémám ezzel? Pusztán csak annyi, hogy a fertőződés után az embereken pikk-pakk eluralkodik a gomba. Ha engem megharapnak és vagyok olyan mázlista, hogy nem zabálnak fel, tuti nem arra fogok vágyni, hogy utoljára még egyet valakivel alkothassak. De képzeljük el, hogy vannak olyanok, akik mégis, sőt, tegyük fel, hogy pont peteérés van és minden körülmény adott a fogamzáshoz, megfogan a baba. Az anyuka pikk-pakk élőholt lesz, a gomba totál felveszi a teste felett a hatalmat. Hogy lesz képes kihordani egy kisbabát? Hogy lesz képes világra hozni, amikor arra nem képesek, hogy felfogják, ha egy másik kiéhezett van mellettük? Nem elég csak kicsusszannia annak a babának, van köldökzsinór, stb., amit el kell vágni. Hogy tud erre gondolni egy olyan egyed, ami nem is képes a gondolkodásra? Na jó, tegyük fel, hogy megszületik a baba, valamilyen varázslatos okból kifolyólag a köldökzsinór probléma is megoldódik, mit tudom én, elharapja a baba vagy én nem is tudom. Hogy képes az "életre" egy csecsemő? Ismétlem, a kiéhezettek fel se fogják, hogy rajtuk kívül van más kiéhezett is. Erre ott egy csecsemő kiéhezett, aki nem tud járni, vadászni, semmi, hogy marad életben? Felzabálja az anyját? Egy csecsemő? Hogyan?

Aztán jön a történet "megoldása". Melanie felteszi az i-re a pontot, megoldja, hogy a világon minden túlélő megfertőződjön, mert az így született kiéhezett gyerekek már nem olyan kiéhezettek és ha nekik is lesznek gyerekeik még kevésbé lesznek kiéhezettek, majd a végén pár generáció múlva eljutnak odáig, hogy olyan "tiszták" lesznek, mint a mai emberek és újjáépítik a Világot.
Ennyi. Erről szólt a történet. :o(

Hangsúlyozom, annyira izgalmas, olvasmányos volt, hogy egyszerűen kín volt letenni, annyira élveztem. De aztán amikor jött ez a terhesség és a többi, sírni szerettem volna. Elképzelhetetlen. Tudom, könyvben és filmben bármi megtörténhet, de azért más megoldásra, más csavarra számítottam, így a végére nagyon csalódott lettem. :o(


2016. április 13., szerda

Forrás
Mi is az Ajánlok egy könyvet a figyelmedbe?: külföldi minta alapján indult rovat. A lényege az, hogyha ajánlanál egy könyvet a figyelmembe/figyelmünkbe, akkor "ragadj tollat" és írj egy ajánlót róla nekem. Én pedig megosztom a gondolataidat a blogomon.
Bővebben ITT olvashatsz a hogyanokról és a rovatról.
A mostani könyvajánló ENNEK a bejegyzésnek köszönhetően futott be hozzám.



Szia Niki! 

Ajánlanám figyelmedbe Nicolas Barreau A nő mosolya című könyvet. Ez egy Franciaországban játszódó romantikus vígjáték. Ami megfogott benne, hogy titokzatos, izgalmas és nagy szerepe van a történetben egy könyvnek. 

Üdv.: Sie Réka



Kedves Réka!

Köszönöm a könyvajánlót, már a megjelenése óta várólistás nálam a kötet. A fülszövege teljesen megfogott és a róla szóló pozitív értékelések is nagyon felkeltették az érdeklődésemet a könyv irányába.
És amit már sokszor mondtam, de igaz: ami késik, az nem múlik. ;o)

2016. április 11., hétfő

Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Tavaly a rovatfrissítéseknek köszönhetően sok kérdés érkezett hozzám, így egyenlőre ezekre fogok válaszolni. De mindezektől függetlenül ne fogjátok vissza magatokat, az utánpótlásra szükség van. ;o) Így ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

"Milyen séma szerint rendezed a könyvespolcod?"
(uborka)

Most eléggé helyszűkében vagyok ami a könyvespolcokat illeti, így kicsit felborult az a féle rend, melyet szeretek a saját könyvespolcomon alkalmazni.
Egyrészt a sorozatokat mindig egy helyre teszem, természetesen sorrendben.
A nem sorozatokat pedig ha nem tudom témakör/műfaj/szerző szerint csoportosítani, akkor teljesen egyszerűen magasság szerinti sorrendbe teszem őket.
Mint ahogy említettem, a helyhiány miatt káosz uralkodik és egyedül jelenleg a könyvespolcaimon csak az utolsó szabály érvényesül: magasság szerint vannak a könyvek és ennyi. De ha több helyem lenne, akkor napokig el tudnék azon agyalgatni, hogyan is helyezzem el őket. ;o)

2016. április 10., vasárnap

Egész jónak tűnő megjelenések várhatóak a hónapban. ;o)

Ikertestvére halálát követően Abi elköltözik Londonból és új életet kezd Bath-ban. Itt ismerkedik meg a gyönyörű Beatrice-szel és annak ikertestvérével, Bennel. Különös barátság alakul ki hármuk közt, azonban az idillt furcsa események zavarják meg. Féltve őrzött levelek tűnnek el, fenyegető üzenetek érkeznek, és semmi sem az, aminek látszik. Abi egyre zavarba ejtőbbnek érzi az ikertestvérek közötti szoros kapcsolatot, és mivel szerelmes Benbe, kétségbeesetten próbál megfelelni új barátai szeszélyeinek. De vajon meddig érdemes ezért elmenni? Ki hazudik, és ki mond igazat? Meddig és milyen áron lehet a titkokat megőrizni? És ha kiderül az igazság, vajon ki éli túl?
Most induló sorozatunk, a Lélekvesztő könyvek első kötetének szerzője, Claire Douglas lassan adagolja a feszültséget, és egy pillanatra sem engedi, hogy az olvasó hátradőljön. Amint azt gondoljuk, hogy mindent értünk, csavar egyet a történeten, és minden a feje tetejére áll.



A népszerű e-könyv sorozat alapján.
Az egykoron kicsapongó életű Liza és vőlegénye, a fényes politikai karrier előtt álló Sándor a kívülállók szemében tökéletes álompárnak tűnik, ám színlelt boldogságukat kínos titkok tartják egyben. Mikor a lány egy félreértés folytán találkozik egy sármos idegennel, aki darabokra töri a testi és érzelmi nélkülözés miatt már megrepedt álarcát, a botrány elkerülhetetlen. Vajon Liza képes kiköszörülni a csorbát, vagy az édesapja politikai hírnevével együtt a saját jövőjét is beszennyezi?
Szentesy Igor - vagy ahogy a barátai hívják, Szigor - keresett reklámszakember, a kormányzó párt újonnan felfogadott propagandistája. Kreativitása, komolysága és keménysége előtt nem csak a politika zárt ajtói, de a női combok is sorban kitárulnak. Ritkán mosolyog, utálja az ellenkezést, de imádja heccelni a sorsot. Liza és Szigor őrült vágyaktól hajtva félelmetes játszmába kezd, de vajon melyikük a dörzsöltebb játékos ezen az erotikus sakktáblán? Mennyit érnek a titkok? Te képes lennél gyilkolni értük?

Az Aranykönyv-díjas Lakatos Levente - a Bomlás, a Szeress jobban!, és számos egyéb sikerkönyv szerzője - eddig e-könyvben kiadott népszerű sorozata vadonatúj részekkel kiegészítve végre papírkötésben is a rajongók kezébe kerülhet.
Figyelem, a politikai zsarolással, érzelmi játszmákkal és buja jelenetekkel fűszerezett történet néhol egészen szókimondó!


A skarlát betű és A beavatott izgalmas és gondolatébresztő ötvözete a bestsellerszerző, Cecelia Ahern lélegzetelállító regényében.
Celestine North minden szempontból tökéletes életet él. Példás testvér és gyermek, osztálytársai és tanárai kedvelik, és a barátja is lenyűgöző pasi. Egy nap azonban váratlan helyzetben találja magát, és ösztönösen dönt. Szabályt szeg, ez pedig hatással lehet egész életére. Akár börtönbe is kerülhet. Kiközösíthetik, megbélyegezhetik, billogot süthetnek rá. Lehet, hogy Vétkessé nyilvánítják.

Az ismert sikerszerző, Cecelia Ahern fiatal felnőtteknek írt első regényének társadalmában csak az engedelmeseknek van helye, a lázadást csírájában elfojtják. Egy fiatal lány, aki kiáll magáért, mindent elveszíthet.
A Vétkes és folytatása, a Perfect hamarosan a mozivásznon is látható lesz, filmes jogaikat nemrégiben megvásárolta a Warner Bros.



Elena senkiben sem bízik. Legkevésbé a szerelemben. Csak amikor a saját parfümjeit készíti, tudja elűzni a bizonytalanságot. Csak a virágokból, fákból és fűszerekből készült eszenciákkal körbevéve tudja legyőzni a félelmeit. Az illatok útját követve jut el mások szívéhez. Az illatok neki a legmélyebb gondolatokról beszélnek, a legrejtettebb vágyakról, féltve őrzött titkokról: az írisz bizalmat ad, a mimóza boldogságot hoz, a vanília megvéd, a rekettye segít a mindennapi csaták megvívásában. És Elena rég megtanulta, hogy erősnek kell lennie. Amikor az anyja elhagyta, rádöbbent, hogy csak magára számíthat, és bezárta a szívét.
Huszonhat évesen a sors ismét próbára teszi, de különleges képessége utat mutat neki. Ez az út Párizsba viszi, a parfümök fővárosába, ahol még ősi módszerekkel állítják elő a palackba zárt illatokat. És Elena hamarosan mindenkit meghódít. Páratlan módon tudja megérteni és teljesíteni a vágyakat: képes arra, hogy megfelelő parfümöt készítsen egy elveszített szerelem visszaszerzéséhez, a félénkség legyőzéséhez, a nyugalom megtalálásához.
De azt az eszenciát, amely segít kibékülnie saját múltjával, amely erőt ad a megbocsátáshoz, nem sikerül elkészítenie. Egyetlen embernek van kulcsa a lelkéhez, csak ő segíthet begyógyítani a sebeket: Cail. Cail, aki tudja, milyen törékeny is egy virág, és hogy miként lehet óvni, szeretni. Mert még a leggyengébb bimbó is elég erős lesz ahhoz, hogy kinyíljon, ha elegendő fény éri.

A parfüm titkos útjai egy olasz elsőkönyves írónő műve, mely máris nemzetközi könyvszenzáció. Cristina Caboni meghódít és megindít, meghat és ámulatba ejt. Ez a lebilincselő történet az emberi lélek bizonytalanságairól szól, meg a bátorságról, amellyel szembenézhetünk velük. És a múlt sebeiről, amelyeket csak a legmélyebb szerelem tud begyógyítani.


2016. április 8., péntek

A dühös polip után kíváncsivá tett a szerző és amint lehetőségem adódott rá, kivettem ennek a relaxációs sorozatnak egy másik részét is a könyvtárból.

Mely korosztálynak szól leginkább A Vidra-öböl?: továbbra is tán leginkább az óvodás és a kisiskolás korosztálynak.

Mi az, ami tetszett nekem a könyvben?: míg A dühös polip velősebb "témát" boncolgatott -a dühkitörést és annak kezelését-, addig A Vidra-öböl csak burkoltan utal a szorongásra és az agresszióra. Igazából maga a könyvecske a hasi légzéstechnikát mutatja be és csak kb. egy sor erejéig említi a történet főszereplő sellőlánya, hogyha mérges vagy fél, akkor is próbál így lélegezni és ennek köszönhetően hamar elmúlik a dühe vagy a félelme.
Na de visszatérve a kérdéshez, aranyos könyvecske. Továbbra se nagy extra, az illusztráció, mint az előző kötetnél, de aranyos.

Mi az, ami nem tetszett?: túl gyenge a történet. Sellőlány kifekszik a sziklára, jönnek a vidrák, megtanul mindenki lélegezni és ennyi is. Szerintem egy komolyabb, tartalmasabb történetet is elbírt volna.

Gyerkőc véleménye a könyvről?: nem tudok nyilatkozni, nem hozta lázba a hasi lélegzés, de a történet sem.

2016. április 7., csütörtök

Szigor #3

Amikor Levente megkeresett, hogy el szeretném-e olvasni a Szigor 3. részét, kicsi szívem nagyot dobbant örömében. A Feltörő ösztönök olyan pillanatban ért véget, hogyha ténylegesen téptem volna a hajamat, akkor nem sok maradt volna belőle, pedig el vagyok látva séróval rendesen. Főleg, ha a göndör fürtjeimet nem zabolázom meg a hajvasalóval. ;o)
Szóval kapva kaptam az alkalmon és nekiestem. De ezt szó szerint értsétek, mint amikor egy kiéhezett állat ráveti magát a végre megszerzett/megkapott élelemre. Falni szerettem volna a történetet, annyira kíváncsi voltam hogyan fog alakulni Igor és Liza kapcsolata.
Most hála az égnek az eddigi két részhez képest többet kaptunk a szereplőkből, mert a harmadik kötet 100 oldalas már, nem pedig 40. Na de a vége? Igen, Levente megint alakított -de ezt már megszokhattunk- olyan pillanatban hagyta abba a kötetet -na milyenben?-, hogy hajam már nem maradt egyszerűen. :oP

A Feltörő ösztönök ott ért véget, hogy Igor és Liza lebukik Olivér előtt. Majd azzal folytatódik, hogy a kis szemétláda (juj, nagyon nem szimpatikus karakter!) zsarolni kezdi a lányt: 
  • vagy beveszi Igor a cégébe 
  • vagy lefekszik vele a csaj 
  • vagy tök egyszerűen kitálal és akkor vége lesz mindennek
Liza persze nem hajlandó beadni a derekát, de nem tudja, hogy mit tegyen, ráadásul Igor is eltűnik a színről. Hol van? Mit csinál? Segít neki megoldani a problémát vagy teljesen egyszerűen ő generálta, hogy meggyengítse őt?

"Életem egyik legnagyobb baklövése volt az éjjel követnem őt a takarítószertárba. És nem elsősorban azért, mert tetten értek, hanem mert ott létrejött közöttünk valamiféle, a szexnél bensőségesebb kapcsolat. Olyan, ami a bőr alá férkőzik, a húsba eszi magát, az ember lényéig hatol, és táplálás nélkül is évtizedekig élősködik odabent."

Míg az első részben Lizát tartottam kulcsszereplőnek, a másodikban Igort, a harmadikban egyenragúan szerepelnek. Ugyanannyira kulcsfontosságú szereplők mind a ketten, ráadásul a történteket mind a két főszereplő szemén keresztül is olvashatjuk.

"– Olyan vagy, mint a Duna – mondatja velem az elragadottság.
– Ha azt mondod, hogy olyan nedves, Isten bizony, belelöklek – mormogja."

Megjelent: Magánkiadás (2016.)
Oldalszám: 100 (e-book)
Forrás: szerző
Értékelésem:
Na és a szenvedély? Úgy érzem, hogy most kicsit háttérbe húzódott Levente ilyen téren. Mármint kapunk belőle, de most nagyobb szerepet kapott a politika, a párt élete, a "történet", a körítés, a félelem, majd a végén egy hangos csattanó. A folytatás pedig? Nagyon kíváncsi leszek Levente hogyan fogja keverni a szálakat.

Milyen is összességében eddig a Szigor három kötete? Levente egy nagyon izgalmas, fordulatos, jól kidolgozott, szenvedélyes történetet hozott össze, aminek mindenki adjon esélyt, aki kedveli ezt a műfajt. A Szigor tényleg egy olyan sorozat, amit olvasni kell a műfaj kedvelőinek. Mert igen, nem csak a külföldi szerzők tudnak nagyot alkotni ilyen téren, hanem a hazaik is. ;o) Olvassátok el!



2016. április 5., kedd

A Kitekintőben olyan könyvekre próbálom felhívni a figyelmet, melyek kis hazánkban még nem jelentek meg, de jónak tűnnek a külföldi értékelések alapján.

Angolul megjelent: 2016. jan.

Miért is keltette fel ez a könyv az érdeklődésemet? Megmondom teljesen őszintén csak azért, mert annyira provokatív, annyira biztosítékot kiverős, hogy egyszerűen érdekelnének a hazai vélemények is róla.

A történet főszereplője a 17 éves Mercedes. A lány olyan pasikra bukik csak, akik még szüzek és van barátnőjük. Naná, hogy ő akar lenni az első és ezért bármire képes.
Undorító viselkedés? Felháborító? Vitákat tudna elindítani? Igen.
Olvasnátok magyarul a könyvet? Szerintem igen. ;o)


2016. április 4., hétfő

Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Tavaly a rovatfrissítéseknek köszönhetően sok kérdés érkezett hozzám, így egyenlőre ezekre fogok válaszolni. De mindezektől függetlenül ne fogjátok vissza magatokat, az utánpótlásra szükség van. ;o) Így ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem ERRE az e-mail címre.

"Ha lehetőséged lenne találkozni egy könyvszereplővel, ki lenne az?"
(uborka)

Úgy látszik, hogy a tini korszakban olvasott könyvek maradandó nyomot hagynak -legalábbis az én esetemben-, mert amint elolvastam ezt a kérdést, egyből Puskin Tatjanaja jutott eszembe.
Első komoly szerelmi csalódásomat 17 évesen éltem át és akkor volt kötelező olvasmányunk az Anyegin. Imádtam Tatjanat, annyira én voltam és a mai napig úgy érzem, hogy vele találkoznék a legszívesebben az irodalmi alakok közül.

2016. április 3., vasárnap

Mi is az A postás mindig kétszer csenget?: Ez az esemény külföldi blogok mintája alapján indult. A résztvevő bloggerek hetente, havonta -kinek, hogy- beszámolnak egy-egy bejegyzésben arról, hogy az adott héten/hónapban milyen könyveket vettek, kaptak recenzióra, kölcsön, cseréltek, kölcsönöztek a könyvtárból, stb. 

Nézzük akkor, hogy márciusban innen-onnan milyen könyvek kerültek hozzám.

A Hajnali láz az utóbbi időben hívta fel magára a figyelmemet, leginkább molyos értékelések alapján. Tudjátok, a holokauszt az egyik olyan téma ami nagyon érdekel, így ez a könyv is felhívta magára a figyelmemet. Lehetőségem adódott váratlanul beszerezni, így éltem is vele. ;o) Nem bántam meg.

A Cáfolat recenziós példány volt, amiről már írtam is a blogon. Csak ajánlani tudom a figyelmetekbe, jó kis történet.
A Sötét Éden és az Én, Lívia szintén recenziós példányok, a napokban kaptam kézhez őket.

Az utolsó 3 kötet pedig könyvtári zsákmány. A pasi a szomszéd sír mellőlt már olvastam, tetszett. A másik két könyv viszont hirtelen felindulásból elkövetett kikölcsönzés volt, igazán kedvem sincs elolvasni őket így lehet, hogy olvasatlanul fognak visszavándorolni a helyükre. ;o)

2016. április 2., szombat

Véget ért a március is, végre beköszöntött a tavasz. Remélem az időjárás is felfogja ezt és jön/marad a kellemesen jó idő. ;o)

Az utóbbi időszakban kialakult egy rendszer a bejegyzések megjelenéseivel kapcsolatban, mely annak köszönhető, hogy csak kimondottan előre ütemezett bejegyzések jelennek meg.
Így a Hétfőké a már megszokott módon a Ti kérdeztétek, két heti váltásokban pedig Keddenként jön a Kitekintő, Szerdánként pedig az Ajánlok egy könyvet a figyelmedbe! Pénteken jön egy gyermekirodalom és a hét valamely másik napján egy felnőtt könyvről szóló véleményem. Direkt így ütemezek, direkt alakítottam ki jelenleg ezt a rendszert.

Márciusban a Ti kérdeztétek keretében azokra a kérdéseitekre válaszoltam, hogy Gondoltam-e már arra, hogy saját könyvet írjak, Mit érzek, amikor egy könyvről az enyémmel totál ellentétes véleményt olvasok, Hogy tudok időt szakítani a blog rendszeres szerkesztésére a mindennapi teendők, a gyerkőc és más elintézendő dolgok mellett, Miért nem folytattam a Razorland trilógiát.

Az alábbi gyermek- ifjúsági irodalmakról írtam. Mindegyiket csak ajánlani tudom a figyelmetekbe.
Nógrádi Gábor: Mit jelent a piros kerek?
Friederike Wilhelmi: Miért sós a tenger? - Izgalmas kérdések és megdöbbentő válaszok a természetről
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve
Francz Magdolna, Ősz Gábor: Otthonunk, Magyarország
Sara Raasch: Hó, mint hamu

De ami a felnőtt irodalmat illeti, azok se maradtak el márciusban, íme:
Renée Knight: Cáfolat
Gárdos Péter: Hajnali láz
Guillaume Musso: Mi lesz velem nélküled? 
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében
Daniela Sacerdoti: Vigyázz rám
Ezek közül 5 csillagot kapott tőlem a Cáfolat, a Hajnali láz és a Vigyázz rám is. A hónap legrosszabb könyve címet pedig Holly Madison története nyerte el. De hogy Musso rövid értékelése se maradjon ki a sorból, nagyon csalódott vagyok. :o( 

Adaptációval is jöttem a hónapban, A ruhakészítőt néztem meg.

Ami pedig a blogéletet illeti, kicsit megkésve, de volt 6. blogszülinap és 6. blogszülinapi nyereményjáték is.

Hogy egy kicsit bele tudjatok kukkantani a statisztikámba, érdekesség képen megosztom kivételesen veletek ;o), hogy a hónap legolvasottabb bejegyzése a januárban közzétett Jók és Rosszak iskolája volt, de a top10-ben benne volt a 2012-ben írt véleményem is A szobáról.
És bár nekem Holly könyve nyerte el a tetszésemet legkevésbé, ti a statisztika alapján mégis erre a véleményemre voltatok leginkább kíváncsiak a márciusban közzétett könyves bejegyzéseim közül, a mai statisztika alapján.

2016. április 1., péntek

Véget ért a 6. blogszülinap alkalmából rendezett nyereményjáték, mely során 1 szerencsés nyertes 1 példányt nyerhetett az alábbi könyvből:

Megtört szívű lány
Ádáz harcos
Leendő hős
Vajon Meira képes megmenteni azt a világot, amit soha nem ismert igazán?
TIZENHAT ÉVE annak, hogy a Tél Királyságát megszállta az ellenség; lakóit rabigába hajtották. Varázslat és uralkodó nélkül maradtak. A télieknek nem maradt más reményük a szabadságra, mint a nyolc túlélő, akiknek valahogyan sikerült elmenekülniük, és akik a lehetőségre várnak, hogy visszacsempészhessék a Tél varázslatát, és újjáépítsék a birodalmat.
Meira nagyon kicsi volt, amikor Tél vereséget szenvedett és ő elvesztette a szüleit. Menekültként élt, a téliek tábornoka, Sir lett a gyámja, ő pedig harcosnak nevelte. Meira szerelme legjobb barátja, a leendő király, Mather; a fiatal lány pedig mindent megtenne azért, hogy Tél birodalmának hatalma helyreálljon. Így hát, amikor a kémek felfedezik, hol őrzik azt az ősi medaliont, amelynek segítségével visszakaphatnák a varázserejüket, Meira elhatározza, hogy maga indul a keresésére. Magas tornyokra mászik, ellenséges katonákkal harcol; valóra vált régi álma. Ám a küldetés nem a tervek szerint alakul, és Meira hamarosan gonosz varázslat, veszélyes politika, fortélyos üzelmek világában találja magát… és végül rádöbben, hogy sorsa felett nem ő rendelkezik… és ez mindig is így volt.
Sara Raasch első regénye hűségről, szerelemről, életünk céljának kereséséről szóló lenyűgöző olvasmány.

Nagyon sokan vettetek részt a játékban, melynek nagyon örültem és mindannyian helyes megfejtést is küldtetek be.
De nem húzom tovább az idegeiteket, a szerencsés nyertes nem más, mint

Parilla-Nagy Judit
Gratulálok! :o)
Megy az e-mail. Remélem, hogy tetszeni fog a történet.

Akik pedig nem nyertek most nem búslakodni, hamarosan újabb nyereményjáték veszi kezdetét az oldalon.

Érdekes könyvecske az Őszi böngésző, de fantasztikus kötet egészen kicsi kortól, amikor a gyerkőcök elkezdenek érdeklődni a színes képek iránt.
Mindig a gyerekek korosztályának megfelelően lehet felhasználni a könyvet. Kezdetben lehet csak nézegetni, megtanulni a színeket, formákat, majd bonyolítani az egészen és megkeresni X ruhájú nénit vagy épp mit csinál a bácsi és el tudunk jutni odáig, hogy a gyerekek saját kis kitalált történetet mesélnek el a szüleinek a képek segítségével.

Mely korosztálynak szól leginkább az Őszi böngésző?: minden korosztálynak.

Mi az, ami tetszett nekem benne?: Először furának találtam, hogy egy betű se található benne, de aztán rájöttem arra, hogy mennyi lehetőséget rejt így is a könyvecske.

Mi az, ami nem tetszett benne?: nincs ilyen.

Gyerkőc véleménye a könyvről: kb. másfél éves volt, amikor beszereztük és a mai napig (7 éves) néha-néha elővesszük. Ez szerintem mindent kifejez: kedveli, szereti, érdekli.
Tényleg csak ajánlani tudom a figyelmetekbe!