2018. augusztus 30., csütörtök

Mi az a moly TOP10?: Elhatároztam, elkezdem vezetni hónapról-hónapra, hogy a molyon mely 10 könyv volt a legolvasottabb. Biztos érdekes lesz majd visszanézni a polcokat alkalomadtán, hogy mely könyvek voltak itthon a legnépszerűbbek.


Érdekes hónap volt a június, ugyanis csak az Idol és a Never never tudott benne maradni a TOP10-ban májusról, a többi mind új könyv volt.

Nézzük akkor az újakat: A csábítás szabályai, King, A beosztott, Harry Potter és a bölcsek köve (már ha lehet újnak mondani ezt a könyvet, ugyanis bizonyos időközönként újra és újra visszatér a TOP10-be), A távolság relatív, Csúf szerelem, Ezer csók és az Éjféli iskolák.

Az Idol 3, a Never never 5 hónapja tartja magát a TOP10-ben.

Ezek közül jó pár éve a Harry Potter és a bölcsek kövét olvastam, nagy szerelem a mai napig. Jelenleg folyamatban van a King és A beosztott olvasása, de még nem dobtam el az agyamat egyiktől sem.

2018. augusztus 27., hétfő

Kövess Instán is!
Ég a fejem rendesen, hogy ekkora csúszással osztom meg a TABOOX júliusi Reader dobozát. Mondhatom, hogy azért csúsztam ennyire, mert ugyebár ott volt a költözés, ráadásul hamarabb kötötték ki a lakásból a netet, aztán a házban idő volt, amíg bekötötték az újat és a minősége se volt olyan ... szóval magyarázkodhatnék, de nem akarom, hogy azt higgyétek MAGYARÁZKODOM. Így csak elnézést kérek, hogy ennyit csúsztam a bejegyzésemmel és így augusztus végén, még csak a júliusi dobozról osztom meg a véleményemet. 
Most pedig repüljünk vissza júliusba és remélem, hogy sikerül visszaadnom majd nektek az érzéseket, melyeket a doboz kibántásakor éreztem.

Még nem volt szerencsém a TABOOX egyik dobozához sem, de nagyon kíváncsi voltam arra, hogy mit fog tartogatni, mert a júniusi egyszerre volt izgis, szexi ugyanakkor jól eltalált doboz. Nem csalódtam a júliusiban sem!

Mikor kibontottam a semleges, barna dobozt, egy egyszerű, szép, fehér dobozt pillantottam meg, rajta diszkrét, ugyanakkor mégis szexi rózsaszínes felirattal. A doboz tartalmait, mint ahogy más dobozoknál is megszokhattuk, papír takarta el, de rajta volt egy levélke, mely nagyon kecsegtető volt.

De nézzük akkor a tartalmakat.
Igen, jól látjátok, két könyv is hevert a dobozban, ami egy könyvmolynak a legnagyobb meglepetés. Ráadásul egyiket se olvastam még, amitől még jobban repesett kicsi szívem. Az egyik Alessandra Torre-tól volt a Hollywoodi ​mocsok, a másik pedig Jodi Ellen Malpas-tól Ez a férfi sorozatának egyik kisregénye, az Ez ​vagyok. Úgy érzem, hogy egy nyári dobozhoz, tökéletes választás volt a két kötet. Az egyik egy fiatalos, jó vaskos kötet, amit nyaraláshoz lehet magunkkal vinni. A másik egy kis könnyed, rövid, ami ahhoz tökéletes, ha a közeli strandra ugrunk le.
A fehér flakon egy isteni illatú testápoló mintája. Imádom a testápolókat, ha még nem mondtam volna, ennek a pedig nagyon finom illata van és nagyon gyorsan felszívódik, ugyanakkor nem hagy nedves érzetet maga után.
A narancssárga flakon masszázsolaj. Ez adja a doboz szexiségét. 😋 Nagyon finom illata van ennek is. 
A legkisebb flakon folyékony csillám és igen, mellette a képen egy kakasos nyalóka van. Ezt pont a napokban fogyasztottam el.
Valamint volt egy tollas, nagy köves nyaklánc is a dobozban, ami hatalmas szerelem, ugyanis imádom a nyakláncokat is!
A képen nem látszódik, de tartalmazott még tetkókat is. Ez volt az én esetemben az egyetlen kakukktojás. Nem valószínű, hogy valaha is magamra ragasztanám őket, a gyerekek meg kicsik hozzá.

De a tetkótól eltekintve, a júliusi doboz igazán fantasztikusra sikeredett! Imádtam a két könyvet benne, a testápolót, a masszázsolajat, a nyakláncot és a csillámot. A nyalóka íze nem olyan már, mint a 80-as években volt, de nyilván ez nem a TABOOX hibája. Szóval ez egy szuper doboz lett és tudom a figyelmetekbe ajánlani a TABOOX-ot! 😊

2018. augusztus 23., csütörtök

A mai nappal nyereményjáték indult a blog Facebook oldalán 1 db páros mozijegyért A Sötét elmék c. filmre! Ha szeretnétek részt venni a sorsolásban, akkor kattintsatok a blog FB oldalára.

De nézzük akkor, hogy miről is szól a könyv


Egy ​nap titokzatos betegség üti fel a fejét, mely a tizenéves gyerekeket támadja. A kór gyorsan terjed, és félelmetes pusztítást végez. Csak kevesen maradnak életben. Ám amikor kiderül, hogy a megmaradt fiatalok mellékhatásként különleges, de egyben veszélyes képességekkel rendelkeznek, megkezdődik a „rehabilitációs táborokba” gyűjtésük, ahol kutatók és orvosok dolgoznak azon, hogy a gyerekek újra egészségesek legyenek. Úgy tűnik, minden a legnagyobb rendben megy, hisz az elnök fiát már meggyógyították. És bár a közvélemény úgy tudja, hogy ezeket a helyeket a gyerekek megmentésére hozták létre, valójában kegyetlen eszközökkel próbálják féken tartani őket.
Ruby szintén túlélte a betegséget, így nála is megjelent egy képesség, amely talán mind közül a legveszélyesebb. És képtelenek uralni. Tízéves volt, mikor Thurmondba, a legkegyetlenebb táborba hurcolták. Az évek teltek, a napok egyformák voltak, és nem volt semmi remény, hogy egyszer majd kiszabadul Ám egy nap az egyik ápolónő segítségével sikerül elmenekülnie, de hamar kiderül, hogy a nőben sem bízhat, így egyedül kell boldogulnia. Útközben találkozik Liammel, Charlesszal és Suzuméval, akik szintén táborlakók voltak egy másik városban. Közösen indulnak el, hogy megtalálják East Rivert, ami a szóbeszéd szerint az egyetlen biztonságos menedéket jelentheti a szökött gyerekeknek. Az út során Ruby és Liam egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Ám amikor elérik az East Rivert, kiderül, hogy semmi sem olyan, amilyennek látszik.

A film előzetese pedig



Ha kíváncsivá tettelek titeket és szeretnétek játszani, akkor gyorsan, mert a nyereményjáték csak most vasárnapig tart! Hétfőn sorsolok!

https://www.facebook.com/konyvesem/

2018. augusztus 15., szerda

Forrás
Mint ahogy tapasztalhattátok, majdnem kerek egy hónapig szünetelt a blog, ennek pedig a nagyon várt esemény volt az oka: végre birtokba vehettük a házunkat, kezdetét vehette a festés, majd a költözködés, aztán a kipakolás. Hát ... nem volt egyszerű az elmúlt 2-3 hónap, nagyon sok stressz ért minket, de igaz az az okosság, hogy utólag már minden más fényben tündököl. Mára már mindegy, hogy min vagyunk túl, a lényeg, hogy sikerült és végre benne élünk. 😌

Az elmúlt hetekben semmit se olvastam. De olyan szinten nem, hogy annyi közöm volt csak a könyvekhez, amikor a könyvespolcra pakoltam ki őket a dobozokból, illetve amikor az éjjeliszekrényemre készítettem ki azokat, amiket nagyon ideje lenne már befejeznem. Nagy-nagy elnézés a Galaktika Kiadótól, nem is tudom mióta van folyamatban a Visszhangok szimfóniája, de most már összekapom magamat! Pedig jó a történet, csak most a fáradság és az időhiány erőt vett rajtam.
Ráadásul net problémánk is adódott egy ideig, így azokat a bejegyzéseket se tudtam elkészíteni, melyeket megígértem, bocsánat Taboox! De most már összekapom magamat és visszatérek! 😃

Könyves beszerzések (június, július)

Elmaradt a júniusi és a júliusi könyves beszerzéses bejegyzésem is. Július még hagyján, mert emlékeim szerint egy könyvet se szereztem be, de júniusban azért 8 könyv került a kezeim közé.

Végük elolvasatlanul vittem vissza a könyvtárba a Pletykát és a Nap nap utánt. Valahogy nem volt kedvem az elolvasásukhoz. Kihoztam helyettük a Hercegnőt, Jazmina választását és a Filmszakadást. Az utóbbi nagyon nem csúszott és abba is hagytam az olvasását.
Recenzió keretében vándorolt hozzám a Visszhangok szimfóniája, mert már az első rész is nagyon tetszett.
Saját beszerzés a Három lány, Hervadhatatlan, Beosztott, King. Nincs mit mondanom mentségemre. 😜

Blogélet

Olvasás terén ugyanazok vannak folyamatban, mint amik júniusban is voltak. Egyszerűen semmi energiám, de nagyon kedvem se volt a könyvekhez. Most viszont már érzem azért, hogy hiányoznak a könyvek. Tán már a Kicsi is hozzászokott az új környezethez, tán már most a fogzásban is egy kis pihenés jön, tán már végre átalussza az éjszakákat, tán már lesz időm is olvasni.

Ami a statisztikát illeti, mindig repes a szívem, amikor szünetelés után látom azt, hogy a blog nélkülem is él és majdnem ugyanazt a havi látogatást hozzák a régi bejegyzések is, mint amikor frisseket írok. 
Az elmúlt időszakban a legolvasottabb könyves bejegyzésem Tomor Anita: Helló ​újra, kedves exem! volt.
Legtöbben itthonról, aztán Oroszországból, majd az USA-ból kattintottatok az oldalra.
Nincsen vicces keresőkifejezés most. A statisztika szerint legtöbben könyvekre kerestetek rá és jutottatok el így a blogra.😊